Non mi uccidere

• angličtina Don't Kill Me

Mirta (Alice Pagani) a Robin (Rocco Fasano) milují akci, napětí a hlavně nebezpečí. Jednoho dne zkusí drogu, která může změnit vše. Existuje život mezi nebem, zemí a peklem? Zkusí se přesvědčit... ale kde je ta pomyslná hranice? (Rodriguez)

JM87

Celkem překvapení, když to dokoukám, říkám si "Tak toto mi kure*sky sedlo" a pak zjistím, že to má jen 41%. Je to takovej mix Twillight + Italie + občasná LSD atmosféra + občasnej gore + stylový řežby.  Hlavní protagonistka je taky super a hraje uvěřitelně + mě nadchly barvy  a jemnost obrazu kamery. ()

darkrobyk

Zpočátku to vypadá, že tajemná droga otevírá dveře do jiné dimenze, ale skutečnost je trochu jiná. Mirta umírá a následně se probudí na hřbitově. Má štěstí! nebyla zpopelněna a není pohřbena v zemi, a tak návratu nic nebrání. Stala se nemrtvou, něco mezi upírem a zombií, ale zcela není ani jedno. Teď už ji trápí jen dvě věci - jestli vstane Robin také z mrtvých a zda se jí podaří uniknout před tajemnou sektou, která bytosti jako je ona pronásleduje a likviduje. Občas to sice trochu zaskřípe, ale jako celek snímek funguje. Trocha gore - prokousnutí, podříznutí, na němž to nestojí, vizuálně i hudebně slušné, Paganiová je v jistých chvílích neobyčejně fotogenická. Klidně se to mohlo dát více artovou cestou, ale i tak na jedno podívání fajn. ()

JASON_X

Už úvodní scéna se dvěma dementy v autě naznačuje, komu (jakému typu diváka) je film primárně určený. Ale i přesto je v něm několik vcelku dobrých okamžiků, kvůli kterým ho za úplnou ztrátu času nepovažuju. A taky je to film o upírech, takže má už z principu moje sympatie. Ale upíři jsou spíš než po evropském (tradičním) způsobu vykresleni způsobem americkým (popkulturním) a na jeden dobrý okamžik připadne ca deset okamžiků trapných, nebo rovnou třeskutě hloupých (třeba celá idiotská linie o tajném společenství lovců upírů). Na druhou stranu mě příjemně potěšil můj oblíbený Händel jakožto doprovod k upírské zabijačce, líbil se mi i závěrečný titulkový pop song, vlastně celkově to je film audiovizuálně docela povedený, škoda jen poněkud hloupého a nedotaženého scénáře. ()

Morholt

Buchta a hulibrk jak vystřiženej z Tvajlajtu se sjedou a holka se po pár dnech probudí jako zompír. Nebo tak něco. A kromě chuti na krev se musí srovnat i s tím, že po ní jde nějaká ta parta lovců čarodějnic a podobné havěti, která funguje už od 17.století. Je to přesně tak blbý, jak to vypadá, ale pár momentů to má, atmosféra místy ujde a na hlavní hrdinku se dá taky zvyknout. To ale nemění nic na tom, že je to úplně zbytečný. 40% ()

Rodriguez

Zajímavý italský počin, který si hraje s životy dvou mladých lidí. Mirta a Robin milují akci, napětí a hlavně nebezpečí. Jednoho dne zkusí drogu, která může změnit vše. Existuje život mezi nebem, zemí a peklem? Musí se přesvědčit.... Ale kde je ta pomyslná hranice??? 40% ()

666Carnage

Takový docela dobře schovaný snímek na Netflixu, co je zajímavý. Já o tom nic nevěděl a diky tomu jsem byla asi příjemně překvapen. Je to sice chujovina, ale koukalo se na to dobře. A jak říkám, má to zajímavý námět. 55% ()

Aurus

Od tohoto filmu jsem ani nic moc nečekal a těch 41% tomu odpovídá. Příběh ujde, postavy jsou docela nesympatické, hudba je docela ok, atmosféru tento film skoro nemá, napětí zde neexistuje, lokace jsou zajímavé, akce tu je docela povedená a kamera filmu je docela povedená. Za mě 3/10. Už nepotřebuji vidět znovu. ()

Machaut

Jedním slovem... nudné. Na film jsem se díval na 4x abych se na něj vůbec dodíval. Tím se myslím vysvětluje vše. Nápad to tak špatný nebyl, ale nakonec celý film uhníval, jako hlavní postava. ()

justTom

Vizuálně good. Dějově už je slabší. Ale krátká stopaz se dá zvládnout. Hvězda za erotické scény. Italové se toho nebojí. ()

Mr.HahaHihi

Skvělá první artová nepříjemná hypnotická půlka, ve druhé pak přijde žánrový kotrmelec který je sice zajímavý ale teda o dost míň působivý. Přesto dost sympatická schovaná věc na Netflixu. A hodně mě bavilo že tam hrajou italské verze Roberta Pattisona a Christophera Waltze. ()