Každý tvůj nádech

• USA Every Breath You Take (viac)

Drásavý psychologický thriller o psychiatrovi Phillipovi (Casey Affleck), jehož kariéra se ocitne v ohrožení poté, co si jeho pacientka vezme život. Když pozve pozůstalého bratra své klientky (Sam Claflin) k sobě domů, aby ho seznámil se svou ženou (Michelle Monaghanová) a dcerou, Phillipův rodinný život se náhle rozpadne. (HBO Europe)

dubinak

Toporný výkon Casseyho Afflecka střídají nezajímavé a naprosto předvídatelné dramatické momenty, které jsou bohužel extrémně prachobyčejné a nezáživné. Příběh se dost silně vleče, v podstatě sledujeme jen vyrovnávání se postav s tragickou rodinnou minulostí a to, jak si je "náhodný" cizinec omotává svým šarmem kolem prstu a dělá jim bordel ve vztazích. Sam Claflin je sice kus, ale to nezachraňuje ten utahaný scénář, který odhadne každé malé dítě. Velice zbytečné drama. ()

Arsenal83

Zaujímavý kásting. Dokonca aj ten mumák Affleck ml. sa tu hodil, ten jeho útrpný výraz presne zapasoval do atmosféry a ponurých temných kútov domu, v ktorých sa tak často v tomto filme pohyboval. Mimochodom, vie ten chlapík hrať aj niečo iné než deprimovaného muža? Na filme som nechápal jedno. Čo tie ženské na tom Samovi Clafflinovi vidia? Nech sa nikto nehnevá, ale keď som uvidel, že tento chlapík má 34 rokov, nadobudol som podozrenie, že v Británii začali vydávať falošné občianske preukazy alebo matrikárka nepozná dobre arabské číslice. Veď vyzerá staršie než Michelle Monaghan bez make upu. Film sa dá celkovo rozdeliť ako hokej na tretiny, len škoda, že už tá prvá je najlepšia, pretože celkom dobre navnadí na dobrý thriller. Prostredná prináša nové vodítka a udržiava pozornosť. No záverečná je svojím predvídateľným twistom skôr gólom do vlastnej siete. ()

Figu

Úplně jednoduše. Psychiatr Filča, má doma dvě totální blbý vymaštěný krávy (manželku a dceru), který nezávisle na sobě a nevědomky šoustaly jednoho borca, kterej je jakože údajně bráška zemřelé Filčovi pacientky... Hm... Začarovanej kruh to teda je. No, hrozně průhledný a laciný.... Tohle v dnešní době nemůže uspět, ani když jsem brácha slavnýho bráchy.... Ne-e! 50% ()

George Stobbart

V pohode sledovateľný thriller, ktorého hlavný zvrat mi bol síce jasný už po chvíli (a vidieť trailer, tak ma možno napadne ešte pred projekciou), ale nejako mi to nevadilo, necítil som tu potrebu sústrediť sa na nereálne nelogickosti a jednoducho som sa nechal viesť dianím, atmosférou, príjemným hereckým osadenstvom a chladným jesenným vizuálom. ´Odborník´ na slohy o romantických tv filmoch tu síce radí „nepozerajte to“, no toto nie je x-y-z hallmark film a ja by som si to kľudne pozrel znova. Toto je schematicky 90´s thriller, čo je dnes už bohužiaľ používané urážlivo, no netreba zabúdať, že v podobných filmoch bežne hrali napr. Kurt Russell, Michael Keaton, či Richard Gere. ()

oveckaoa

Chlápek je psychiatr a  jedna jeho pacientka se ´´zabije,, přijde k němu její ´´příbuzný,, a chce, aby ho léčil což on odmítne. Tak mu začne dělat ze života peklo začne se scházet s jeho ženou a dcerou a nakonec půjde i po něm. Takových thrillerů vycházelo a ještě vychází desítky jen se mění herci a synopse někde je to šílené chůva někdy šílený soused atd. První půlka je lepší pak už je to horší pominu takové píčoviny jako to, že ten psychiatr má nad sebou ženskou a ta ženská je jeho bývalá a vůbec to není nikomu divné, že mu může třeba nadržovat. Závěrečná katarze taky moc nenabídne. 60 procent ()

Casey Affleck ve vesmíru

Casey Affleck ve vesmíru

25.11.2021

Oscarový herec Casey Affleck (Sbohem, Baby, Místo u moře) se upsal novému komornímu sci-fi snímku Slingshot od režiséra Mikaela Håfströma (Plán útěku). V tom si Affleck zahraje astronauta, který má… (viac)