V zimě se přeživší musí vyrovnat s tenčícími se příděly jídla, nízkou morálkou a selhávajícími systémy. (SkyShowtime)

molcan2

Naozaj dúfam, že Yellowjackets sa nepokúsia o Westworld! Lol Malá vzorka, ale podobnosť je zatiaľ zarážajúca. Podobne ako prvá sezóna Westworldu, aj prvá sezóna Yellowjackets bola vynikajúca a vyzerala ako jeden z najlepších nových seriálov. A tiež bohužiaľ rovnako ako Westworld, aj premiéra 2. série Yellowjackets nedosahuje štandardy 1. série a už začína zaváňať retconovaním. Táto premiérová epizóda S2 Yellowjackets bola príkladom kvantity nad kvalitou. Dialo sa toho až príliš veľa, čo je bez problémov najviac podzápletiek, ktoré sa seriál pokúšal žonglovať vo svojej krátkej histórii. K postavám, ktoré sme spoznali v prvej sérii, sa zrazu pridali všetky tie nové postavy uviaznuté v divočine, vrátane pochybnej novej postavy Crystal, ktorej schizofréniou je zrejme neustále spievanie a otravovanie všetkých okolo. Odkiaľ presne sa toto dievča vzalo? Chcú mi scenáristi povedať, že vlastne existovala celý čas v 1. sérii a robila to neustále bzučanie a spievanie a nikto si to nevšimol? Trochu to uberá Jackie a Misty, ktoré sú jediné 2 outsiderky v skupine. Pridávanie nových postáv len preto, aby boli potravou pre kanibalov, nie je najlepší nápad, najmä keď do nich divák neinvestuje. Ďalej sú tu všetky tie náhodné veci, ktoré pôsobia ako výplň, ako napríklad ďalšia sexuálna scéna Shauna-Jeff, náhodné záchvaty paniky, Jeffovo búchanie hlavou do nejakej populárnej pesničky z 90. rokov v aute, neuveriteľne krkolomný a gýčový monológ toho motelového úradníka k Misty a akákoľvek scéna s prehnane spratnou a nahnevanou Callie, ktorá je ľahko najzbytočnejšou, najnepodstatnejšou a najnesympatickejšou postavou seriálu. Všetky zaujímavé veci (Lottin kultový komplex, Nat-Travisovo pátranie po Javim, Taiov vnútorný nepokoj, vyšetrovanie Adamovho zmiznutia) boli pochované v mori náhodnosti. Dúfajme, že to bola len typická premiéra, ktorá pripraví všetky hlavné podzápletky, a seriál sa vráti k lepšiemu tempu písania a rozpracovanej charakteristike postáv, ktoré existovali v 1. sérii. V opačnom prípade to bude ďalší jednosezónny zázrak, ktorý sa v modernej televízii rýchlo stáva normou. ()