Reklama

Reklama

Najsledovanejšie žánre / typy / pôvody

  • Dokumentárny
  • Krátkometrážny
  • Komédia
  • Dráma
  • Dobrodružný

Recenzie (5)

plagát

Pulp Fiction: Historky z podsvetia (1994) 

Ak by som si mala robiť takú milú ,,srandu" a zároveň najlepšie vystihnúť geniálny, kultový film Pulp Fiction, povedala by som jednoznačne toto. Predstavme si, že máme na každý pixel každého frame (rámčeka) iný význam, každý iný zmysel, tak sú premyslené tie zábery. Viac sa to už ani nedá, lebo ,,viac" už ani neexistuje. A teraz si predstavme, že by sme chceli všetky tieto detaily a referencie spočítať!  Je mi absolútne jedno, čo si o tom myslia ľudia na tomto svete a je úplne v poriadku, že toto nie je klasická filmová recenzia, ale niečo ,,osobnejšie", personalizovanejšie. Ale aj vďaka tomuto faktu (samozrejme tej prepracovanosti, geniality, kultovosti Pulp Fiction, myslím), že Quentin Tarantino je oveľa lepší človek ako ja - intelektuálne, emocionálne, spirituálne... Ale myslím si, že toto je jasné každej bytosti, ktorá kedy existovala na tejto planéte. Pri tých detailoch filmu, prajem si aby som mala eidetickú pamäť! Ale myslím si, že ich tam bolo tak veľa, že by to chcelo mať pamäť počítača alebo fotoaparátu, aby som si spomenula na ne všetky. Takýto film by nenatočil nikto iný ako Quentin Tarantino. Aj preto je tento film tak výnimočný, jedinečný, unikátny.... a všetky pozitívne prídavné mená vo všetkých jazykoch, ktoré existujú.

plagát

Interstellar (2014) 

Interstellar patrí do sci-fi klasiky a dokonca aj do filmovej klasiky vo všeobecnosti.  Celý 169 minút -dlhý film je majstrovským dielom, krásou, emóciou, energiou, časom, priestorom, nekonečnom, večnosťou - všetko v jednom.  Niekedy je OSTAŤ všetko, čo potrebujeme. Výnimočná a neopísateľná hudba, ktorú napísal a zložil Hans Zimmer, konkrétnejšie Cornfield Chase alebo Interstellar Main Theme - hlavná skladba Interstellar je podľa môjho skromného názoru jedna z najlepších skladieb vôbec vytvorená pre film. Je elektronická a akustická, nadčasová, fascinujúca, večná, presne ako film Interstellar. Tento film tiež zobrazuje a určuje, že niekedy budúcnosť nie je dystopická, ale utopická, najsladšia, najpozitívnejšia, najoptimistickejšia. To je budúcnosť, ktorej sme dali všetko a urobili sme všetko pre to, aby bola absolútne dobrá. That's impossible. No, that's necessary.  Interstellar je definitívne jedným z najlepších sci-fi filmov a filmov, ktoré som kedy videla. Christopher Nolan (Interstellar) a Stanley Kubrick (2001, Vesmírna Odysea) majú toľko spoločného! Najlepší filmoví režiséri, rovnaké znamenie zverokruhu (Lev), boli a sú super vo viacerých filmových žánroch.

plagát

E.T. - Mimozemšťan (1982) 

Tento film je o ET - mimozemšťanovi s výnimočnými, špecifickými, významnými, superinteligentnými a nadprirodzenými schopnosťami.  Film je jednou typickou a základnou klasikou nie iba sci-fi, ale aj celej histórie filmu a kinematografie. Je úžasne a výborne vizuálny, krásny a výtvarný (ako výtvarné umenie, každý rámik - frame tohto filmu je majstrovským dielom). Na rozdiel od iných filmov vytvorených našim druhom, tento je o dobrom mimozemšťanovi a emocionálne inteligentnom. Na rozdiel od iných sci-fi filmov, kde sú mimozemšťania zobrazení a opísaní ako veľmi násilní alebo dokonca zlí. Film je veľmi vhodný pre každého človeka na tejto planéte a viac. Definitívne by som ho odporučila pre celú populáciu tejto planéty. Bez ohľadu na vek a iné aspekty a,,parametre" ľudskej bytosti ako takej, tento film je veľmi vhodný a nielen to, ale je aj veľmi informatívny, emocionálny, krásny, sci-fi, futuristický a technologický.

plagát

A.I. Umelá inteligencia (2001) 

Toto je jeden z najúžasnejších, najfascinujúcejších, najkrajších, najzaujímavejších, najklasickejších, kultových, nadčasových sci-fi filmov. Je o skutočnej emocionálnej inteligencii ako meranie inteligencie robota, namiesto a na rozdiel od človeka. Pri robotoch vždy testujeme ako emocionálni a vedomí sú namiesto toho ako sú intelektovo inteligentní. Tento film to vynikajúco a výborne ukazuje. Mimozemšťania vytvoria tiež niečo neuveriteľné a neopísateľné v tom najlepšom slova zmysle pre AI robota Davida, ktorý má vedomie. Film analyzuje otázku vynálezca umelej inteligencie a počítačovej vedy - Alana Turinga, ktorý sa raz opýtal - Môžu stroje myslieť?

plagát

2001: Vesmírna odysea (1968) 

Tento film je definitívne jedným z najlepších filmov sci-fi žánru, a pravdepodobne jeden z najlepších filmov v celej histórii kinematografie, filmov, videí, pohyblivých obrázkov vo všeobecnosti. Je prototypom, stelesnením, esenciou, archetypom a typickosťou celého média. Všetko od celej filozofie je absolútne úžasné (prvých 20 minút je bez akéhokoľvek dialógu), špeciálne efekty sú nad svoju dobu a čas kedy bol film natočený. Príbeh je veľmi krásny a Stanley Kubrick si naozaj zaslúži veľmi špeciálne a jedinečné miesto v histórii vďaka vytvoreniu tohto filmu (a samozrejme ďalších filmov). Film tiež obsahuje najlepší, najvýnimočnejší a najfascinujúcejší strih v histórii filmu. Je to tiež stručná história celého ľudstva (od úplného začiatku) - prehistorická doba po prítomnosť a aj budúcnosť. Tento film je doslova vhodný pre každého jedného človeka na tejto planéte Zem. Aj pre ľudí, ktorí nemajú radi sci-fi.