Husarská balada

• Sovietsky zväz Gusarskaja ballada (viac)

Romantiku, dobrodružství, historické drama i chytlavé melodie – to vše nabízí film slavného ruského režiséra Eldara Rjazanova (Neuvěřitelná dobrodružství Italů v Rusku, Karnevalová noc). Vyprávění se soustředí na osudy mladé ženy, která se rozhodne přidat k oddílu husarů, aby mohla bojovat proti Napoleonovi. Převleče se tedy za muže a vydá se do tábora, kde na ni čeká největší dobrodružství jejího života. Drsný styl husarů, souboje, ale také první zamilování – to vše provází dívku na její cestě ke štěstí. (oficiálny text distribútora)

kolemjdouc

Film neztratil ani po několka desetiletích glanc.Pohádka ve které se upozadili násilí a vyzdvihli lásku.Vynikající kostýmy Vynikající zpěv a hudba..Bylo jasné že herci si natáčení užívali.A v neposlední řadě vynikající srozumitelný dabing.Já jsem si film maximálně užila. ()

Flego

Rjazanovovi sa podarilo sfilmovať operetu Gennadija Gladkova "Kedysi dávno" s povestnou ľahkosťou a šarmom. Kostýmna romanca s pesničkami z dôb napoleonských vojen rozpráva o mladej dievčine, ktorá sa zamiluje do husárskeho poručíka a chce ho nasledovať do vojny. Preoblečie sa za muža a so starým verným sluhom zažijú veľké dobrodružstvá medzi husármi. Film ponúka chytľavé pesničky, šermiarske súboje a humor. Larisa Golubkina v úlohe Šury je očarujúca a hoci nevyniká obzvlášť krásou, diváka si získava svojou neutíchajúcou energiou. ()

Aky

Ani odstup času nemůže omluvit, že se jedná o hloupoučký operetní příběh s naivními replikami a přehrávajícími herci, kterému filmové plátno víc ublížilo, než pomohlo. Co se zkrátka snese v operetě na film nestačí. ()

Jezinka

Natočit tento snímek Francouzi tak má asi větší tempo a víc humoru. Děj plyne tak jako většina ruských povídek, než se nadějete, je konec a vy jste ani nepostřehli gradaci příběhu. Melodie mi chytlavé rozhodně nepřišly, krom první písničky co zpívá Šura. Opět přehodnocení na písničky si musíte zvyknout. ()