Onoda - 10 000 nocí v džungli

• Česko Onoda (festivalový názov) (viac)

Japonsko, 1944. Dvadsaťdvaročný Hiroo Onoda, ktorý podstúpil špeciálny vojenský výcvik, má svoje rozkazy - na ostrove Lubang bojovať proti americkým jednotkám, neustúpiť a nevzdať sa za žiadnu cenu. Japonsko kapituluje už o rok, Onoda však svoje pozície bude držať ešte ďalších 10 000 dní... (RTVS)

vinducha

2. nejdéle bojující japonský voják poručík Hiroo Onoda vedl svůj boj za slávu Nipponu  od roku 1944 do roku 1974 , než se ho podařilo díky jeho bývalému veliteli majoru Taniguchimu přesvědčit aby se vzdal. Mazec , kdo by chtěl větší důkaz , že pro nás bělouše je zákonitě duše jiné rasy nepochopitelná. (A to rozhodně rasista nejsem) ()

jethrotull

Nakolko mam knihu ktoru som vela krat cital,tak som ocakaval ze to bude urobene lepsie. Je pravda ze sa drzali hodne skutocnosti,ale niektore momenty mohli byt prezentovane ovela zaujimavejsie a trefnejsie.Na zaver chybali aspon titulky s dodatkom o jeho prichode do Japonskaa dalsom zivote. ()

Kloboucek75

Filmaři patrně chtěli udělat z poručíka Onodu hrdinu , ale opak byla pravda. Byl to fanatik a zabiják jeho skupina zabila 29 Filipínců ,samozřejmě dávno po válce. Ve filmu jsou vidět jen snad 3 zabití . Jen nechápu že ten nejmladší který utekl v roce 1949 a přišel na ostrov s  otcem Onady a bratrem o rok později ,znal kde se skrývají  a nešli tam přímo . Nebo megafonem proč  v tom roce 1949 neřekli válka už dávno skončila přestaňte zabíjet místní lidi . Otázek je mnoho Japonsko vědělo že  na ostrově Lubang žije Onoda ,stačilo přivézt vycvičený psi a ti by ho našli . Prostě nejde mi do palice proč ten nejmladší který odešel v roce 1949 a vrátil se na ostrov Lubang o rok později neudělal pro záchranu tehdy ještě 2 kamarádů víc . Film měli natočit sami Japonci , nechápu proč to natočili Francouzi. ()