Podmáznuté přijímačky

• USA Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

Dokument o strůjci podvodu, díky kterému se děti bohatých a slavných dostávaly na nejlepší univerzity v USA. (Netflix)

Pavlínka9

Zajímavý workoholik, který lítal sem a tam a dělal kouzla pro děti, které ani třeba na tu vejšku nechtěli jít...Jsem ráda, že seriál se podíval na danou situaci, jak z pohledu škol, policie, ale i těch mladých, kteří dřeli, aby se vlastním přičiněním na danou školu dostali a byli pěkně naštvaní...Nicméně - věděli všechna děcka, že se jejich rodiče snaží, aby se tam dostala? ()

Marze

Nejvíce mě fascinovala odporná postava hlavního manipulátora. Paní ho vystihla dokonale: "Neměl moc času na lidi ve svém životě. Byl jako křeček na kole, pořád se za něčím honil a konec byl v nedohlednu". Problém korupce přijímání na vysoké školy je určitě ve všech zemích. Ohrožuje samotnou víru občanů v systém. Ten funguje jen za předpokladu , že většina obyvatel věří, že každému se ve hře dostane podle zásluh. Nedávný pokus na našich nejbližších příbuzných primátech ukázal , že nejhůře nesli nespravedlivé odměňování chutným ovocem. A občas se samotné nespravedlivě odměněné opice své odměny před ostatními ze sociálních důvodů vzdaly. Zároveň i ty nejtvrdší totalitní režimy povolily loterii, protože většina lidí si uvědomuje, že jsou hloupí , oškliví nebo líní a že k životu potřebují určitou naději i oni. Podle mého očekávání podplácení v "říši zla" USA nabralo až komický rozměr a dozvíte se i hodně věcí o jejich soutěživé tvrdé společnosti. Dokument je k shlédnutí zde. https://dokumenty.tv/podmaznute-prijimacky-dokument/ ()

fixaman

Velmi dobře natočený dokument, jehož obsah by se ale vešel do třiceti minutové stopáže. Nejzajímavější je vlastně výsledek pro dotčené vysoké školy… SPOILER: …kterým zůstaly veškeré peníze a ještě se tím skandálem zvýšila jejich prestiž. Což je asi největší rozdíl oproti skandálům na našich plzeňských právech atp. ()

SAINTS

"V Amerike bohatych milujeme a bohatych nenavidime".Všetci vinnici mali pre väčšie dobro dostat vysoke pokuty a tieto peniaze mali byt použite pre znevyhodnene deti.Namiesto toho dostali minimalne tresty a pokuty.Stovky mladych nadejnych študentov sa museli vzdat svojho sna o vysokej škole pre podvodnikov ako RickAk mate peniaze mate neobmedzene možnosti,ale nikdy ich nie je dost. ()

Marselus517

Priemerný dokument. Najväčšou slabinou nie je dokument samotný, ale jeho námet. Bohatí rodičia sa pre svoje deti snažili zaistiť čo najlepšie a najprestížnejšie vzdelanie ? Šokujúce. Využili na to svoje bohatstvo a možnosti ktoré z toho plynú ? Šokujúce. Z toho plynie, že dokument nevyvoláva žiadne emócie, k rodičom necítite žiadnu zlosť, ich decká neľutujete. Samotný podvod je celkom triviálny, takže vás ani neohúri svojou prepracovanosťou a genialitou podvodníkov. Je tu aj pár trápnych momentov keď ukážu ako niektorí stredoškoláci zvládajú či skôr nezvládajú, že ich neprijali na ich vysnenú univerzitu. Plusové body sú za to, že sa niečo dozviete o univerzitnom prostredí v USA a že sa dokument snaží poukázať, že chyba je skôr v nastavenom vysokoškolskom systéme na ktorom rôzne firmy a ľudia parazitujú. ()