Pri predchádzajúcej záchrannej akcii blesk zasiahol stroj času, Marty McFly (Michael J. Fox) uviazol v roku 1955 a vynálezcu „Doca“ Emmetta Browna (Christopher Lloyd) zase vrhlo so strojom času do roku 1885. Marty sa tento fakt dozvie z listu, ktorý mu priateľ z onej doby pošle. Zároveň v ňom priateľ presne popíše spôsob, ako by ho mohol dostať späť do budúcnosti. Stroj času v podobe moderného automobilu totiž Doc ukryl v opustenej banskej štôlni, dokonale zakonzervovaný, aby vydržal sedem desiatok rokov, kým ho Marty a on sám, pôvodný Doc Brown z roku 1955, nevyhrabú. Dostať sa o sedemdesiat rokov do minulosti je pre Martyho hračkou. A podobne jednoduchý by bol aj let v dvojici opačným smerom o sto rokov, do roku 1985, keby... Keby sa nevyskytlo toľko faktorov, ktoré môžu úmysel oboch dobrodruhov prekaziť. Predovšetkým Marty na úteku pred Indiánmi nešťastnou náhodou prerazil nádrž so vzácnym palivom a kde na Divokom západe zohnať čisté plutónium? Na scéne sa navyše objaví prapredok Biffa Tannena, Buford Mad Dog Tannen (Thomas F. Wilson), rovnako tupý, hlúpy a namyslený ako jeho prapotomok. A pod jeho vedením Hill Valley, ktoré je v týchto divokých časoch iba drevenou osadou, vyčíňa banda zločincov. To nie je všetko. Doc, ktorý je v roku 1885 kováčom, sa totiž zaľúbil do učiteľky Clary Claytonovej (Mary Steenburgenová), ona jeho lásku opätovala, a tak sa svojskému vynálezcovi akosi nechce letieť naspäť. Buford prenasleduje Doca a Martyho, ktorého vyzve na súboj. Marty ho prežije, pretože mal pod vestou kus plechu a s Docom na im nakoniec podarí ujsť do budúcnosti, kam so sebou vezmú aj Claru... (TV JOJ)

IvcaSammet

Musím se přiznat, že jsem u tohoto filmu velmi, ale opravdu velmi tápala, jak jej ohodnotit ... Z celé trilogie je očividně nejslabší a to hlavně příběhově. Co se týče humoru mě film samozřejmě nezklamal. Skvělé narážky, skvělé hlášky ... Ze začátku se film skvěle rozjížděl, i když se zase v průběhu filmu našlo pár scén, které mi přišly až moc přitažené za vlasy ... Ve třetí třetině filmu to už ale začalo skřípat trochu víc a i když jsem vlastně konec očekávala, pořád jsem věřila, že se přece jen vydá jiným, ne tak "laciným" směrem ... Bohužel ale, místo toho, aby se tvůrci vydali cestou "ohromení", zůstali v koleji "romantična" a to mě prostě fakt nebere ... A co se týče závěrečné scény ... To by snad jediný okamžik z celé trilogie, který mi nepřipadl ani trochu vtipný, ale právě naopak - dost "ohraný" a skoro až "ubohý" ... Přes to všechno se mi "pouhé" tři hvězdičky filmu dávat nechce ... Prozatím je tu sice nechám, ale o konečném hodnocení se rozhodnu po dalším "maratonu" Návratu do budoucnosti ... ()

Lilloos

Western nepatří mezi mé oblíbené žánry a tak jsem k tomuhle filmu přistupovala skepticky. Ale co se nestalo?! Ze všech třech dílů mě bavil nejvíc. ()

Cartmof

Je to trochu kontroverzní názor, ale já mám třetí díl na divokém západě ze všech nejvíc. Částečná parodie na filmy s Clintem Eastwoodem a fantastické pokračování v jednom. Nevím co tu psát. Ty filmy fungujou jedině pohromadě a celkově tvoří absolutní mistrkus. ()

