Startitup: Diskusný klub

všetky plagáty
Talk-show / Publicistický
Slovensko, 2020

Arkanoid

Epizóda s Alojzom Hlinom: moderátor dokázal položiť konfrontančné otázky, aj keď s mimoparlamentným Hlinom konfrontácia veľmi nemá cenu, Hlina pokojne odpovedal a vravel svoje názory na politiku a svoje fungovanie. Moderátor skoro vyslovil, že Igor Matovič na to nemá, potom sa opravil, že naráža na Hlinove tvrdenie. Moderátori, najmä politických relácií, musia byť nestranní a nemali by názory či fakty podsúvať, nech sú akokoľvek zrejmé. Epizóda s Jurajom Drobom z 30.5.2021 je tiež dobre odmoderovaná a so zaujímavými názormi župana a jeho obhajobou kauzy pitia na pracovnej porade v inak zavretej krčme u Štefana Hríba, rozdiel práce župana a poslanca NR SR, na možnú koalíciu s Hlasom, kritiku Sulíka ja Matoviča, výrobu vodky v Starej Ľubovni, ako berú nových členov, názor na hnutie Pracujúca Chudoba, telesnú výchovu. ()

KukulienkaHO

Internetový portál Startitup realizuje množstvo rozhovorov na rôzne témy. Vo veľkom pokrýva aj spoločensko-politické dianie prostredníctvom viacerých diskusných relácií. No a práve Startitup: Diskusný klub je (respektíve už bola) v tomto smere ich vlajková loď. Diskusia na báze jednoduchého rozhovoru poväčšinou s jedným hosťom a, samozrejme, moderátorom v zosobnení Šimona Žďárského. Relácia vychádzala pomerne často, niekedy aj viackrát za týždeň. Šimon síce mimo Startitupu veľa novinárskych skúseností nemal, a hoc to bolo občas cítiť, na rozhovor sa pozeralo vždy veľmi dobre. Otázky objektívne a niekedy aj tá konfrontácia s hosťom, samozrejme, nemohla absentovať. Za veľké plus tiež považujem, že sa nejednalo vždy len o postavy z politiky, ale často boli hosťami aj ľudia z fachu. Celkovo Startitup robí skvelú prácu v informovaní mladých ľudí, pre ktorých je prevažne určený. ()

Časové pásmo bolo zmenené