Třináct životů je film podle skutečné události, kterou sledoval celý svět. Strhující výpověď o záchraně thajského chlapeckého fotbalového týmu, který po přívalovém dešti zůstal uvězněn v zaplavené jeskyni Tham Luang. (Prime Video)

BFG2000

Perfektní film po všech stránkách. Filmové řemeslo odvedené na 100%. Ale. Co mě zkrátka trochu mrzí. Při té nešťastné události zemřou dva lidé (snad nejde o spoiler, když je to obecně známo). A ani jednomu mrtvému ve filmu není dán dostatečný prostor. Za mě si zkrátka jejich příběhy zasloužili trochu více péče. Nemyslím, aby se režisér pitval v jejich úmrtí, ale spíše trochu oslavit jejich životy. To mě na tom celém zkrátka tak nějak nemile překvapilo. Ale jinak top! A Farrell, kterého vůbec nemám rád, zde naprosto prvotřídní! ()

araBaraB

Jestli se někdo rozhoduje mezi tímto fimem a dokumentem The Rescue (2021), jednoznačně doporučuji dokument z dílny National Geographic. Tam je to autentické.. ()

groz122

Absolutně strhující podívaná. Člověk si skrze novinové články vůbec nedokáže představit, jaká rizika celá operace přinášela. Klaustofobní záběry ze zatopené průrvy a komplexu tunelů jsou fantasticky stísňující. Z některých skličujících scén se mi dělalo až nevolno. Kvituji především přechodové záběry na rozmezí hladiny. Dokonce bych řekl, že se jedná o nejlépe zfilmovaný hrdinský snímek. Důvodem je fakt, že typické hrdinské scény plné dramatické hudby absentují. Tak komorní a přesto eposní drama snadno strčí do kapsy i snímek Everest (2015). Viggo s Farrellem jsou absolutně precizní, tak jak si situace vyžádala. Nejvíce jsem vděčný za to, že konečně jsem schopen plnohodnotně projevit svůj respekt vůči týmu potapěčů, kteří se museli touto živoucí noční můrou proplavat. Snímek by si zasloužil určitě více pozornosti. Škoda, že produkce opustila od plnohodnotné prezentace ve světových kinosálech a rozhodla se pro streaming. Jednoduché. Přímočaré. Perfektní podívaná.  ()

Kanalizato

Dve a pul hodiny dlouhy film a ja byl napnuty jak struna od zacatku do konce. Naprosta fantazie. Clovek by dokazal dostat klaustrofobii uz jen ze sledovani tohohle filmu. Jedinou vadou na krase byly titulky prekladajici tlakove lahve jako "bomby". ()

mac000

Ron Howard  ve své skoro sedmdesátce stále ve formě jako před třiceti lety. Působivé podvodní záběry dávají přímo pocítit stísněné prostory, jimiž se záchranáři museli prodírat. Kromě šestice britských záchranářů se film na ostatní protagonisty zaměřuje jen útržkovitě, v souvislosti se záchranářským úsilím Britů. Snad díky britským scénáristům  si film na konci výjimečně odpouští obvyklou oslavu heroismu hrdinů, typický  pro řadu předchozích Howardových filmů (což je jen dobře). ()

Mamlas odpad!

Každý filmový počin, na který si tvůrci jen vyberou mediálně známé sociální téma, bude výborný film a trhák. S touto premisou nesouhlasím. Filmy s takovými náměty obvykle nestojí samy o sobě za nic a drží je jen ten příběh, který si "vypůjčili", aby na něm vydělali peníze a spousta lidí jim to žere. (5%) ()

PlysovyMacko

Nepochopila som ako sa deti dostali tak hlboko do jaskyne cez tak úzke priechody, cez ktoré mali potápači problém sa dostať. Film je strašne roztahany a jednotvárny , scény sa opakujú bud v jaskyni, pod vodou alebo pred jaskyňou. Napätie som cítila iba keď presúvali prvého chlapca a nevedeli ci to bude fungovať. A koniec je čistý americký doják. ()

Coliseum

Tohle je velká dobrá. Howard si nezadá s Weirem, sere na Hollywood a udaná klišé a i když je vyústění obecně známý, film tě upotí. Na ulozto s titulky, ale co, vy starší si rozsviťte. ()

