Na první pohled dokonalé manželství. Ona, Clarie Spencer (Michelle Pfeiffer), žena v domácnosti, která se vzdala kvůli manželově kariéře své hudební kariéry. On, Dr. Norman Spencer (Harrison Ford), univerzitní vědec v oboru výzkumu, nadevše milující svoji nádhernou ženu Clarie a půvabnou dceru Caitlin. Ovšem, když se jednou Clarie zmíní svému muži o záhadných hlasech v jejich domě, které slyšela, a o záhadném zjevení ženy, které v jejich domě viděla, manželství získává první trhlinu na dokonalosti. Norman přesvědčuje ženu, že ji straší její klamné představy s takovou vehemencí, že Clarie začne pátrat po neznámé ženě. Nicméně, jak se Clarie přibližuje k pravdě, je jasné, že zjevení se nedá zapudit. A vrací se zpět k Dr. Spencerovi... i k jeho krásné ženě. (oficiálny text distribútora)

FantomASS

Vyčítať tomuto sa dajú zádrhely v scenári - isté pasáže, kedy som nerozumel aký majú význam vo filme. Ale pre mňa subjektívne to bol najnapínavejší film aký som už dlho nevidel. ()

Trixi

Výborný thriler. Snad jen místy trošičku plochý, ale jinak opravdu poutavě vyprávěný (no prostě Zemeckis). Jako vždy nádherná Michelle Pfeifferová a v nezvyklé roli padoucha Harrison Ford. ()

Zevon

Předpokládal jsem, že tohle nebude žádný skvost, takže jsem hodil všechno za hlavu je jenom se koukal na to, co se v hnízdečku na samotě děje. Dobře jsem udělal, vyvázl jsem z toho stejně, jak když jsem začal. Bát se u toho dá a je to lepší, než hromada stupidos seriálů, co jedou na všech programech nonstop od rána do půlnoci, takže film byl pro mne vlastně vysvobozením z bahna. ()

marusaj

Vlastně si moc nevzpomínám na děj, postavy, scénář a tak dál.. jen si vybavuju, že byla tma a já byl sám a příšerně se bál. ()

DarkoCohen

Čekala jsem bravurního Zemeckise, čekala jsem prvotřídní herecké výkony od H. Forda a M. Pfeiffer a pochopitelně jsem čekala i obstojný scénář mysteriózního thrilleru, u kterého se nebudu nudit. Vše se mi dostalo měrou vrchovatou plus ještě něco navíc. WLB pro mě stále zůstává filmem, u kterého jsem byla napnutá jak kšandy a bála jsem se tolik, že jsem doteď nenašla odvahu podívat se znova. Jsem sice člověk, který horory normálně nevyhledává a většinou se jim velkým obloukem vyhne, takže nemám moc s čím porovnávat, ale tady se dle mého mínění mrazivá, místy až děsivá, atmosféra opravdu povedla. 75% ()

sehe

Profesionálne natočený psychologický horor.Niekoľkokrát som sa slušne zľakla.Harrison Ford v roli záporáka a Michelle Pfeiffer, na ktorú sa veľmi dobre díva. ()

josieaddms

Dávám tři hvězdičky, ale s tím že jsem nadšená. Uvědomuju si, že to nebyl nijak vyjímečný thriller ani horor, ale já jsem se prostě bála. Nevím proč, ale už od dětství na mě působí duchařské příběhy, zejména pak ve filmech. Při některých scénách mi úplně mrazilo, i když zápletku jsem odhalila už tak v polovině snímku. Strašně dobrá hudba udělala svoje, a pak samozřejmě Ford a Pfeiffer to hráli opravdu přesvědčivě. Hrozně mě to bavilo, a byla jsem fakt vyděšená. Žádný velký umění, ale za to hororová podívaná přesně pro mě. ()

danny_21

Poctivá filmařina Roberta s příjemně mrazivou atmosférou mysteriózna je přesně to, co mám rád. Jak Indy tak Michelle jsou výborní a přesvědčiví ve svých rolích, délka akorát, Silvestriho hudbička sedí, závěr pro mě překvapivý, nevím proč ten snímek kritiky tak sepsuly. Vykrádání ? Proč ne, když je vkusné a ne trapné. Mě to bavilo i napotřetí - 80 %. ()

Sammy.Boy

Na první pohled další z řady rádoby hororových filmů. . .ve skutečnosti je to však prvotřídní mysteriózní thriller se skvělými herci! ()

