Je to film sestávající ze šesti povídek, které většinou černě humornou, ironickou, mnohdy i trpce hořkou formou vyprávějí o jednom dávném prokletí, lidské nevěře, podivných úchylkách, nečekaném zázraku i pokryteckém odpuštění. Mají svou vlastní vypointovanou stavbu, specifickou atmosféru i způsob zpracování, a přesto jedna druhé předává motivy vzájemně spolu komunikující a pozorující tytéž věci z různých úhlů. (oficiálny text distribútora)

Stíba

Pro mě byla nejlepší povídkou asi ta z Japonska následovaná sexuální z taxíku ale žádná jiná mě teda moc nechytla. Určitě znám řádku zajímavějších a poetičtějších povídkových filmů. ()

Odpadlik

Podobně jako Samotáři mě i tenhle film přilákal k obrazovce díky oslavným kritikám a doporučením. Ovšem asi tenhle žánr nechápu, nuda a nic než nuda. Nechápu proč se lidi tak bavili na příběhu s dvojici Hrušínský-Holubová, mě to přišlo spíš smutné než směšné. ()

E lan

První tři příběhy jsou příjemně a hlavně vtipně ujeté. Herecké výkony jsou nezávisle neherecké, i zde je to úplně v pořádku. Vyšší hodnocení táhne dolů divný poslední příběh, který jakoby do filmu nepatřil. Přesto kolem pěti hlášek je přímo legendárních:-) ()

radeckator

Díky Knoflíkářům se stal Petr Zelenka mým nejvíc oblíbeným českým tvůrcem a stále je a proto si odvážně a směle dovolím tvrdit, že Knoflíkáři jsou nejlepším českým filmem v novodobé historii. V době svého vzniku i díky výborně zvolené hudbě prudce moderní film, který věkem vůbec neztrácí. Scénář geniální! ()

BDMarty007

Geniální film, který by mohl mít v podtitulku "O fatálních důsledcích banálních náhod v životě člověka". Celý film vlastně definuje úvodní část "Štěstí z Kokury". Dva sousedé v japonské Kokuře zkouší po vzoru Američanů nadávat na počasí ".. fucking weather, fucking weather...". Střih. B-29 Superfortress Enola Guy "...nad Kokurou jsou mraky, změňte kurz na náhradní cíl, město Hirošima". Petr Zelenka vyhmátl téma o němž jsem tisíckrát přemýšlel, a zpracoval je po všech stránkách geniálně. Apokalyptická skladba "Juleček" od Už Jsme Doma je skutečně asi to jediné co se dá použít jako podkres v momentě, kdy B-29 začíná sestupovat nad Hirošimu… Vše to perfektně funguje v čase a prostoru, i herecká účast osobností hudební scény (Pavel Zajíček, Jan Haubert, Jan Čachtický…) vůbec neruší a perfektně funguje. Zajímavé na filmu je i to, že různý typ diváka si v něm najde něco jiného. Setkal jsme se s překvapivě hodně lidmi, kteří vůbec nepochopili vzájemnou provázanost jednotlivých povídek náhodnými momenty … a přesto se jim film velmi líbil. Pro mě je to rozhodně film z mého Top 10. ()

Joski

Netradične poňatý humor:-) Poviedku BLBCI v podani Evy Holubovej a R. Hrušínského ml. považujem za najlepšiu komediálnu scénku v celej histórii českej kinematografie! Nielen vďaka skvelým hereckým výkonom ale predovšetkým napísaním geniálného scenára:-))) Bravo pán Zelenka:-) ()

hyper01

Petr Zelenka - jeden z nejnápaditějších českých režisérů. Tenhle film mě naprosto dostal svým skvěle navazujícím dějem, parádním soundtrackem a v neposlední řadě hereckými výkony a hláškami. „Nežereš maso, nepoznáš vtip!“ ()

m4xp4yn3

Moc nerozumím zařazení povídky s americkým pilotem. Přijde mi do zbytku filmu příliš násilně naroubovaná a ruší jeho kompaktnost. Zbylé epizodky jsou už vyrovnané, velice dobře vystavěné a dějově do sebe zapadají. Celým snímkem se nese těžká, dusná, místy takřka nepříjemná atmosféra ospalé pražské noci. Vtipné momenty jsou přítomny a není jich málo, přesto bych Knoflíkáře nenazval komedií. Na to jsou příliš depresivní. Jednu hvězdičku strhávám za postavu pilota a za myšlenkovou roztříštěnost celku, kdy není možné říct o čem že film vlastně je. O jedinečnosti člověka? O generačním konfliktu? O přetvářce? Nebo o všem najednou? ()

Chip89

,,Neživíš, nepřepínej...." pár perfektních hlášek. Film, který všeobecně znám, ale nikdy jsem ho neviděla v kuse až teď. Za což se stydím, ale stálo to čekání za to. Sice to pro mě není na sto procent, protože některé povídky mi přišly nudnější, na druhou stranu některé byly na 120 %. Takže výsledek jsou čtyři hvězdy a nějakých 85% ()

Doski

Výborné povídky a všechny na stejné úrovní. Malé české úchylky s nadsázkou. Sranda při každé části. ''Neživíš, nepřepínej.'' 76% ()

Akaja

Fakin vezr! Fakin vezr! Fakin vezr! Když mě někdy trápí pocit nevděčnosti, stačí si vzpomenout na tenhle film a je mi rázem hnedle lépe. ()

Brinkley

Tož jsem se v rámci civilizačních návyků učesala a mohu se vrhnout na komentář. Brilantní dialogy, pár hereckých minikoncertů, nádherně zobrazená marnost i trapnost.... to vše v několika propojených povídkách. (Plus můj oblíbený Vladimír Dlouhý.) ()

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

Fresh Film Fest 2010 o krok blíž!

11.08.2010

Festival Fresh Film Fest, který proběhne v Praze od 25. do 29. srpna, zahájí předpremiérová projekce filmu Scott Pilgrim proti celému světu v kině Aero. Jde o adaptaci komiksové série Bryana Lee O… (viac)