Reklama

Reklama

Najsledovanejšie žánre / typy / pôvody

  • Dráma
  • Komédia
  • Animovaný
  • Akčný
  • Dobrodružný

Recenzie (8)

plagát

Skryté zlo (2018) 

"horor"?- niekedy rozmýšľam, podľa akých kritérií určujú kategóriu filmu, pretože toto nejaví žiadne známky hororu. Nič menej film si zaslúži prinajmenšom slušné hodnotenie. Napínavý thriller, pri ktorom divák sedí s otvorenými ústami a čaká čo bude ďalej- to bol aj môj prípad. Film ma zaujímavý spád, hoc celkom priemerný, až nudný začiatok- ako u väčšiny dobrých thrillerov. Neskôr sa však všetko zamotáva a vzniká zaujímavý príbeh. Trošku ma však zarazil koniec a niektoré nereálne scény, ale povedzme si úprimne- v ktorom filme také nie sú? Záver filmu by som prijala iný, ale moje bodové hodnotenie to nemení. Určite to nebola strata času! Odporúčam

plagát

Stážista (2015) 

Snímka veľmi pekným spôsobom zachytáva staršieho pána v penzia, ktorý stratí ženu a jeho život začne napĺňať stereotyp. Jedného dňa vidí inzerát, kde ponúkajú prácu stážistu módneho webu a vidí príležitosť ako svoj život niečim osviežiť. Hneď prvý deň sa stretá s reakciami, ktoré nie sú tak celkom pozitívne, no napriek tomu sú mladí kolegovia slušní a priateľskí. On, starší gentleman, ktorý žil v dobe, kedy sa dôraz kládol na bonton a vyberané správanie je pre väčšinu z mladého kolektívu kolegov kuriozitou. Avšak neodradí ho žiadna reakcia, v mnohých prípadoch aj nezáujem. Tento veľmi zaujímavý, skúsený muž je pripravený byť stále po ruke svojej šéfke, ktorá si ho dlhý čas vôbec nevšíma a je ochotný celý deň sedieť na mieste a čakať, kým od neho nebude niečo potrebovať. Samozrejme, čo by to bol za film, keby nenastal zlomový bod. A práve vtedy sa dostane pod kožu svojej šéfke, ktorá v ňom vidí mimoriadne inteligentného človeka a stane sa súčasťou jej života (rodiny). Pri tomto filme som zažívala veľmi príjemné pocity a musím povedať, že to bol veľmi dobrý výber. Príjemný, nevtieravý film, ktorý ma veľmi potešil. ODPORÚČAM

plagát

Pořád jsem to já (2014) 

Dovolím si citovať Alice (Julianne Moore): „...Všetko čo som v živote milovala, čo som poznala.. O to všetko teraz prichádzam. Kto nás môže brať vážne, keď sme sa tak vzdialili tomu, kým sme boli. Naše podivné chovanie a zmätené vety menia pohľad ostatných na nás a naše vlastné vnímanie seba samých. Staneme sa smiešnymi, neschopnými, komickými... Ale to nie sme my, to je naša choroba. Ale prosím nemyslite si, že trpím, ja netrpím- ja bojujem. Bojujem, aby som bola súčasťou diania, aby som zostala napojená na to, kým som kedysi bola. Aj táto chvíľa odíde, ale znamená pre mňa veľmi veľa, že k Vám dnes hovorím - AKO MOJE STARÉ AMBICOZNE JA, TAK FASCINOVANÉ KOMUNIKÁCIOU... Ďakujem za túto príležitosť, znamená pre mňa celý svet.“ ... Uznávaná profesorka, uvedomelá a vzdelaná žena zrazu prichádza o svoje vedomosti, o schopnosť komunikovať a začína zabúdať rutinné veci. Alzheimer je choroba, ktorou trpí veľa ľudí, no málokto jej venuje veľkú pozornosť. Je správne že bol takýto film natočený, možno aj práve kvôli tomu sa tejto chorobe bude venovať väčšia pozornosť a jej výskum bude napredovať. Taktiež mi nedá nespomenúť úžasný herecký výkon Juliane Moore, ale aj ostatných vedľajších postáv.

plagát

Requiem za sen (2000) 

Okrem skvelého Clinta Mansella, ktorý odviedol úžasnú prácu z hudobného hľadiska ma na tomto filme naozaj nič nezaujalo. Tento film vo mne zanechal veľmi zmiešané pocity.Môžem len povedať, že nerozumiem toľkej popularite tohto filmu.

plagát

Zachráňte pána Banksa (2013) 

Je to pomerne komplikovaný film. Vďaka retrospektívnej kompozícii divák v mnohých prípadoch nevie kde sa "nachádza". Postupne sa však divák dostáva do deja. Vo filme je skvelé herecké obsadenie (Tom Hanks, Emma Thompson) a režisérovi filmu Johnovi Hancockovi môžeme zatlieskať za úžasnú snímku. Hudba taktiež patrí k famóznym výtvorom známeho Thomasa Newmana, ktorý zas a znovu nesklamal. Na konci tohto filmu režisér pomaly odkrýva minulosť hlavných postáv a divák sa musí popasovať s veľkým emocionálnym vypätím.

plagát

Pýcha a predsudok (2005) 

Jane Austen je autorkou mnohých skvelých kníh, ktoré už boli dokonca aj sfilmované. Medzi jej vrcholné diela však bezpochyby patrí Pýcha a predsudok. Zvlášť ženy sú milovníčky podobných príbehov. Úžasné na tomto filme je to, že sa odohráva koncom 18. storočia a teda doba je pomerne iná ako dnes. Doba, v ktorej ešte džentlmeni "nevymreli". Pýcha a predsudok je doposiaľ najlepší romantický film, aký som videla.

plagát

Avatar (2009) 

Avatar prináša obrovské posolstvo. Vidíme v nej obrovské modré tvory, ktoré sú ale prepojené so zemou, na ktorej žijú. Jeden bez druhého nedokážu existovať a bojujú za svoju zem, pretože je neoddeliteľná súčasť ich samých. Tento film považujem za jeden z najlepších Cameronových filmov.

plagát

Pearl Harbor (2001) 

"Láska, vojna a najmohutnejší letecký útok, aký kedy bol natočený". Film "Pearl Harbor" som odjakživa vnímala ako "nezáživný vojnový film" v ktorom bol len boj, krv a smrť. No napokon som sa rozhodla si ten film pozrieť a zhodnotiť či je naozaj taký, za aký som ho pokladala. Hneď na začiatku filmu mi zaznela v ušiach nádherná skladba "Tennessee" od Hansa Zimmera a mne sa tisli slzy do očí. Ale nebola to len pieseň ktorá ma na tom filme tak fascinovala. Ukázalo sa že "Pearl Harbor" je film plný lásky a oddanosti. Priateľstvo medzi dvoma hlavnými hrdinami (Danny a Rafe) bolo neobyčajné. Do ich života prišla žena a hoci to neplánovali, zaľúbili sa do nej obaja. Avšak oni aj v poslednej chvíli zostali priateľmi a boli ochotní za toho druhého položiť život. Aký väčší príklad "priateľstva" existuje? Pearl Harbor je film plný obetovania sa a spolu so skvelým hereckým obsadením (Ben Affleck či Josh Hartnett) ho nepochybne môžem zaradiť medzi najlepšie filmy všetkých dôb.