Sir Alex Ferguson: Nikdy se nevzdej

• Veľká Británia Sir Alex Ferguson: Never Give In (viac)
Veľká Británia, 2021, 130 min (Alternatívna 109 min)

Dokument zachycuje osobní i profesní život jednoho z nejlepších manažerů a trenérů fotbalové historie, Sira Alexe Fergusona. Film režírovaný Fergusonovým synem Jasonem vyzdvihuje některé z nejdůležitějších a nejúspěšnějších okamžiků jeho šestadvacetiletého působení v čele klubu Manchester United. (HBO Max)

Kopi1

Výborné zpracování o jednom z nejlepších trenérů všech dob. Jeho hráčskou kariéru a začátky jeho trenérské kariéry jsem neznal, takže o to ještě větší respekt.  Skvělé záběry ze zákulisí a stadionů, vyprávění pana Fergusona bylo zajímavé a poutavé, proběhlo zde také mnoho emocí, které jsem na konci dokumentu pociťoval, posledních cca 20 minut bylo perfektních. Pro každého fanouška kteréhokoli klubu, by toto měla být povinnost. ()

noriaki

Je zvláštní když řeknu že nejvíc mě dostaly záběry Skotska šedesátých let, ale kdo viděl, pochopí. Dokument má fantastický střih a výbornou kameru. Množství raritních záběrů je neuvěřitelné, a dokonce i notoricky známé a mnohokrát opakované momenty uvidíte z neznámých úhlů. Zamrzelo mě jen přílišné točení okolo zdravotních problémů Fergieho. Byly to silné pasáže, ale přece jen trochu rušily plynulost vyprávění. ()

Makky

Rozprávanie toho najlepšieho vo svojom obore o motiváciách, krokoch a kľúčoch k tomu, ako sa mu podarilo byť úspešný. Skvele zostrihaný dokument, ktorý pohltí nielen fanúšikov Aberdeenu a ManUnited, ale každého, kto má vášeň pre futbal. Nikdy sa nevzdávaj! SAF zdieľa myšlienky, ktoré majú presah ďaleko za hranice futbalu. ()

Ollie235

,,He was always in control. You were never in any doubt, who was the boss." Objektivita mého hodnocení se tady blíží nule - Manchester United je první tým, který jsem jako malý kluk někdy na přelomu tisíciletí začal díky tátovi sledovat. A fandím mu dodnes. Tehdy jsem ani nevěděl, kdo zrovna vyhrál ligu nebo pohár, vždy když jsem ale viděl Rudé ďábly, bavilo mě se na to dívat. Až zpětně vidím, že to do značné míry bylo díky Fergusonovi, kterému se vskutku povedlo vybudovat něco výjimečného, což tento dokument krásně vyzdvihuje. Přitom to není jen výčet úspěchů, ale vydařené znázornění, v jak komplikované pozici mnohdy manažer špičkového týmu je, jak složitá rozhodnutí musí činit a že se zkrátka nemusí zamlouvat všem. Je skvělé vidět, že si Sir Alex za svými kroky stojí a neměnil by, byť s ním třeba někteří hráči mívali problém a dodnes spolu třeba nemluví. V mnohém tak tento filmový počin může být přínosem i pro diváky fotbalem nepolíbené. Ten pocit, kdy máte na konci dojetím na krajíčku však asi zažijí jen fanoušci. Za mě výjimečný dokument o výjimečné osobnosti. Nezbývá než doufat, že se někdo z jeho nástupců na lavičce jeho úspěchům alespoň přiblíží. Není však náhoda, že se angažmá zatím nikomu příliš nevyvedlo. Eriku ten Hagu, držím palce! ()

*CARNIFEX*

Okrajovo od hráčskej kariéry, trénerskej v Aberdeen až po Man UTD. Ťažké rozhodnutia, myšlienky, zmeny. To všetko musel Alex podstúpiť. Keby trénoval na Slovensku, v živote by sa nepresadil, lebo by ho po tak katastrofálnom úvode v Man UTD - momente vyjebali. Ale to je to myslenie, mentalita národa, odvaha, stáť za svojimi rozhodnutiami aj vtedy, keď sa nie všetko vyvíja tak, ako si človek z idealizuje. Fantastická kariéra. ()

• Roy Keane, coby bývalý hráč Manchesteru United, odmítl být součástí tohoto filmu. (TheSpearCZ)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD