Je to film sestávající ze šesti povídek, které většinou černě humornou, ironickou, mnohdy i trpce hořkou formou vyprávějí o jednom dávném prokletí, lidské nevěře, podivných úchylkách, nečekaném zázraku i pokryteckém odpuštění. Mají svou vlastní vypointovanou stavbu, specifickou atmosféru i způsob zpracování, a přesto jedna druhé předává motivy vzájemně spolu komunikující a pozorující tytéž věci z různých úhlů. (oficiálny text distribútora)

paja.

Opět podařená komedie netradičně posloupně sestříhaná, ale přitom geniálně vypracovaná. Za doprovodu Už jsme doma se nezapomenutelně řítí bomba k zemi, ale tento film stoupá k výšinám. Skvělé herecké i neherecké obsazení dává Knoflíkářům jistou lidskost a poznávání samotných vnitřních nelidskostí v nás. Jsou filmy, na které se můžete dívat několikrát po sobě a baví Vás, u Knoflíkářů to přímo doporučuji. Hodnotím 110%. ()

Lonelybiker

Pro mě je tu podobná atmosféra jako ve filmu Nuda v Brně. Režisér použil zajímavou hudbu a předložil nám někollik zajímavých povídek, které do sebe velice dobře a někdy smutně zapadají ... Od té doby, kdy jsem poprvé viděl tenhle film, poslouchám Radio 1. Legendární dialog Evy Holubové a Rudolfa Hrušínského pak nepotřebuje komentář - neměl chybu. ()

prskvik

Nesnáším Holubovou ale tenhle film je zjevení. Blesk z čistého nebe. To se nedá překonat. Tak promakanej scénář, to prolínání jednotlivých příběhů, ta přehlídka lidských individualit... To je něco, tohle je život!!!!! ()

mr_radek

Taková česká klasika 90. let. Několik na první pohled nesouvisejících příběhů, které jsou postupně zapojovány do logických souvislostí. Po této stránce je to s nadsázkou takové české Pulp fiction. Je tu plno dnes pro mnohé už kultovních hlášek. Nejvíce mě po herecké stránce zaujala povídka s duem Holubová & Hrušínský. Nesmím ani zapomenout na mistra Kodeta a jeho "například kurva". ()

janar

Tak u tohoto povídkového filmu mne nezaujaly ty hlášky,ale to,co mi řekl můj tehdejší klient pan Zindulka poté,co jsem řekla,že mám film nahraný na video-Janičko,ale to se nesmíte jít ani vyčurat ani si jít uvařit kafe,musíte u toho filmu sedět celou dobu,protože jinak nebudete vědět,o co jde-a přesně proto dávám filmu tolik hvězd-že nelze ODEJÍT ()

Trucker

Tento film pro mě navždy asi zůstane prvním milníkem a symbolem úpadku kvality české kinematografie na přelomu tisíciletí, tj. prvním filmem, kde jsou samé postavy psychopatů, smažek, kreténů a jinak podivných individuí. Celou dobu nuda o ničem, splácaná koláž nesmyslů ke konci rádoby propojených v logický celek. Kromě jedné trochu vtipné povídky "Neživíš, tak nepřepínej", tam není nic, co by bylo jakkoli zajímavého. ()

Ehrmantraut

První film který jsem od Petra Zelenky viděl. Viděl a pochopil, že Petr má neuvěřitelný cit pro příběh, a možná ještě větší cit příběhy propojovat. Propojování je sice móda posledních dvou desítek let, ale málokdo to umí ve světě, natož u nás. Filmu dává nádhernou barvu a vůni noční Praha, a jak jinak, Petr nám dává příděl i menší porce "něčeho" mezi nebem a zemí ()

vasosak

Ne, jakkoli uznávám různé Zelenkovy počiny, toto mě neuchvátilo. Scénář jako takový je zajímavý, ke čtení by to bylo, ale filmové provedení mě neuspokojilo - na plátně tomu nevěřím. Být všechny příběhy jako ten s Holubovou a Hrušínským, dám klidně pět hvězd (obzvlášť přihlédnu-li k velmi nápaditému propojení všech povídek), takhle si ale vystačím se třema hvězdama, přičemž ta třetí je velmi hubená. ()

andy60

Film tvoří šest povídek, jejichž kvalita je rozdílná. Nejvíc mě pobavili Pitomci a Taxikář, naopak závěrečná poněkud pokazila celkový dojem. Eva Holubová ve své nejlepší roli. Chrlí hlášku za hláškou, z nichž se mnohé staly kultovními. ()

Zikfryd

Velmi originální povídky s dobře zpracovaným scénářem a vesměs perfektní herecké výkony. Povídky jsou plné vtipu, ale i filosofických otázek k zamyšlení. ()

Tereza11

Povídkový film,po jeho shlédnutí mi svět prijde uplně stejný jako předtim....A ùdajné legendární hlášky typu : ,,Neživíš tak nepřepínej,, To neřeš,po tom nepátrej,, jsou pro mě spíše snůškou trapnosti... ()

Korpy22

Velmi zvláštní film z mnoha povídek, které se navzájem prolínají. To tomu celému dodá krásnou pointu. Film mi přijde nadčasový, objevují se v něm neotřelé prvky jak scénáře, tak kamery a tím se stává velmi kvalitním a zábavným. Skvělé hercké obsazení Holubová, Kodet a další tomu dodává korunu. ()

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010

Festival Fresh Film Fest, který proběhne v Praze od 25. do 29. srpna, zahájí předpremiérová projekce filmu Scott Pilgrim proti celému světu v kině Aero. Jde o adaptaci komiksové série Bryana Lee O… (viac)