Snivokraj

• USA Slumberland (viac)

Mladá dívka Nemo (Marlow Barkley) s pomocí velkého stvoření, napůl muže a napůl netvora, cestuje do mystické země ve svých snech, aby hledala svého zmizelého otce. (TommyZR)

Belphegor

Netflixová novinka, ve které se ocitneme v říši snů a hledáme perlu, jenž dokáže plnit přání. Úvod filmu slibuje zajímavou podívanou, a když se poprvé podíváme do Snivokraje, máte pocit, že to bude zajímavé. Film je nádherně natočen, volba herců je sympatická až na jednu velkou výjimku (o té později). Když se ovšem příběh má rozjet, začne to drkorat. Záhy jsem zjistil, že se to celé zasekne mezi spánkem a bděním, pomalu se to posouvá a na to, že procházíme sny lidí, tu je toho prostě málo. Nezáživné scenérie, jenž chybí ta pravá esence. Od snů bych čekal kapku větší fantazii, film prostě není až tak výpravný vzhledem k látce, se kterou pracuje. Teď k té herecké výjimce. Jason Momoa je hlavním marketingovým tahounem, ale v závěru se do toho vůbec nehodí. Cítím z jeho postavy připodobnění ke klouboučníkovi z Alenky v říši divů, mohlo by to být fajn, ale J.M. nemá to správné charisma, aby to od něj sedlo, celkem přehrává a prostě mě to nenadchlo. Závěr je taky takový mdlý, celý twist mi přišel bez většího nápadu a poměrně přímočarý, aby film přešel do nějakého uzavření. Snivokraj je tedy taková polohotová věc, která potěší především děti, ale existují lepší filmy o snech. ()

jabbo123

Mamoa si hraje na Deppa a vůbec mu to nejde - vypadá při tom trapně. Potácí se mezi béčkově vypadajícími snovými scénami a potýká se s naprosto stupidně pojatým úřadem pro kontrolu snů (ano, tak mysteriózní prostor jako je svět snů poníží na jakési ministerstvo, které řídí naše sny, kontroluje je a fízluje). Hvězdička za Marlow Barkley, která hraje dobře a za skvělou hudbu. Vše ostatní je špatně. ()

Hexx

Asi už jsem na to starej... Nebýt Momoy, který to alespoň trošku komediálně táhne, a malého šikmookého řidiče trucku, tak by se o komedii mluvit ani nedalo. ()

majorzeman13

Fajn fantasy snový snímek. Jason Momoa je cool. Vizuální stránka bijáku  hodně dobrááááááááá. Vskutku moc pěknýýý,hezkýýýý,svět ! Zkrátit o nějakých dvacet minut a lepší scénář.....znamená i lepší hodnocení. ()

user1982

kym nezacal mamoa traposit a snazit sa byt nejaka vtipna bajna postava, tak to malo aspon pekny rozbeh. treba si naozaj zvyknut na to ze filmova uroven sla velmi dolu. co film to odpad. ()

