Ted K

Někdejší univerzitní profesor matematiky se izoluje od civilizace ve své chatě uprostřed rozsáhlých lesů americké Montany. Pozoruje zásah člověka do přírody a destrukční potenciál moderních technologií na životní prostředí. Postupná radikalizace společensky vyloučeného podivína vede ke zrodu ekoteroristy známého jako Unabomber. Hraný životopisný snímek čerpá z deníkových záznamů a filozofujících manifestů Theodora Kaczynského a pomocí montáže vizuálních metafor a snových sekvencí s úryvky z klasické i populární hudby vytváří úvahu o násilí jednotlivce vůči společnosti a společnosti vůči přírodě. (MFDF Ji.hlava)

Frajer42

Vůbec mi nesedělo režisérovo pojetí příběhu. Kombinace evidentní béčkovosti s uměním působila velmi chaoticky a zvláštně. Koho tento příběh zajímá. Rozhodně bych doporučil raději seriál, který je uchopený úplně z jiného konce - tedy vyšetřovatelského a je o mnoho tříd zajímavější a lepší. Tohle je takové pomatené pobíhání sexuálně frustrovaného podivína po lese, který se po čase rozhodne seberealizovat výrobou bombNehledě na fakt, že zpracování je natolik divné, že každý, kdo o tomto příběhu nikdy neslyšel, tak pravděpodobně nebude moc tušit která bije. Nějaké filosofické eko vyznění - to jde poté úplně do ztracena. Vcelku zbytečný film. [45 %] ()

Bebacek

Netradiční biopic, v němž se tvůrci pokusili přiblížit myšlení amerického teroristy Teda Kaczynskiho známého pod přezdívkou Unabomber. Rozhodli se koncentrovat čistě na jeho postavu – perspektivu a vnímání někdejšího univerzitního profesora, který se z odporu k moderním technologiím uchýlil k prostému životu v dřevěné chatičce uprostřed lesů v Montaně, kde pečlivě plánoval a prováděl své sabotáže. Skrze eklektickou koláž metaforických obrazů a zvuků film zprostředkovává imprese z jeho dnů, cituje úryvky z jeho obsáhlých deníků a skrze klipové sekvence hudebních skladeb (od klasické hudby, přes pop až po grunge) zpřítomňuje jeho pohnuté vnímání světa. ()

HAL

Nedá mi to a musím si trochu hrát na dramaturga - film by byl MNOHEM lepší kdyby jsme spolu s unabomberem sledovali i pátrání po něm. Takto je Sharlitova one man show prázdná, navzdory jeho hereckým schopnostem. Hlavní postava je tu pouhý pošahanec s odporem k lidské společnosti a civilizaci obecně, bezcharakterní chudák s velikášským komplexem, bez charakterního vývoje a dramatického oblouku, a to není na dvouhodinový film příliš zajímavé. A mnohem víc by mě zajímaly detaily jeho četných útoků, a práce policie na jeho dopadení, ale o tom tu není vůbec nic. 6/10 ()

*CARNIFEX*

Píše sa tu "životopisný" a presne takým snímok aj je, čo vyslovene nie každého musí ohúriť. Pomalé, nudné (NE)krimi, čisto o myšlienkach, ktoré v rámci žánru prináša nulový efekt pobúrenia. Dokument je o 300% lepším zážitkom, ale to je normálna, očakávaná vec, nakoľko sa opiera o fakty zločinu, ktorý vždy dokáže šokovať autenticitou. Raz a nikdy viac, za mňa o niečo slabší priemer ako "Zlo s ľudskou tvárou", pričom jediný kto tento snímok ťahá nahor, je Copley. ()

whack

Som milo prekvapený nestrannosťou v tomto filme. Žiadne hranie na city, aké vidíme v iných filmoch a dokumentoch o Unabomberovi. Dozvieme sa aj o jeho motívoch a vžijeme sa do jeho postavy a charakteru, vôbec nevadí, že v limitoch béčkovejšej formy žánru. Žiadne nadbytočné efekty, afekty, dramatizácie a hroty, to tiež oceňujem. Dá sa to pozerať, ale trochu sa to vlečie, nečakajte nič moc akčné. ()

• Rovnako ako dej filmu a skutočné udalosti, aj natáčanie prebiehalo v americkom štáte Montana v meste Lincoln. Tedov (Sharlto Copley) dom bol postavený na identickom mieste, kde kedysi stál dom Teda Kaczynskiho. (Real Tom Hardy)