Všechno, co potřebujete vědět o natáčení úderného, vysoce populárního seriálu Falcon a Winter Soldier. (LUKICKK)

AdelleR

Je fajn slyšet přímo od tvůrců, co jste si sami domysleli během seriálu. A je fajn, že Marvel pojal rasismus ve větším, jen mi v některých pasážích zkrátka přišlo, že se trochu tlačí na pilu; chápu, o co šlo, a je dobře, že se to řeší, ale přece jen. Líbilo se mi osvětlení Buckyho cesty, a vzhledem k tomu, jakou dynamiku mezi sebou mají nejen postavy, ale i herci, by mi pár těch vtipných scén z natáčení navíc rozhodně nevadilo. Přiznám se, že podobně jako u seriálu samotného, Assembled u WandaVision mě bavilo trochu víc. Ale pořád si užívám fan scény herců nad komiksovými kostýmy. ()

3DD!3

Problém Falcona a Winter Soldiera byl vždycky v tom, že chtěl obsáhnout strašně hodně témat najednou a vznikl z toho nesourodý guláš individuálních výpovědí, které jsou nedotažené a režisérka je nedokázala řádně propojit. Buď jim bylo třeba věnovat více prostoru, nebo si je nechat na další sérii. A že je kapitán Amerika černý? No a co? Kdo není rasista tak se nad tím nepozastaví. Steve dal štít chlapíkovi, který byl slušný člověk s hlavou na správném místě. Ve chvíli kdy se začnete vrtat v historii a zneužívání znovu rasizmus podněcujete a co hůř chráníte padouchy, kteří mají upřednostňovanou barvu kůže. Stačilo rozvinout tohle jedno téma, klidně s flashbackem na Izajáše Bradleyho. Je třeba se soustředit jen na to a ne odskakovat k bílým recidivistům vedených nevině vypadající holčinou. A herci odříkávajíce prkenné a nepřirozené dialogy ztrácí to co jim filmy vybudovali. Především Zemo a Carterová. Celkově jde o zklamání a promarněný potenciál. Maglajz témat funguje jen díky perfektním akčním scénám. ()