Jirkacek

Americký fantasy snímek s podivným názvem Snivokraj jsme si vybrali z nabídky společnosti NETFLIX, aniž bychom předem věděli, o čem tento film bude. Nechali jsme se překvapit a doufali jsme, že nás něčím dokáže zaujmout. Na začátku jsme se seznámili s jedenáctiletou dívkou jménem Nemo (Marlow Barkley), která po smrti maminky žila na majáku se svým otcem Peterem (Kyle Chander) který ji odmalička vychovával. Tatínek dívku naučil jak udržovat maják v chodu a před spaním ji vyprávěl historky o svých dobrodružstvích s postavou jménem Flip, přičemž v jednom z nich našli jeskyni kouzelných perel plnících přání. Jednoho dne se Peter během bouře ztratil na moři a po pohřbu osiřelou dívku jejich známá Carla (Yanna Macintosh) svěřila do péče strýci Philipovi (Chris O'Dowd). Ten se živil jako prodavač dveřního kování, žil osaměle ve svém bytě, moc nevycházel ven a vůbec netušil, jak se o mladou dívku postarat. Následně Nemo začala chodit do školy, kde se seznámila se školní poradkyní Aryou (India de Beaufort) a žákem Jamalem (Chris D'Silva), který chodil snad úplně do všech kroužků. Jedné noci se Nemo probudila a zjistila, že její plyšové prase ožilo a vzápětí se oba ocitli v Slumberlandu, světě plném snů. Ve své animované posteli byla odnesena zpět na maják, kde potkala Flipa (Jason Momoa), tvrdohlavého psance, kterého dívka znala z vyprávění svého otce. Flip v bytě na majáku hledal magickou mapu, ale Nemo o ní nevěděla a pomocí prasete ji objevila až další den. V následujícím snu se vrátila k Filipovi s mapou a společně začali hledat kouzelné perly, přičemž procházeli mezi sny různých lidí. Přitom dívce Flip prozradil, že se odmítal probudit tak dlouho, že si už nepamatuje, kdo byl, když byl vzhůru. Během cesty byli napadeni oblakem kouře, což byl prý zlý sen, ale podařilo se jim uniknout. Dalším problémem pro ně byla agentka z Úřadu pro podvědomé aktivity Zelená (Weruche Opia), která chtěla Flipa uvěznit za to, že se nikdy neprobouzí a ruší sny ostatních. A skutečně se jí podařilo ho zatknout, nicméně druhý den ho Nemo osvobodila. Ještě předtím se spolu se strýčkem dívala na starou videokazetu, na které byl on a Peter, když si spolu hráli jako děti. Nemo si uvědomila, že Flip je Philipovo vysněné alter-ego a protože se Flip neprobudil, zůstával Philip v bdělém světě nudný a nezáživný. Když Nemo po osvobození Filipovi řekla kdo je, ten se naštval a odešel pryč. Nemo se tedy pokusila sama ponořit do oceánu, aby našla perly, které ji mohli vrátit zmizelého otce. Jenže perly hlídal oblak zlých snů a tak jsem byl zvědav, jak to celé vlastně dopadne. Dvouhodinový film se už blížil ke svému konci a začalo to být vážně napínavé, ovšem jako vždy si výsledky závěru filmu už nechám pro sebe, abych vás nepřipravil o potencionální zážitek. Mohu už jen prozradit, že bylo velmi zajímavé sledovat snové světy či spíše to, jak je dokáží američtí filmaři vykreslit. Docela svou fantazii popustili, ale myslím si, že to mohlo být ještě lepší. A asi taky ještě dražší, což by vysvětlovalo, že se naši hrdinové vlastně celou dobu pohybovali mezi 4 – 5 světy. Bohužel také děj značně pokulhával a stejné téma se v podstatě točilo pořád dokola, takže film mohl mít klidně o půl hodiny méně. A někdy mne ty dialogy už docela vadily, to neustále mletí pantem Flipa ve snech. S lítostí v hlase musím ještě dodat, že celé to prostředí a příběh byl sice slušně vykreslený, ale film mi připadal až moc dětský, takže by určitě sklidil úspěchy v Kouzelné školce. Ale tam by ho vysílali půl roku. Pojďme tedy už na hodnocení. Suma sumárum, fantasy snímek Snivokraj ode mne získal dvě zasněné hvězdičky **. () (menej) (viac)

HeRoS.Au

Necekal jsem vubec nic a dostal jsem pomerne slusne postaveny pribeh, ktery bezi dobrym tempem. Tema snu trosku jinak, i kdyz najdeme mnoho paralel s jinymi "snovymi" filmy. Nenasel jsem nic, co by mi vylozene vadilo. Vizual me bavil, herecke vykony zapomenutelne, ale to jsem od toho ani necekal. ()

rostsoft

Opět Netflix zbytečně utratil peníze za něco, co nemělo nikdy vzniknout. Toto dílo je velmi trapné až urážlivé. Nevím, pro jakou skupinu diváků to mělo být ale, pokud autoři se zaměřovali na předškolní věk, tak by to bylo snad i v pořádku, ovšem mám pocit, že to měl být rodinný film. Ovšem dospělý divák toto prapodivné fantasy prostě strávit nedokáže, a myslím si, že ani děti od 10 let výš. ()

3anitram

Tři necelý. Jak miluju Jasona, tak tady to nebylo nějak ono. Nemo ok, ostatní asi taky celkem, učitelka byla fajn, ale jen strejda Filip měl šmrnc. Celý to strašlivě postrádalo emoce, asi v kině by to bylo lepší-ale i tak.. A to jsem to měla nedabovaný (což je ta 3.hvězdička). Ukřičený a plochý počin, hrozná škoda námětu. ()

JohnDark

Slumberland, Rodinný fantasy, USA 2022, R: Francis Lawrence, H: Marlow Barkley, Jason Momoa, Kyle Chandler, Chris O´Dowd, India de Beaufort, Weruche Opia, India de Beaufort, 60% ()

leafroller

Úžasné romantické dobrodružství. Herci byli boží a chvílemi to bylo dokonce vtipné. Důležitá je však pointa. Odpusťme vlákna minulosti a soustřeďme se na budoucnost. Jo, není to lehké. Ale minulost je symbolem smrti. Na minulosti nelze pracovat. A přítomnost je taky dobrá. ()