Boku no Hero Academia

• Japonsko 僕のヒーローアカデミア (viac)
Japonsko, (2016–2024), 59 h 21 min (Minutáž: 23–24 min)

Predloha:

Kóhei Horikoši (komiks)

Scenár:

Jósuke Kuroda

Hudba:

Júki Hajaši

Daiki Jamašita, Nobuhiko Okamoto, Aoi Júki, Džun'iči Suwabe, Tasuku Hatanaka, Akeno Watanabe, Kósuke Kuwano, Inuko Inujama, Eri Kitamura, Kóki Učijama (viac)

Boku no Hero Academia se odehrává ve světě, kde má 80 % populace nějakou speciální schopnost. Je to svět superhrdinů, kteří bojují proti těm, kteří své speciální schopnosti zneužívají, a proti nejrůznějším monstrům, která se občas objeví a narušují poklidné životy ostatních. Hrdinové jsou obdivováni a spousta mladých chlapců sní o tom, že jednoho dne to budou oni, kdo bude bojovat se zločinem. Izuku Midoriya je jedním z nich. Již od malička měl naprosto jasno v tom, čím chce být až vyroste, a jeho vzorem se stal jeden z největších hrdinů - statečný All Might. V cestě mladého chlapce však stojí jedna obrovská překážka. Izuku Midoriya je totiž jedním z těch zbylých 20 % populace, která žádnou speciální schopnost nemá... (Jeoffrey)

Blondsky

Miluji ten svět, hlavního hrdinu, zbylých 19 spolužáků, hrdiny i záporáky. Neskutečně chytlavé, zábavné a svým způsobem neoriginální anime, které ale až směsně lehce dře superhrdinský žánr na kost, ale takovým způsobem, že se vždy jen potíte u napínavosti jednotlivých scén, řvete nadšením u soubojů Izuky či All Mighta (nebo klidně i koholi jiného!) a culíte se od ucha k uchu, jak je to strašně lehce až sprostě podáno, ale tak briliantně. Každá ze sérií až na pátou (zatím) má minimálně 1 absolutně godlike story arch, který mě vždy vystřelil ze sedačky a nevěřil jsem tomu, co se děje (doteď se vlastně nemůžu rozhodnout, zda je lepší School Sport festival, All for one nebo Overhaul linka). Ano zbytky těch sérii už nemají tak silné archy, ale nepůsobí zbytečně a minimálně skvěle dokreslují postavy a svět. Nemůžu se dočkat dalších dílů a doufám, že se ta pátá série jen rozehřívá, protože má extrémní potenciál a čekat týden na další díl, který uteče pocitově během minuty je fakt pain. Neskutečně si všechny highlighty užívám a to poselství je hrozně dobře zpracováno. A Izuku FTW! ()

Zíza

Tenhle šónen mi naprosto sedl a věřím, že v Šónen Jumpu splňuje přesně, co má manga splňovat - přátelství, usilovná práce a vítězství! Líbilo se mi, jsem ráda za druhou sérii a myslím si, že je opravdu jedná o velice kvalitní šónenovku. Lepší než všechny ty Titáni, SAO a Tokijští ghúlové dohromady. Mně se to líbilo hlavně z toho důvodu, že to velice dobře umělo přenést emoce. Ale chápu, že tohle není šálek pro každého. Samozřejmě to má své slabiny a určitě si lze povšimnou, že to jede podle vyšlapaného úspěšného mustru, ale pro mě to má tu správnou jiskru, kterou u šónenovek hledám. Slabší 5*. ()

baiskon108

Míchačka shounenů a superhrdinů – co lepšího si milovník obou žánrů vůbec může přát! Prvních pět dílů bylo takových rozjezdových, ale přesto velmi poutavých, hlavně díky animaci a sympatickému hlavnímu hrdinovi. Šlo v nich hlavně o zblížení All Mighta a Dekua, což se povedlo. No a poté už to začlo mít pořádné a permanentní grády! U tohoto anime jsem strašně rád, že je v něm vše, co si tento hero žánr zaslouží – zajímaví hrdinové a zločinci, celá ta UA akademie s učiteli, zlepšování superschopností, turnajová sága, hrdinské praxe… tohle všechno z tohoto anime dělá naprosto propracovaný superhrdinský svět. Ale hlavní je, že ty postavy mají emoce a že je dokáží přenést na diváka. ()

Akira777

Měl jsem to zpočátku rád, první i druhá série se mi líbili, jenže čím víc jsem na to koukal, tím víc mě to přestalo bavit, postavy se nějak povahově nemění, jsou furt stejný, Ženské postavy jsou všechny na úrovni Naruto ženských postav, takže jsou poměrně nudné a zbytečné. Dávám dvě hvězdičky za záporáky, kteří jako jediní se skutečně rozvíjí, Deka, Katsuki, Ochako a další jsme začal nesnášet a vedlejším postavám se autor moc nevěnuje, takže taková Tsuyu je prostě vyškrknutá. Nechápu jak tohle může mít lepší hodnocení než Black Clover, kde se postavy i příběh rozvíjí, je to smutné. ()

Kothy

Zajímavé anime se superhrdiny. Odehrává se to ve světě, kde 80% lidí má nějaké schopnosti. Náš hlavní hrdina je ale jeden z mála, kdo je nemá. a má díky tomu těžký život. Vše se změní, když potká svého oblíbeného hrdinu. Ten mu dodá sebevědomí a předurčí ho k velkým věcem. Dál se to dost rozjíždí. Mladý Midoriyo se dostanu na UA, školu superhrdinů, a to mu změní život. Společně se spolužáky trénují, bojují se zlem a zlepšují své schopnosti. Akce je tam opravdu hodně a dost schopností je poměrně originálních. Dost prostoru se tu věnuje i záporákům. Je jich hodně a mají zde důležitou roli. Zatím mám za sebou 5 sérií a hodně mě to baví. Uvidím dál. Je tam i dost zajímavých zvratů. "Stanu se největším hrdinou všech dob." ()

Galéria (3 492)

• Seriál Boku no Híró akademia je natočen podle stejnojmenné manga série. (kickwait)
  • Todoroki Shouto má každé oko jiné barvy, tomu se odborně říká heterochromie. (KCM)
  • Když se název školy U.A. (yuuei) přečte pozpátku, vznikne slovo eiyuu - hrdina. (KCM)