Bláznivý poručík Frank Drebin (Leslie Nielsen) prenasleduje priemyselného magnáta Quentina Hapsburga (Robert Goulet), ktorý sa pomocou rôznych trikov pokúša presvedčiť prezidenta USA Georga Busha (John Roarke), aby namiesto alternatívnych energií podporoval atómovú technológiu. Americká energetická politika by sa totiž mala v budúcnosti riadiť podľa projektu doktora Alberta S. Meinheimera (Richard Griffiths), ktorý jednoznačne preferuje alternatívne zdroje tejto životodarnej sily. Šéf naftovej spoločnosti, úlisný elegán Hapsburg, má však diametrálne odlišný názor a kvôli ziskom sa nezastaví pred ničím, takže prezidentov geniálny plán je ohrozený už v samom počiatku... (TV Markíza)

Autogram

Jedničke sa to v plnej miere vyrovná a stojí za to pozerať to aj po piaty krát. Neuveriteľné nápady tvorcov, ktorých fantázia na gagy je asi nevyčerpateľná a aj po tomto im zostalo dostatok nápadov na ďalšie skvelé pokračovanie. Americké politické narážky dokážeme pochopiť aj my a bodovala u mňa sexuálna scéna s raketou, ohňostrojom a ropnými vrtmi. –––– Láska je ako ozónová vrstva. Nechýba vám, kým ju nestratíte. ()

Rocky62

Zucker nám to podruhé parádně osladil. Znovu uvařil podle osvědčeného receptu s názvem "Potrápená bránice" a divákovi naservíroval nemilosrdnou porci kvalitní zábavy, která chutná stále stejně a její trvanlivost je nekonečná. Skutečně znamenitý pokrm, jehož sladěné ingredience jej řadí mezi komediální špičky. 100% ()

Wacoslav1

Známé rčení, že opakovaný vtip není vtipem tady naštěstí neplatí. Sice dvojka do velký míry recykluje vtipy z jedničky, ale pořád to skvěle funguje a i když tentokrát oproti prvnímu dílu tu jednu hvězdičku uberu tak jsem se pořád královsky bavil. Co asi udělají s panem profesorem? No asi ho budou mučit a pak zhebne! Leslie Nielsen na vrcholu a všechno ještě dokresluje geniální ironický dabing v podání mistra Vladimíra Brabce. Takže za mě každopádně pořád ještě hodně velká spokojenost.90% ()

Lacike

Prvá tretina mi pripadala strašne slabá a ani raz som sa nezasmial, ale potom sa film prekvapivo rozbehol a tvorcovia mali jeden skvelý nápad za druhým. Viackrát som sa pousmial a niekoľkokrát rozosmial aj na plnú hubu. Páčilo sa m, že osobná línia pekne nadväzuje na jednotku. O.J. už tu mal menej priestoru, ale tých pár scén v ktorých si zase neskutočne vytrpí, ma bavilo. Aj Nielsen mi už pripadal vtipnejší. Tentoraz sa už dočkáme aj doslovnej paródie nejakého filmu (Ghost). Okrem mena jedného z prasiatok (Puffy) ma najviac potešila scéna, ktorá paroduje prestrelky. Záber na strielajúceho Drebina, protizáber na strielajúceho zloducha. A tak stále dookola až ich ukážu v celku a vidíme, že sú od seba vzdialený asi meter. Dokonale to vystihuje mizerné prestrelky v rôznych videobéčkach, ha ha. Takže celkovo to je o trochu lepšie ako jednotka. Keby prvá tretina nebola na hovno, tak by som dal aj štvrtú hviezdu. Snáď sa toho dočkám v trojke. 7/10. ()

kaylin

Tenhle díl mám mnohem víc nakoukaný než všechny ostatní, což je dle mého názoru asi ten hlavní důvod, proč se mi líbí ještě o něco víc než jednička. Některé vtipy, které jsou mimo hlavní dění, jsou naprosto úchvatné a já si nemůžu pomoct a musím se jim pokaždé smát. Jsou to právě scény, které jsou zde uvedené, jsou pro mě těmi, co se mi vždy ve spojitosti s komediemi parodického charakteru vybaví. Je krásné vidět nějaký film po dlouhé době a pořád se mu smát, protože ty scény prostě vtipné jsou. ()

• Obrazy na stěně baru Ztroskotanců znázorňují potopení Titanicu, zkázu vzducholodě Hindenburg, zemětřesení v San Francisco v roce 1906, automobily Ford Edsel a DeLorean DMC-12, Hubbleův teleskop, ministra Nevilla Chamberlaina a guvernéra Michaela Dukakise. (SG-1)
  • Na konci úvodních titulků herečka Zsa Zsa Gabor (hraje sama sebe) bouchne do policejního auta. Jde o odkaz na incident, kdy byla herečka v roce 1989 zatčena za útok na policejního důstojníka a řízení s prošlým průkazem. (SG-1)

Liam Neeson si zahraje v remaku Bláznivé střely

Liam Neeson si zahraje v remaku Bláznivé střely

14.10.2022

Chyběl vám žánr bláznivých parodií? Pak pro vás má studio Paramount dobré zprávy – oficiálně totiž chystá remake Bláznivé střely, v níž by si hlavní roli měl po legendárním Lesliem Nielsenovi zahrát… (viac)