George8

K tomu není co dodat. Skvělý film. Strhující a dechberoucí příběh, který je navíc natočen podle skutečné události. Klobouk dolů,Rone! Za mě už nyní velký kandidát na film roku ()

hrumsrt

Psal se rok 2018 a namísto toho se dívat, jak přemotivovaná Brazílie končí ve čtvrtfinále MS ve fotbale, se partička thajských fotbalistů rozhodne podívat do jeskyně. Už od začátku dementní nápad a autoritativní selhání jejich trenéra, který tam nakonec skončí s nimi. Rozjíždí se tak rozsáhlá záchraná operace, kterou vláda rozhodně nechce podcenit, protože smrt tolika chlapců, to je pohroma pro vaše PR. Přizváni jsou tak i velezkušení odborníci, kteří tohle soukání se do úzkých štěrbin mají jako denní chléb. Naši hrdinové ztvárnění velkými hereckými osobnostmi, kteří po většinu času točili s helmou na hlavě, působí tak autenticky, že se až bojím podívat se jakou přípravou si před natáčením prošli... Vysoká filmařina, kde mě zhruba v polovině došlo, že v tom cítím Everest, no a je proč, ono to má totiž stejného scénáristu. Tísnivý thriller o uspávání mladých chlapců, aby všichni došli co nejpříjemnějšího vyvrcholení. A zase mi to připomělo, jak geniální může Viggo Mortensen být! Takové příběhy lákají a Ron Howard si zase došel pro ocenitelné pomrknutí. 85% ()

Pete

Do filmové rekonstrukce záchrany Třinácti životů se mi nechtělo, ale jsem velmi příjemně překvapen. Přesto, že jsem věděl, jak to celé dopadne, tak snímek dokáže napínat, při potápění v jeskyni diváci opravdu skoro nedýchají, a drží těm klukům palce. Klobouk dolů před často podceňovaným matadorem Howardem, je to hlavně jeho zásluha. Snímek je jinak příjemně civilní, na nic si nehraje, naštěstí se vystříhal obvyklého nešvaru a nerozvětvuje se do popisování rodinných poměrů jednotlivých aktérů, ale soustředí se plně na záchrannou akci. Dramaturgicky ani nevadí, že zde není záporných postav, v podstatě všichni táhnou sympaticky za jeden provaz. Kdyby se pak film ještě trochu prokrátil na únosnější délku, neměl bych prakticky co vytknout. ()

Midar

Extrémně lidské a hlavně nehollywoodské zpracování dělá z Třináctí životů jeden z nejnapínavějších a nejlépe natočených snímků tohoto roku. Tleskám všem zúčastněným. ()

tavvva

Dávám tomu 3*, protože snad i ten dokumentární film o záchraně je mastnější a slanější. Myslím, že to mělo ještě velké rezervy a tedy nevyužitý potenciál. ()

marek29

ECRA Rudice 2022. Zelená. Jessica van Ord. Riséčko. Perfektní 4 dny. Film těžce v topu - 2,5h uletí jak nic. Klobouk dolů před cave divingem. Snad jednou (free diving course). ()

adamix

Dosť precenená záležitosť, ale ani nie nudná. Herci sa snažia a tvorcovia čerpali čo najviac zo skutočnej udalosti, ktorá je známa pre tých, čo o nej niečo čítali a pritom od samého začiatku si ona udalosť žiadala sfilmovať. Na jedno pozretie stačí, pretože zdĺhavosť nie je citeľná na prvý krát, ako by bola pravdepodobne na opakované pozretia. Za mňa 70%. ()

shade000

Ron Howard sa opäť nemýlil a potvrdil, že filmy podľa skutočných udalostí mu neuveriteľne sedia. Atmosféra sa dala priam krájať a aj keď nemám klaustrofóbiu, pri niektorých scénach som sa tak cítil. Klobúk dole, spracovanie bolo skutočne kvalitné, výber hercov rovnako a hudba od Wallfischa skvele dokresľova celkovú atmosféru. Za mňa jasných 5*... ()

PlayEasy

Kdykoliv Ron Howard zavítal mimo pole životopisných/historických snímků, příliš slavně to nedopadlo. A tak se po letech rozhodl využít své silné stránky ...a opět nás dostal. Jeho pohled na pravděpodobně nejslavnější záchrannou akci minulé dekády, jemuž nechybí patřičná autenticita, napětí a samo sebou i nějaký ten patos, je toho jen dalším důkazem. Pro komplexnější náhled na situaci bychom osobně přidali i pohled uvízlých dětí, ale chápeme - až taková  autenticita se už nemusí vyplatit. 95% ()

Mamutol

5 hvězd uděluji z úcty k těm, kteří vymysleli a pak zrealizovali způsob, jak skupinu chlapců a trenéra zachránit z podzemních jeskyní. Nemám, co bych dodal. ()

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

24.12.2022

Warneři uzavřeli dohodu s MGM

Warneři uzavřeli dohodu s MGM

15.08.2022

Studia MGM a Warner Bros. Pictures uzavřela novou několikaletou smlouvu, podle níž v budoucnu přeberou Warneři zodpovědnost nad mezinárodní (tedy mimo USA) filmovou distribucí MGM. To mělo doposud… (viac)