Reklama

Reklama

Countess Dracula

  • Austrália Countess Dracula (viac)
Trailer

Obsahy(1)

Hlavnou hrdinkou je krutá starnúca grófka Alžbeta, ktorej pomáha milenec, kapitán Dobi. Grófka zistí, že kúpanie sa v krvi mladých dievčat omladzuje, a preto Dobi začne unášať vhodné kandidátky... (matriosa)

Videá (1)

Trailer

Recenzie (26)

darkrobyk 

všetky recenzie používateľa

Spíše než horror připomíná tahle hammerovka variaci na Angeliku. Najdeme zde to, co od studia můžeme očekávat - krásné ženy (I. Pittová je opravdu svůdná, tedy pokud nezestárne), panorama s pohádkovým hradem, lesy, trocha nahoty (hlavně sem tam ňadro), nějaká krev (gejzíry ale nečekejte), oku lahodící interiéry gotického sídla a zlo, jehož síla narůstá. Chybí bouře, mlha, temný hřbitov (i když na začátku je pohřeb), podzemní chodby (ty se nabízely, když k nim existovala tajná mapa), pavučiny, kostry. Mrtvoly se sice hromadí, ale bílé, jelikož jsou bez krve. Škoda nevyužitých možností, které se nabízely v souvislosti hraběnka + panny = omlazující krev. A tak divák neuvidí ani železnou pannu, ani naturalistické podříznutí ba ani zúčtování se zločinci. Pěkná kamera, čistý obraz, uhrančivá hudba ( snad jen občas zněla více indicky, než cikánsky). Na snímek se příjemně dívá, proto dávám 3-4*, strašidelný však není ani trochu... ()

liquido26 

všetky recenzie používateľa

Čekal jsem od toho asi trochu víc. Nebýt občasných scén se zabíjením nevinných dívek a koupáním se v krvi, tak by to byla romantická pohádka bez výraznějšího děje. Atmosféra není ani za mák strašidelná a Hraběnka není vlastně v jádru vůbec zlá, jenom prostě občas podžízne nějakou bábovku a vykoupe se v krvi, ale jinak si v tom nijak nelibuje a příběh s e spíše zaměřuje na její romantický vztah s nějakým šlechticem. Ingrid Pittová je kočka, ale ve Vampire Lovers, které natočila ve stejném roce pro Hammer, mi seděla víc. ()

Reklama

kaylin 

všetky recenzie používateľa

„Countess Dracula“ je tak filmem, který chcete vidět hlavně jako takovou zajímavost, že se takové filmy také natáčely a že v sobě nesly odkaz upířího hraběte. I když co si budeme povídat, tohle je film, který by se spíš měl jmenovat „Countess Bathory“, protože s touhle skutečností/legendou má mnohem více společného. Jen to nemá tu správnou děsivou rovinu a vlastně ani nijak zajímavé vedení děje. ()

JohnnyD 

všetky recenzie používateľa

Celkom uchádzajúce béčkové spracovanie mýtu o Báthoryčke. Ingrid Pitt je skvelá, masky jej starnúcej tváre sú bravúrne a aj scenár je prekvapivo solídny (nie žeby postavy mali bohvieakú hĺbku, ale udalosti na seba celkom umne nadväzujú), ale atmosféra je strašne slabá. I keď poteší cimbal a uhorské kostýmy, skôr to pripomína historický film ako gotický horor. A na vyslovené kúpanie v krvi tiež nedôjde. ()

molcan2 odpad!

všetky recenzie používateľa

Čistá sračka. Totálny odpad. Ingrid Pitt je v tomto filme strašná. No najhorším hercom je však poručík, ten chlap nemôže hrať. Režijne to bolo odpadové. Ten chlap nedostal z hercov žiadne emócie alebo nejakú atmosféru. Najlepšie Hammerácke produkcie mali skvelé kulisy, farby, kameru a hudbu. A ich herci neboli skvelí, ale boli slušný. Peter Cushing bol z nich asi najlepší, ale stále nie skvelý. Nie je žiadne vysvetlenie, prečo jej panenská krv prinavracia mladosť. Príbeh samotný je na hovno. Keď omladne stará grófka zamiluje sa do poručíka. Ingrid Pitt vyzerá akoby mala 40 a pôsobí ako zamilovaná puberťačka. Strašne herecké výkony. Vidíme pár zabití, ale väčšinou mimo záber. Herecké výkony? Tento film mal rozpočet ale premárnil ho. Príbeh/scenár/herecké výkony/hudba/kulisy, kostýmy/réžia - všetko strašné. Zohnal som si film podľa pomerne dobrých recenzií. Viac som sa zabavil pri čitani komentárov než pri sledovaní tejto sračky. Moje hodnotenie je: odpad. ()

Galéria (48)

Zaujímavosti (5)

  • Hlas Ingrid Pitt (grófka Alžbeta) bol predabovaný. Pravdepodobne preto tak zúrila a prisahala režisérovi Petra Sasdyho snímku, že s ním už nikdy neprehovorí. (molcan2)
  • Grófka Dracula bola inšpirovaná maďarskou grófkou Erzsebet (dnes nazývaná tiež Alžbeta) Bathory, ktorá žila od roku 1560 do roku 1614. Grófka Bathory bola údajne zodpovedná za smrť približne 600 panenských dievčat, pričom všetky boli mučené a kruto zabité. Jej krutosti sú väčšinou špekulácie. Má sa za to, že ovplyvnila náš dnešný koncept Draculu ako subjekt závislý na ľudskej krvi kvôli mladosti a vitalite. (molcan2)

Reklama

Reklama