Rozlúčka s princom Philipom

(relácia)
  • Česko Poslední rozloučení s princem Philipem (viac)
všetky plagáty

Priamy prenos pohrebu jeho kráľovskej výsosti princa Philipa, vojvodu z Edinburghu. Smútočnou udalosťou na anglickom hrade Windsor sprevádza zo štúdia TV Markíza moderátorka Zlatica Švajdová Puškárová v spoločnosti zaujímavých hostí. (TV Markíza)

Big Bear

Někdo tvrdí, že funusy jsou většinou představení hlavně pro pozůstalé. Psychologové tvrdí, že pohřeb, truchlení a poslední rozloučení se zesnulým je naprosto zásadní sociální záležitostí pro duševní zdraví pozůstalého. Když zemře člen královské rodiny, je třeba nějak rozumně zkombinovat oboje. Zde to bylo jednodužší o to, že si vévoda Philip řadu věcí stanovil dopředu od hudby po samotný obřad. Byl to velký muž a myslím si, že pohřeb byl důstojný a opravdu na úrovni. jsem moc rád, že nad Anglií v ten smuteční den vykouklo slunce a nebylo anglické pošmourno či dokonce deštivo. To jak stáli zástupci armád na hradním nádvoří se sklopenými hlavami, to bylo opravdu emotivní. S Philipem odchází kus starých dobrých časů. Odešel další statečný veterán z bojů druhé světové války, odešel pamětník starých časů, který si nebral servítky v dnešní přiblblé době. Neměl to zapotřebí a starého psa novým kouskům nenaučíš. Celý ten obřad byl takový opravdu echt britský i s tím armádním Defenderem a jen mne osobně trochu mrzí, že Royal Navy nemělo potřebu na nějaké velké výlečné lodi vypálit čestnou salvu za tohoto muže. Je otázkou co bude dál. Kdesi jsem četl, že Austrálie a Barbados čekají na skon královny a pak možná dojde k odtržení těchto zemí od koruny a nacionalizaci. * * * * * ()

SOLOM.

Neviděl jsem to celé, ale ze zvědavosti jsem na to samozřejmě mrkl, už jen proto, abych viděl, jak k tomu královská rodina potažmo Britové přistoupili v době pandemie Covidu. Královská rodina mi je celkem u prdele, ale zrovna princ Philip patřil k těm sympatičtějším členům nejen díky svému úctyhodnému věku, životnímu příběhu nebo své částečné rebelii, díky které ho na ostrovech uznávali a milovali. Nevím, jestli je zrovna dobré nějak hodnotit pohřeb jakékoliv osoby, ale prosím. Budiž mu země lehká, každý tam jednou musí… ()

buchannon

Princ Philip proslul mj. svými sarkastickými výroky, ale hlavně byl Jeho královská Výsost, vévoda z Edinburghu, princ řecký a dánský a taky byl rytířem Podvazkového řádu. Dožil se vpravdě velmi požehnaného věku, on i Alžběta zřejmě mají dobrou karmu. ()