Reklama

Reklama

Najsledovanejšie žánre / typy / pôvody

  • Dráma
  • Akčný
  • Animovaný
  • Komédia
  • Sci-Fi

Obľúbené filmy (10)

Počiatok

Počiatok (2010)

Snímok Christophera Nolana, ktorý by som nazval skôr bublinou, ako medzník kinematografie. Chris vytvoril nový filmový druh, z ktorého sa mu ale, nevedno prečo, nepodarilo, dľa môjho názoru, vyťažiť maximum. S radosťou si ale počkám na explóziu onej bubliny .

Agent bez minulosti

Agent bez minulosti (2002)

Hoc snímok "Agent bez minulosti" nezískal medzi kritikmi príliš pozitívne ohlasy, mne Matt Damon pod taktovkou Douga Limana sedí do hlavnej role noirových filmov (hoc zrovna The Bourne Identity nie je úplne typický film žánru film-noire). Akčné scény zvládajú obidvaja bravúrne. S dialógmi je to o niečo horšie, zvlášť u Briana Coxa, no ani to ma ani nachvíľu nevyviedlo z očakávania. Jednoznačne jedna z mojich naj " akčných detektívok".

Matrix

Matrix (1999)

Bojím sa, že nech napíšem na The Matrix čokoľvek, dehonestujem tým celý film. The Matrix som osobne videl viac než dvadsať krát, a aj pri dvadsiatom raze som si vo filme všimol veci, ktoré som tam dovtedy neobjavil. Myslím, že čím je človek vyspelejší, tým viac odkazov, narážok a filozofií v tomto, pre svoju dobu, jedinečnom sci-fi akčnom náreze nájde.

Temný rytier

Temný rytier (2008)

Klasický Batman, akurát celkom iný. Nolan spravil stop Burtonovému trojprstému DeVitovi a Schumacherovmu Carreymu v karnevalskom kostýme. Jednoducho zobral komiks z presne opačného konca a pretransformoval ho na strieborné plátno. Avšak dve veci, ktoré pri tomto filme treba pozdvihnúť sú herecký nadvýkon Heatha Ledgera (Joker, pozn. autora : presne takto som si pri čítaní komiksu predstavoval reálneho Jokera) a fantastický soundtrack v podaní zvukového mága Hansa Zimmera. Bravó a večná sláva týmto hviezdam!

Bournov mýtus

Bournov mýtus (2004)

Keby som mal porovnávať The Bourne Identity a The Bourne Supremacy, priklonil by som sa k jednotke (pomerne viac akčných scén a hlavne od prvej scény, ktorá nastolí drtivé tempo sa film nezastaví). Presne tento moment mi v dvojke chýbal. Možno (a to veľmi pravdepodobne) to bolo spôsobené vedomím, že som vedel, čo od filmu očakávať. Tento nedostatok mi však hravo vynahradila zápletka hlbšieho odkrývania Bournovej minulosti. Vynikajúci sequel, pomenej akcie, premyslený scenár a stále drsný Damon. 4 a pol *

Bournovo ultimátum

Bournovo ultimátum (2007)

Ultimátne zavŕšenie fantastickej akčnej trilógie. Spolu s The Matrix u mňa jednoznačne top! 5*

Muž na Mesiaci

Muž na Mesiaci (1999)

Prvú tretinu filmu som vôbec nechápal a Andyho Kaufmana som bral ako stroskotanca. Druhú tretinu filmu som s ním bol úplne zosobnený a cítil som voči nemu a jeho nepochopeniu pubikom obrovskú lútosť. A musím sa priznať, že poslednú tretinu som preplakal. :) Doteraz som Muža na mesiaci videl asi 4x a najviac som plakal práve štvrtý raz. Ako to ten Forman robí? Carrey na hrad .... alebo na mesiac?

Avatar

Avatar (2009)

Medzi kolegami som veľmi často počúval, ako ich Avatar sklamal a ako sa na to nedalo pozerať, pretože pointa bola príliš jednoduchá a chýbal im tam vývoj psychologie postáv a .... a .... a čo!? Ja osobne som Avatara videl 4x. Netvrdím, že Avatar by podľa mňa mal byť snímok histórie. Netvrdím, že to je najlepší film, aký som v živote videl. Ale priznajme si, James Cameron je majster strieborného plátna a dokazuje to aj po 12tich rokoch. Postavám síce chýba psychologický vývoj, tak isto ústredný motív lásky a jej prekážky je naivný, záporak Stephen Lang (so šálkou kávy) je ako vystrihnutý z manuálu, ... ale keď ono to tak krásne všetko svieti. Prvoplánové, jednoduché rodinné cliché zaobalené do prekrásneho svetielkujúceho sveta Pandory. Mojich 5* ide štúdiu ILM.