Válka o Eternii zase začíná a tentokrát to může být poslední bitva mezi He-Manem a Skeletorem. (Netflix)

Recenzie používateľa Víteček k tomuto seriálu (3)

Vládci vesmíru: Odhalení (2021)

Možná nejlepší adaptace He-mana, která existuje. Rozhodně o několik úrovní výš, než druhý současný seriál, He-Man a vládci vesmíru, který je hodně zaměřené na současnou mládež hrající Fortnite a podobné hry. Tohle mnohem víc cílí na diváky původního seriálu. Bez toho by tohle nevzniklo a je třeba mu přiznat zásluhy, ale zároveň je hodně zastaralý a upřímně, docela nudný (teď koukám, že je i nějaký reboot z let 2002-4, o tom jsem doposud netušil, takže nemůžu porovnat). Tohle si z něj bere to dobré a dokáže to kvalitně zužitkovat. Vypadá to fakt dobře a i když je osmdesátková stylizace fakt dobrá, mohl se jí vyhnout seriál víc vyhnout v plynulosti animace. Zas tak si ty staré seriály připomínat nemusíme. OK, přeháním, rozhodně je to víc rozpohybované, než animáky tehdy, ale ta plynulost mohla být lepší. Některé souboje také nebyly z nejúžasnějších a Beast-Man s Cringerem doslova velmi slabé.  Příběhově je to rozhodně změna, ale nemám s ní nejmenší problém. Je to tedy hodně "campy", někdy až trochu moc, ale je to většinou zábava. Téma rodiny, ale hlavně "found family" to tlačí hodně (dokonce tam ta fráze i zazní), ale proč ne? S čím bych drobný problém měl je Skeletor. Ač nemám k Marku Hamillovi obecně žádné výhrady, jeho výkon zde byl úplně stejný jako u Jokera. K té postavě je jeho dabing ikonický a hodí se, ale zde to bylo až příliš identické a vyvolávalo to pocit, jako by Skeletor nebyl nic jiného než Joker v jiném kabátě. Asi za to mohl hlavně ten smích. Působilo to trochu rušivě a osobně bych uvítal, kdyby zněl alespoň trochu jinak. Drobnost, ale mírně mě to rozrušovalo a uvítal bych něco unikátnějšího. ()

Série 1 (2021) (S01)

Tohle vůbec nebylo špatné. Velmi pěkná osmdesátková stylizace, dobrý příběh, který se nebojí trochu zamíchat kartami, relativně plastické postavy a slušná akce. Za mě, kterého původní He-man znudil po dvou dílech, když jsem se na něj asi v r. 2018 zkoušel dívat, rozhodně spokojenost a slušná očekávání pro druhou část. ()

Série 2 (2021) (S02)

I s druhou částí jsem spokojený. Pro lidi, kterým chyběli v první řadě, je zde mnohem víc He-Mana a Skeletora, i když možná ne vždy v podobě, v jaké by si představovali. Příslib do budoucnosti taky slušný, i když to zároveň mohlo být klidně ukončené. Nevadilo by mi to.  Zároveň se ale rád podívám na další, pokud to bude pokračovat v nastoupené kvalitě. ()