TheRay97

Jednou odpoledne říkám doma: "Dneska mám v plánu se podívat na nějakej horor s Michelle Pfeiffer a Harrisonem Fordem." A oni na to: "No, to se potom budeš chodit bát sprchovat." Tak ideálka večer před spaním, dvouhodinový film, temná atmosféra spojená s hororem a ještě bez večeře. Prvních deset minut, pohodka. Dámy a pánové, potom se však dějí věci. Nejdřív si říkám, sakra ta Michelle nestárne, vypadá pořád úžasně. Zničehonic jdou estetické city pryč a už je to jenom napětí. Film je plný neočekávaných zvratů. Nejdřív to byla tahle, pak se zase podezřívala druhá. To už si říkáte, že Claire má nejspíš schizofrenii. Ale to by bylo moc jednoduché, že? Příběh je propracovaný a postupně se odhaluje, že anděl má černá křídla. A ten konec, z toho jsem si sedla na zadek a to spíš ze zjištění, kdo za tím vším doopravdy stál. Ne pokaždý dokáže horor nasát mysteriózní atmosféru, kdy běhá mráz po zádech, zatímco tady splňuje svůj účel (anebo já jsem divná). Budu opakovat slova z některých recenzí, když zmíním, že film je určen pouze na jedno zhlédnutí, podruhé už to není ono. ()

Monggol

Celkom dobre rozbehnutá atmosféra aj príbeh. Michelle tiež hrala tie svoje psychické stavy presvedčivo, ale ten koniec to totálne potopil, a to doslova. ()

-henry-

Snůžka nejohranějších situací daných žánrů, které ale gradují do absurdna v takové kadenci a jsou tak mistrně natočeny, že to nelze neocenit. Nevěřil jsem vlastním očím (celý závěr, topení se ve vaně, přechod do comicsově-počítačové stylizace). Buď je ten film sofistikovaná parodie mysteriózních thrillerů (a tudíž je geniální) nebo to je totální kokotina. (Takže jsem udělal malý kompromis a dávám 4* :)) ()

_aandyy_

Jednoznačně Horor s velkým H. Nejde tady jenom o navození pocitu strachu. Jsou tady skryté problémy, které napovrch nejdou vidět. Ale to, co je POD POVRCHEM na sebe dlouho čekat nenechá... Film přesycený scénami strachu a napětí (což mi u hororů jednoznačně vyhovuje) a neočekávaný sled událostí. Vždyť kdo by od Harrisona Forda čekal takovýto obrat v chování? Absolutně nepředvídatelný děj a navození strachu ze zdánlivě známého, to z tohohle hororu dělá tak úžasný film, neskutečně se povedl. ()

Knor

Nebýt toho akčního závěru, který pokazil gradující konec, byla by to vynikající duchařina, při prvním shlédnutí jsem byl doma sám a docela mě to vyděsilo, ale po několika shlédnutí to dost opadává. Ale je to pořád nadprůměr v tom návalu přihlouplých hororů s podobnou tematikou. ()

Zeldur

Přiznám se, že několikrát jsem se opravdu pěkně lekl. Jméno Roberta Zemeckise je většinou zárukou skvělé podívané. U tohoto snímku jsem byl ale tak trochu v rozpacích. Rozhodně jsem, i díky hereckému obsazení, očekával o něco víc. ()

altaica

PRO MUŽE:Slabinou mužů je ješitnost. Slabinou žen všetečná zvědavost. Díky Pfeifferce soused nemůže ani v klidu odkráglovat a zakopat svou ženu. Její neustálé čmuchání okolo všeho mě už po 20ti minutách vedlo k modlitbě za milosrdně rychlý příchod vraha, nebo klidně i medvědářského strašidla Barbuchy, jen ať jí někdo konečně oddělá. Raději vražda a následné vyšetřování než sondu do duše nudící se ženské.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Děti z baráku, novej dům po tchánovi, sousedi nejpve šukaj jak stepní veverky s jekotem Čejenů, pak záhadně napůl zmizí – napůl protože jen sousedka. Jediná návštěva je švihlá kámoška a duch. Hrdince neustále šplouchá napuštěná vana i na maják. Chvilkama slušná dávka napětí. Otázky bez odpovědí. Kniha pro začínající čarodějnice. Halušky z Valia? Probuzený přízrak? Citlivá žena na rozcestí. Překvapivý závěr. Kdo se moc ptá, moc se doví! Madame, to musíte vidět!!          HLÁŠKA:Chová se ke mně jako bych byla křehká, cvaklá... No, jo když vidím duchy ve vaně, taky co jinýho? Omotalas auto ve 130 okolo stromu... Je mi fajn. Už jsi klofla nějakýho chlapa? Jednoho mám v kufru. ()