V prvním díle Aleš Pelán čelí nařčení, že udržuje zakázané vztahy se svými studentkami. Mezitím na stejné škole dochází k brutální šikaně jeho kolegyně, kterou si žáci natáčí na video… Má každý učitel takovou autoritu, jakou si zaslouží? Nebo si žáci dovolují víc než kdy dřív? (Česká televize)

Mr.Nobody

První díl nastavil vysokou laťku. Snad si to udrží. Už teď jsem tam viděl několik postav, které byly zahrané velmi dobře. Ale obávám se, že spoustě lidí zamotá hlavy. A snad rozvíří nějakou diskuzi. ()

ztracenyDen

Pěkné herecké výkony, zvlášť žáků. Ale to stylizování ombudsmana do role detektiva mi moc nesedí. Radši bych to viděl pohledem více postav, než že sám hrdina ombudsman rozplétá kdo co ví a kdo co tají. ()

JB001

Seriál mi byl doporučen neteří, která tvrdila, že se jedná o nejlepší český seriál současnosti. Tak jsem si pustil první dva díly a není to špatné. Naopak. Na tuzemské poměry nadprůměrná záležitost takže solidní 3* a jsem zvědav co bude dál... ()

Hombre8

Jakožto emeritní učitel hodnotím patrně příliš přísně, ale místy je scénář napsán dost mizerně.  Nejen že skřípe, řada situací je dětinsky zkonstruována, ale to, kam celá (první) epizoda směřuje by bylo už opravdu přehnaným odrazem rozkladu celého oboru. Ne že by žádný nebyl... :-)  Není to už opravdu velká fantastika, že bude na post ombudsmana dosazen člověk bez jakékoliv právní kvalifikace, člověk který je schopen se v krizové situaci de fakto znemožnit jak před kolegy, tak před studenty a v neposlední řadě mediálně? To je opravdu hlavní aprobací to, že si jakožto v podstatě spoluviník mimořádné události nasypu popel na hlavu a nebo jsem zvolen v nějaké pochybné (viz její podmínky) žákovsko-studentské anketě? Nevím, zda to byl záměr, ukázat, jak je bulvár dobrý. Každopádně zde svoji roli splnil beze zbytku a navíc si Pelána novinářka namazala na chleba. Ten konec rozhovoru: " Tak to dokažte! Dokažte, co se nikdy nestalo. To vy umíte." Kdo proboha ten dialog psal?! Chudák Luky. Na druhé straně jsou ale, s výjimkou nebohé, slušně vykreslené charaktery postav a jejich vzájemné interakce v celém tom (dobře placeném) bordelu a zahrané je to víceméně taky fajn. Vaculík pořád umí, i když pořád jede ve svých kolejích. Taky je dobře, že se na tohle téma opět po letech točí. Za to určitě palec nahoru. Takže je to vlastně všechno v pořádku, protože tahle schíza vlastně odpovídá stavu našeho školství. ()

Gelaos

Silný pilot seriálu. Postavy jsou sice především šablony, ale scénář se nebojí tnout do palčivých míst a z diváckého hlediska bylo skvělé sledovat, jak se škola rve zenvitř, k neradosti ministerstva a naopak k velké radosti bulváru. Akorát mi trochu vadil ten chladný modrý filtr obrazu, který se zbytečně snažil navodit depresivní atmosféru, přitom příběh to dokázal i sám o sobě. ()

mire.k

Profesionálně natočené. Perfektní herecké výkony. Ale černobílé vidění světa.  Zlí učitelé a chudáci žáci, jeden hrdina a tři padouši. Bohužel černobílé vidění problému se odráží i v dalších dílech jinak nadějného seriálu. Není jasné jak to vlastně bylo ve skutečnosti, neboť díl odkazuje na Třebešínský případ, ale scénář je upraven dle představ a manipulativních záměrů scénáristů. Tedy zdánlivá dokumentárnost může těžce ublížit reálným osobám. Mám pochyby o umělecké etice díla. ()

Sa.sa

Opravdu slušný úvodní díl  seriálu... Má spád, kvalitní dialogy i námět... No v dnešní době kdy si nikdo nic neváží a všechno se může je opravdu těžké "zachovat" se tak nějak "správně"... Je smutné vidět jak si vedoucí chtěli hájit posty na úkor všech, ale to je normální a standard... ()

Takaru

Čekal jsem těžkej "průser", ale vydržel jsem až do konce, tak mě to chytlo. Slušná práce, která rozhodně neudělá medvědí službu. ČTYŘI NA ROZJEZD. ()

kjama

Třebešín? Tedy, velmi působivé... Vizuál depresivní, téma stále a nadále aktuální (už před lety jsem na něj psala ročníkovku), filmové řemeslo na televizní seriál velmi dobře zmáknuté, těším se na další epizody. Hodnotím velmi vysoko, přestože detaily mi tam trochu haprují. Proč tam všechny učitelky vypadají jako staré panny? Vždyť já samotná se oblékám spíš jako Sára... Copak filmaři nikdy neviděli tělocvikáře, či učitele hipíka s kytarou? Proč tam všichni muži mají sako? Btw. - podle těch starých edic Headwaye už se doufám nikde neučí - to by mi byla hanba! ()

v.pohode

Krása střídá nádheru! Řemeslně natočeno a navíc podtrženo skvělou hudbou. Jen ten Vaculík mi tam malililinkato skřípe, ale ještě to jde snést. Konečně se zase po dlouhé době v ČT vytáhli. Moc se těším na další díly. A jak tu někdo již psal. Děsí mě že to bylo natočeno dle skutečnosti. Být učitel v dnešní době musí být fakt řehole... ()

adaben

Nezačalo to špatně, jen nevím, jestli L. Vaculíkovi - kterého jako herce uznávám - neudělali medvědí službu. Je ve stejné pozici jako nedávno v Temném kraji, už zase běhá k lékaři a čelí výčitkám, že si huntuje zdraví, zase je stavěn do role sice pochybujícího hrdiny, ale "posledního spravedlivého", to se těžko hledají nové výrazy a prostředky, jak to zase zahrát jinak, aby to nebylo už moc okoukané.  Zatím to vcelku uhrál, a v 1.dílu byly přinejmenším také zdařilé figury J.Sedláčkové /postavu takové ambiciózní a samo spasitelské dámy, najdeme asi na každém pracovišti/ a  také se mi líbil M. Vladyka jako učitel Karfík s odstupem desetiletí ve funkci pana ředitele. ()

pupidup

Sakra velke serialove prekvapeni a velmi vyjimecne i dobrá role pro Lukase Vaculika.. protoze jako dekadentni kriminalista Kraj me neskutečně lezl na nervy... tohle je ovsem jine kafe.. a konecne se začal vracet jeho herecky um!" Tleskam! Dobrý scénář..super herecke vykony. ()

mskarabeus

Zajímavé, že nikdo neřešil, proč se z té učitelky stala alkoholička. Jestli se něco podobného dělo i na dřívějších školách, z kterých ji vyhodili, tak se jí vůbec nedivím. Každý není sebejistá autorita a to nikoho neopravňuje, zejména žáky, k tomu, aby byl zesměšňován či šikanován. Vidím to dnes a denně, valná většina mladých nemají autoritu k nikomu, překypují sebevědomím a přitom nic, kromě hraní her a plkání na soc. sítí, neumí....Snad tento seriál někomu otevře oči a něco si z něj vezme... ()