Bývalá top modelka Janice (Jennifer Rubin) je majitelkou známé kosmetické společnosti. S blížící se čtyřicítkou však Janice už není, co bývala, což je pro chodící reklamu tragédie. Navíc se firma dostává do finanční krize. Je třeba najít radikální řešení. Janice však zásadně odmítá vyměnit svou tvář za mladší modelku. Vkládá své naděje do doktora Zinthropa (Daniel J. Travanti), chemika, který pracuje na výzkumu odvrácení procesu stárnutí. Experimentuje s jedy různých druhů včelích královen. Testy ale zatím probíhají výlučně v laboratorních podmínkách. Doktor na naléhání Janice jí vpíchne jednu dávku a omlazovací efekt se skutečně dostaví. Zanedlouho je však doktor Zinthrop usmrcen malou kočkou, na které prováděl testy s identickým sérem. Není proto vyloučeno, že preparát má i jiné účinky, než kosmetické... (Vapet Production)

MM_Ramone

Roger Corman sa v roku 1959 spoločne s Jackom Hillom réžijne podieľal na snímku "Wasp Woman". Podarilo sa im vyprodukovať béčkový monster horror o mladej slečne, ktorá sa pod vplyvom vnútrožilne užívaného séra mení na akúsi agresívnu hmyziu kreatúru. Po tridsiatich šiestich rokoch, v roku 1995, sa nechal volne inšpirovať týmto Cormanovým počinom režisér Jim Wynorski. Natočil televízny titul "The Wasp Woman", ktorý bol v našich končinách distribuovaný pod názvom "Zakázaná krása". Je to príbeh o starnúcej top modelke Janice, ktorá sa nechce vzdať svojej kariéry. Odhodlá sa svoj príťažlivý vzhľad udržať za každú cenu. Zariskuje a nechá si vpichnúť experimentálne sérum, ktoré ju má omladiť a obnoviť jej chradnúcu krásu. Začne sa však meniť na bezcitné osie monštrum. Celkom dobre som sa pri tomto ultra béčkovom horrore pobavil. ** ()

darkrobyk

Kdo zná Wynorskiho, tak přibližně ví, co by měl očekávat. Navíc tenhle snímek patří mezi jeho lepší a lepší je i než původní originál z roku 1959. Ten má povedenější atmosféru, tenhle ale zdařilejší triky, byť jsou hlavně z dnešního pohledu poněkud úsměvné. Ocenit je třeba práci specialistů na monstru, co sice nevyděsí, ale svůj půvab má. Janice stárne, a tak společníci žádají pro reklamu novou mladou tvář. Janice si však odmítá připustit, že pro prezentaci firmy přestala být atraktivní, proto se snaží najít způsob, jak se vrátit na výsluní. A pak se objeví možnost v podobě séra vyrobeného z hormonů vosí královny. Janice omládne, Janice je nadšená. Samozřejmě je tu háček...občas se promění v obří vosí královnu. Janice ovšem záhy zjistí, že takto se může snadno zbavit svých odpůrců. Jenže postupně se zdá, že vosí instinkty nad ní přebírají vládu. Snad jen to handlování s vosami a včelami mi trochu vadilo, protože je řeč o vosí královně, avšak vědec experimentuje se včelami. Ale jinak dobré, škoda jen, že likvidace obětí nebyla krvavější ()

Campbell

Na Wynorskiho poměrně "nekozatej" film. Tím mám myšleno ne zrovna moc erotickej, jo dobře jsou tu takové náznaky ale nejedná se zas tak o moc. Nicméně tenhle remake Cormanova filmu(pod jeho produkcí, "Roger Corman Present") se jedné o celkem zábavné dílo které nenudí. Sice je dost blbé. vypráví o jakési šéfové a modelce která nechce zestárnout tak si vezme nějakou sračku ze včel no a začne se měnit. Je to hloupé ale zábavné, masky jsou fajn, proměna je sice tragická ale hlavní maska vypadá celkem uspokojivě. ()

filipP321

Film o tom čo sa stane keď sa žiarlivá ženská občas premení na 2-metrovú včelu. Trochu to pripomínalo film Moucha akurát, že tu je to okorenené o vraždy. Tá to teda zobrala pekne zaradom od podlahy :) ()