Mairimašita! Iruma-kun - Season 2

(séria)
Promo

Promo

Hees

Druhá séria je lepšia ako prvá a by som povedal vo všetkých aspektoch. Stále mi toto anime pripadá zabrzdené ako keby chcelo len divákov jemne hladiť a nikdy nepritvrdzuje, teda myslím si, že je tu skôr snaha o to, aby to bolo komediálne a odľahčené. Z tohto dôvodu mi pripadá veľa dielov ako filler, kde sa vlastne nič dohromady nestane, ale aspoň to nie je až taká nuda ako v prvej sérii. Stále považujem za dôležitú aj romantiku medzi Irumom a Amellie a v tomto prípade som sa dočkal minimálnych interakcií ich dvoch a následne mi bol ponúknutý nejaký slabší diel na konci a toto mi naozaj vadí, lebo romantika medzi nimi dvoma je super a v tomto anime je tak veľa zbytočnej vaty, že by sa mohlo niečo stať medzi nimi oveľa častejšie. Vo veľa epizódach konečne o niečo šlo a v tomto prípade o prestíž triedy, ktorú navštevuje hlavný hrdina. Nové postavy sú niektoré super ako Balam a iné otravné ako Ronove. Musím podotknúť, že anime sa posúva správnym smerom a dočkali sme sa aj akých takých súbojov, aj keď tie vlastne nestáli skoro za nič, ale aspoň bola prítomná nejaká dynamika. Ono to skôr vypadá, že niečo naozaj zaujímavé sa bude diať v tretej sérii. Chválim ešte opening je tak dobrý, že niekedy som ho ani nepreskočil. ()

Elerrina

Začátek s účastí ve školní radě výborný, ale bezkonkurenčně nejzábavnější je samozřejmě Irumova změna osobnosti v epizodách 6 - 8. V porovnání s tím je už pak zbytek série vlastně nudná šeď a to včetně neúnosně natahovaného arcu v zábavním parku. Který sice konečně představí silné nepřátele, v zásadě je ale zaměnitelný s jakýmkoliv větším soubojem z MHA. A fillery na konci jsou už jen otravné. ()