Kto z koho

• Česko Obchoďák smrti (viac)

Protector je název nového robota pro ochranu obchodního centra. Konstruktér vytvoří tři prototypy, které mají za úkol ochránit centrum před krádežemi a zneškodnit případné zloděje bez poškození zdraví a života. Problém je ale v tom, že když se zavřou bezpečností vrata obchodního domu, Protectory začnou pronásledovat skupinu lidí, která v objektu zůstala. A bohužel nejsou ani zdaleka tak neškodní, jak se zpočátku zdálo. (IFA movie)

Hapretor

Na poli sci-fi nemožná konina. Tohle neberu jako sci-fi horor, ale jako obyčejnej film se správně ujetejma trikama, ještě víc ujetejma robůtkama a úplně nejvíc ujetym dějem. Sexujícím blbečkům v obchoďáku jsem už od začátku přál rychlou důstojnou smrt a tu ve filmu udělali zábavně a nekompromisně. Za to ty dvě *. Číslo Jedna, na místě! Číslo Dvě, na místě! Číslo Tři, cíl zaměřen! Ale kde je číslo Pět? - žije ještě vůbec? ()

eraserhead666

Napadlo vás někdy, jak by to vypadalo, kdyby se Číslo 5 po zásahu bleskem nestal živým, ale zbláznil se a zmagořil? Tak přesně tohle napadlo Jima Wynorského a natočil o tom film. Klasickou osmdesátkovou levnou a jednoduchou sci-fi horrorovou řežbu plnou koziček, prdelek, rozstřelených hlav, holek házejících molotovovy koktejly a vraždících robotů metajících laserové paprsky. Prostě něco sice tupého a brakového ale naprosto a zcela účinného. Na tomhle jsem vyrůstal, to se mi jednoduše nemůže nelíbit. ()

Bloody13

Roboti, a obzvlášť ti vraždící, byli tehdá v kurzu, tak chtěl svojí troškou do mlýna přispět i sám Wynorski - samozřejmě s grácií sobě vlastní. A tak tu máme hned trojici pásových plecháčů, kterým se to v obvodech trošku porouchá a v nákupáku po zavíračce začnou kydlit nadrženou mládež. No a protože Jim asi neměl ve svojí kategorii konkurenci, dovolil si tu svoje pozdější trademarky: třeba hezký holky, jejich ještě hezčí kozy a nadhled, jemuž by záviděl i mistr Ed Wood. Laserové paprsky se tu odrážejí od zrcadla a holky mají lepší mušku než chlapi. Třeba. Kromě jedné ustřelené palice ale dojde i na hady a pavouky (yeeaaah), kultovního béčkaře Dicka Millera a bodycount se zastaví na čísle 8. Pro těch 76 minut slušná braková zábava, pokud se tedy neberete moc vážně. ()

Han22

A budeme vesele nadhodnocovat. Choping Mall mi dalo přesně to po čem jsem ve skrytu duše toužil - absolutní béčkový nářez, jaký už jsem dlouho neviděl. Je to v podstatě slasher se všemi klišé - parta teenagerů, uzavřený prostor obchoďáku a postupně redukující se stavy. Ovšem místo zabijáka je tu komando nezničitelných robotů ozbrojených lasery a dalšími hračkami a místo plížení ve tmě od třetiny filmu nonstop akce. K tomu výborné gore, skvělé efekty (chvílemi to připomíná Star Wars) a i ti roboti nevypadají špatně - něco jako Dalekové z Dr. Who. Zkrátka parádní podívaná u které nevím proč by mělo být jen 54%. Thank You. Have a Nice Day. ()

MM_Ramone

Firma Secure-tronics vyvinula prelomový bezpečnostný systém na ochranu objektov. Robotické jednotky Protector 101 sa majú postarať o zneškodnenie a zadržanie prípadných narušiteľov a zlodejov. Tri tieto moderné roboty sú umiestnené vo veľkom obchodnom dome, aby zabezpečili jeho ostrahu. Zdá sa to byť výhodné a spoľahlivé riešenie. Keď však elektrický skrat poškodí riadiaci počítač z robotov sa stanú nebezpečné zabijácke stroje. Nákupné centrum sa vďaka ich vražednému vyčínaniu zmení na "Obchoďák smrti". ** ()

• Jim Wynorski si chcel na vlastnej koži vyskúšať prácu kaskadérov, a tak sa nechal vyhodiť z druhého poschodia supermarketu, pričom si zlomil rebro. Nikomu zo štábu sa však o tejto nehode počas natáčania nezmienil. (beso74)
  • Mike (John Terlesky) žuje počas celého filmu žuvačku. (beso74)
  • Po závěrečných titulcích následuje ještě krátká scéna s jedním z robotů. (fisus)