Moje nejlepší kamarádka Anna Franková

• Holandsko Mijn beste vriendin Anne Frank (viac)

Film o přátelství Anny Frankové a Hannah Goslarové, jejich životě v nacisty okupovaném Amsterdamu i tragickém shledání v koncentračním táboře. (Netflix)

M.i.k.e

přijít s jiným pohledem na notoricky známy příběh je většinou osvěžující, ovšem v tomhle případě je výsledek někde na půli cesty. Příběh Hannah sice není o nic slabší, než příběh její nejlepší kamarádky, nicméně jeho zpracování je bohužel tuctové a jelikož podobných filmů vznikl nespočet, poměrně lehce upadne v zapomnění. Příliš mu nepomáhá ani různé skákání v čase a ačkoliv nemám nic proti nelineárně vyprávěným příběhům, tenhle konkrétní by si tu linearitu celkem zasloužil a myslím, že by mu pomohla v mnohem lepším dávkování emocí a vůbec v práci s nimi. Čím snímek sbírá drobné plusové body je zobrazení samotné Anny, která tu není za žádnou světici, ale za normální holku v pubertě se všemi plusy i mínusy...60% ()

megacik

Príbeh Anny Frankovej je dostatočne zdokumentovaný a známy, načo do toho treba zase vsúkať niečo, čo možno ani nie je pravda,  nejaké ďalšie postavy, približné príbehy a postupnosti, čo sa možno ani nestali.  Netlfix...aha, chápem...treba z tej komercie vyžmýkať čo najviac peňazí, pokiaľ to ešte ide.  Nabudúce si čo vymyslíte?  Anna Franková a jej najlepší kamarát koala? ()

pafka

Pribeh Anny byl mnohokrat zfilmovan a nikdy to nebylo spatne. Ted je to ale z jineho pohledu,. Anne tam neni hlavni postavou, ale jeji kamaradka. Prvne vidime Anne v koncentracnim tabore. Nizozemsky film, ktery skvele ukazuje skutecnost, jak to tenkrat bylo s odlehcenim jejich mladinkeho zivota a tim, ze si z niceho nedelaly velkou hlavu. Film bezi soucasne ve dvou casovych linkach, kde ta predvalecna je ale vcelku nezajimava. Presto Nizozemci vali, podareny film. ()

Aljak

Zaujímavé a drsné zároveň. Film sa odohráva v dvoch časových rovinách, ktoré medzi sebou silne kontrastujú. V tej prvej nádejnej (pred bodom zlomu) sa dievčatám určite ani v najhoršej nočnej more nesnívalo, že by sa prenasledovanie Židov mohlo vyvinúť až do takéhoto zverstva. A tá druhá tragická (po bode zlomu) je už prakticky nezvratným osudom, veľmi smutným osudom! Po scenáristickej aj hereckej stránke to bolo obstojné, aj keď vo svojej podstate to bolo také akési bez drámy a každému bolo asi jasné, kam sa celý spád deju poberie. Bohužiaľ, aj toto so sebou prinieslo nacistické vyčíňanie :( ()

matko2351

Ťažko písať negatívne o filme s tak silným príbehom a hlavne keď je to podľa skutočnej udalosti. Miestami som mal pocit, ako keby to všetko bolo zjednodušené, až pokiaľ som neuvidel Annu Frankovu v tábore. Veľmi som im prial aby sa im podarilo prežiť, újsť, hlavne si splniť sen a cestovať po celkom svete, aj keď som už poznal, ako to všetko skončí. Tieto filmy a knihy mi dajú vždy zabrať. ()

• Film je založen na skutečném přátelství mezi Anne Frank a Hannah Goslar. Režisér Ben Sombogaart uvedl, že často navštěvoval skutečnou Hannah Goslar, které bylo v době natáčení kolem devadesáti let a žila v Izraeli, aby si vyslechl její příběh. Naléhala na něj, aby film co nejrychleji dokončil, protože byla v relativně špatném zdravotním stavu a velmi si jej přála vidět před svou smrtí. Navzdory zpožděním ve výrobě kvůli pandemii covid-19 stihl režisér Sombogaart ukázat hotový film Hannah Goslar a její rodině, kteří si snímek zamilovali. (MTHRFCKR)