Příběhy písní

Diana Ross (E07)

(epizóda)
Veľká Británia, 2020, 1 h

Shaun Keaveny (rozprávač), Diana Ross (a.z.), Katie Puckrik, Don Peake, Eddie Holland

Sen věnovat se zpěvu si americká zpěvačka Diana Ross plnila prakticky od dětství. Už na střední škole začala zpívat s dívčí kapelou The Supremes, která se postupně vypracovala mezi hlavní hvězdy Motown Records. A to i díky hitu "Baby Love". S postupem času ale Diana Ross kapelu přerostla a odešla na sólovou dráhu. Její součástí byly i filmové role. Ta z filmu Mahogany z roku 1975 nepatřila mezi ty úspěšné, ale píseň "Do You Know Where You´re Going To" dobývala hitparády a vysloužila si i nominaci na Oscara. V osmdesátých letech spojila Diana Ross své síly s Barry Gibbem a jeho bratry. Bee Gees pro ni napsali píseň "Chain Reaction", která v tom nejlepším navazovala na zpěvaččinu tvorbu z počátku kariéry. I dnes po více než šesti dekádách kariéry se zpěvačka udržuje mezi nejuznávanějšími umělci světa. (Česká televize)

Marze

Zpěvačka s velmi příjemným hlasem, která plynuje přešla do éry synthpopu 80.let i když jí už bylo 40, což je pro každou ženu v showbusinesu rizikové. A dodnes se její hity hrají na retropárty osmdesátkách. "Dovedla nejen vyrazit dveře, ale i vkročit do místnosti a zabydlet se v ní" říká o ní producent. Vždy mě napadne, vždyť je to tak jednoduchá melodie, proč jsem to nesložil já. Dokument šel na České televizi Art. ()