Hees

Druhá séria omnoho lepšia ako prvá a to som fakt nečakal, lebo tu sa reálne niečo aj deje a nie je to nejaká prehnaná akcia, je to do istej miery výborný súboj mozgov a taktika jednotlivých predstaviteľov a čo je naozaj super výnimočné nie sú tu dve strany ako dobro a zlo, ale viac skupín čo má svoje rôzne záujmy. Výborné je aj to, že keby spravíme frakcie jednotlivých predstaviteľov, tak vo vnútri týchto frakcií by predstavitelia nemali úplne rovnaké názory. V druhej sérii sa čoraz viac vytráca zahaľovanie skutočností a viac vecí postupne chápeme, že ako fungujú a tak isto rozumieme lepšie schopnostiam jednotlivých hrdinov. Schopnosti, ale nie sú použité na súboje sily, ale naopak schopnosti sú použité na súboj mozgov a toto je naozaj vynikajúce. Shadow House a aj druhá séria vlastne buduje svoj svet na naozaj pomalom rozprávaní príbehu a to je tu poznať, napriek tomu sa nedočkáme žiadneho vyplňujúceho dielu, ktorý by bol zbytočný a divák si proste musí na danú rýchlosť rozprávania, odhaľovania a gradácie deja zvyknúť. Zvykanie je o to ťažšie v tejto zrýchlenej dobe, keď sa aj anime robí iným štýlom. V mojom prípade mám rád zmysluplné pomalé rozprávanie a vytváranie sveta ako sa to robí tu v druhej sérii. V takto rozprávanom príbehu nám rastú aj hrdinovia a vyvíjajú sa ich osobnosti a schopnosti čo sa mi naozaj páči. Páči sa mi aj to, že hrdinovia vo svojich hlavách rozmýšľajú, čo by spravila iná postava, alebo ako sa majú situáciám prispôsobiť. ()

Jeoffrey

Z počátku jsem byl k druhé sérii Shadows House značně skeptický, protože tím, že v první sérii bylo odhaleno to největších tajemství celého seriálu podle mě reálně hrozilo, že by to mohlo ztratit na zajímavosti. Měl jsem v hlavě jistou představu o směru, kam se to bude dál ubírat a co bude postupně třeba udělat a druhá série se tím směrem velice pozvolna vydala, ale když jsem viděl to úvodní pomalé tempo, tak mé obavy z toho, že bych se mohl začít nudit, začaly pozvolna růst. Naštěstí autoři měli připravené mnohem víc než jen postupné budování budoucího odboje, a tak mi začali servírovat další zajímavá fakta o zdejším prostředí, představovat nové důležité postavy z dětského křídla, včetně jejich spletitých vzájemných vztahů a pomaloučku připravovat půdu pro na první pohled obyčejnou záhadu, kterou bude třeba tentokrát vyřešit. Ale ani tehdy jsem jim ještě úplně nevěřil, říkal jsem si, že celá ta věc kolem místního fantoma není až tak silná a nosná, aby celou tuhle druhou sérii utáhla. A to byl velký omyl, protože posledních několik dílů bylo opravdu hodně povedených a intenzivních s tím, že ten jedenáctý je za mě 5* emotivní záležitost. Tvůrci tu z minima dokázali vyždímat maximum a vše ukočírovat tak, že je sice jasně daný směr, ale pořád víte, že je tu ještě hodně co objevovat, a to nejen v rámci dalších postav, které přišli zamíchat kartami, ale i kolem celého toho divného domu a jak přesně funguje. A proto mě druhá série přesvědčila, že i přes trošku slabší rozjezd mi má seriál pořád co nabídnout, autoři umí pracovat s atmosférou, dokáží předvést vynikající gradaci a mají vše velmi dobře rozmyšlené. Takže mě to nakonec udrželo, v závěru i doslova chytlo a nyní jsem mnohem víc zvědavý na další díly, než jsem byl po konci série první, což ale neznamená, že bych měl dojem, že byla tahle druhá lepší, celkově mi to spíš vychází, díky těm úvodním rozpakům ale silnému závěru, tak nějak nastejno. 7,5/10 ()