Lukoye

Trojka si ponechává dobré věci z jedničky a je o něco zábavnější než dvojka, která se mi moc nelíbila. I když už jí v těch parodiích trochu dochází dech, viz kus kamen na prsech při závěrečné přestřelce, ani chvilku jsem se nenudil a konečná scéna s vlakem a pekelnou jízdou k propasti je napínavá. V nejlepším přestat. Jako sci-fi komedie to funguje a je to veliká sranda bez přiblblých pubertálních vtípků. Tak nějak správně dobrodružný film pro dospívající děcka. A ještě, říkal jsem si odkud toho magora s červenou károu znám a až z titulků jsem se dočetl, že to je Flea z Red Hot Chilli Pepers. ()

snatch

Závěrečná část trilogie má opět výborný scénář. Zemeckis navíc použil mnoho odkazů i postav z westernů, což pro vyznavače tohoto žánru přináší malý bonus navíc :)) ()

Berry

Opět moc dobré pokračování, které se za sebe nemusí stydět. Návrat do budoucnosti je rozhodně jedna z mých "nej" trilogií!! ()

RadimFišer

Pro mě asi nejhezčí Z návratů do budoucnosti. Je to taková syrový film. Dochází k dospění mladíka co jsme znali v pořádně dospělého muže. Krásný západ, červený písek a opravování starého auta ve stodole. Rozjetí auta vlakem, aby dostalo co největší rychlost a zmizelo těsně před koncem tratě, než by spadlo do údolí. Perfektní Lloyd, který zde předvádí svoji vědátorskou osobnost. Dávám za 3. ()

Kesiak

Zaujímavé prostredie, vtipný scenár a udržanie kvality od prvého dielu. Posledný diel hodnotím 4*. Celá trilógia si však zaslúži 5*. ()

Boomstick

Bohuzial scenar tu uz nieje tak premakany ako v prvych dvoch filmoch ale aj tak sa stale jedna o velmi solidny film s peknou poctou k Leoneho westernom ;).Krasne zavrsenie jednej z najlepsich filmovych trilogii vsetkych cias. ()

joudas

Po slabším druhém dílu příjemné překvapení. Minulost mi v této sérii sedí mnohem víc než ujetá budoucnost a hlavně už zde není Biff tak otravný jako v minulých dílech. Velmi slušné zakončení této trilogie a zároveň její nejlepší díl. ()

Pidzey

Více jak důstojné zakončení takřka geniální série.Další komentář není potřeba,vše jsem napsal u předchozích dílů.Jen bych se opakoval. ()

Helldo

Zase výborné, zase nápadité, zase přesně takové jaké jsem si to představoval....závěrečný díl jedné z nejepších trilogií dějin kinematografie jak má být. ()

Finarfin

Málo který třetí díl původního úspěšného filmu o sobě může říct, že si drží svou úroveň, v něčem ubírá, ale v něčem naopak přidává. ()

TomasKotlant

To si tak mimochodem zaletíte pro kámoše na divokej západ, pak stejně prchnete bez něj a ještě na jeho přání zničíte bez větší snahy ten úžasnej stroj času. Ale on si dědula vynálezce určitě nějak poradí, zvláště je-li poháněn motorem lásky. ()

vito_corle

Návrat do budoucnosti 3 je poslední pokračování veleúspěšné sci-fi komedie.Je tu návrat starých známých hrdinů a do příběhu přibylo i několik nových postav. Tentokrát se Marty vydal daleko do minulosti. Žádných pár let zpátky rovnou na divoký západ. Úžasná podívaná a vtip. Delorean mezi koně a Marty mezi pistolníky. Sem tam nějaká romantika, ale pořád je to velká legrace.Možná bych řekl, že 3 přestřílela 2. Musím dát 5 hvězd. ()

zdeny99

Tento závěrečný díl celé trilogie je podle mě tím vůbec nejlepším. Ocitáme se v roce 1885 na Divokém západě mezi indiány, kovboji, v místě, kde jediné dopravní prostředky jsou koně, dostavníky a parní lokomotivy. Michael J. Fox společně s Christopherem Lloydem excelují, tentokrát po boku Mary Steenburgen. A ty parní lokomotivy? Ty v závěru už lítají. Ať už z útesu do rokle tak skutečně lítají. Možná právě tento konec je už moc sci-fi. Vždyť popírá teorii stroje času. Jak asi našli plutonium v roce 1885? No je to blbost, ale dívá se na to krásně a happyend se vším všudy. Krásné vyvrcholení celé série. [34531. hodnocení, 594. komentář, 85%, 226. nejlepší film, 379. nejoblíbenější film] ()