Voľné pokračovanie veselých príbehov revízora pražskej verejnej dopravy Gustava Anděla v podaní Jaroslava Marvana. Anděl ide tentokrát na odborársku rekreáciu do Vysokých Tatier - dovolenka však neprebieha tak ideálne, ako si ju predstavoval... (RTVS)

Xavi6

Jednička se mi moc nelíbila a dvojka už také ne. Jde vidět, že buď nejsem na tuhle generaci nebo se nevyvedla jen tahle malá série s Marvanem. Humorné mi to vůbec nepřišlo a celé t bylo takové falešné, no jako jednička. ()

Hanes88

Opravdu povedená česká komedie. Jedna z životních rolí Marvana!! Jsou určitě ještě lepší staré české filmy, ale tenhle je opravdu dobrý. 75%. ()

Charon11

Méně agitace a více legrace. K ostatnímu viz. můj komentář u Anděla na dovolené. Hlášky Vyhlítko, Vyhlítko už umím zastavit nebo Plužení - to je pro zemědělce to přeskočím, Skáču dobře skáču rád.... nás na horách vždy provázejí. ()

Oyer

Jeden z typických příkladů toho, že i když filmu dávám tři hvězdičky, mohl bych na něj (a zejména na tuten) koukat pořád dokola. ()

Chajimwitz

Oproti jedničce zábavnější a naštěstí z účastníků dovolené jaksi vyprchalo budovatelské nadšení,stejně jako z celé tehdejší společnosti. ()

Yardie

No, Dovolená s Andělem se mi líbila. Něco podobného jsem čekal i u Anděla na horách. Bohužel, přišlo pro mě velké zklamání. Téměř bez vtipu, děj byl takový nijaký, docela se to vleklo. Ale hlavně chyběl ten vtip a řekněme pozitivní nálada a vyznění filmu. Slabota! Howgh! ()

mira007 odpad!

Po tom, co natáhl brka Gottwald se tady s tím soudružským budovatelským nadšením trochu ubralo oproti prvnímu filmu s tímto revizorem, ale mne tyhle kraviny z padesátých let iritujou. ()

Oxymoron

Agitace, propaganda? Dejte mi pokoj, já se směju pokaždý, když to vidím a to je pro mě hlavní. Jedna z našich nejlepších komedií. ()

Ad4mson

Bolševická agitka, kterou překoná snad už jen Hudba z Marsu. I tak však stojí za pozornost zvláště kvůli Marvanovi, který roli bručouna Gustava Anděla ztvárnil na výbornou. ()

waits

Anděl ze svých beder shodil podstatnou část agitačního nadšení (i když ne zcela) a hned se filmu lépe dýchá. Marvan s Kemrem jsou neodolatelní při pokusu o sbírání informací při tanci, výchovná postava Rudolfa Deyla mladšího má předepsány vtipné pasáže (Cink, cink, Připlužím...:)) a kdyby se z filmu vyexpedovala ona malá tlustá Slovenka, co chtěla Vyhlídka s Andělem vyloučit z rekreace, byl by film téměř bez chyby. "Anděl ve vlaku: A zahraješ si ještě někdy na basu? Vyhlídko: Ona to Mánička nemá ráda. Anděl: No, všude je něco" ()

Haniczka

Svižný film, jehož odborářské tempo a zimní poetika se hodí do dnešního překapitalizovaného světa víc než reklama na jogurty... ()

petikacka

Moje milovaná klasika, kdy dvojka je lepší než jednička...Pokaždé, ale opravdu pokaždé! když to běží, tak do toho jdu :-))) Za mě 100% ()