Doors

všetky plagáty

Bez vysvětlení se najednou v každém koutě světa objeví řada tajemných mimozemských „dveří“. Zatímco mnozí z těch, kteří se s těmito „dveřmi“ setkávají, pociťují podivné nutkání komunikovat s nimi, ostatní se snaží zjistit, co je jejich konečným cílem vůči lidstvu. Vláda s cílem, aby zjistila důvod zjevení se těchto kosmických anomálií, požádá dobrovolníky, aby se odvážili na cestu ke dveřím, abychom se mohli dozvědět více o jejich původu nebo účelu. Ale ani tito odvážní dobrovolníci nejsou připraveni na to, co leží za hranicí. Příběh dveří je vyprávěn z několika úhlů pohledu: skupina studentů střední školy poprvé objeví dveře, dobrovolníci prozkoumají paralelní realitu za hranicí a osamělý poustevník zvládne zdánlivě nemožné – navázání komunikace s dveřmi. (webhomeless)

JASON_X

Čtyři odlišné části, jejichž záživnost má klesající tendenci. Každé bych dal jiné hodnocení, od čtyř do jedné. Začátek ze střední školy se asi nejvíc blíží tomu, co většinový divák chce a očekává, tedy ke klasickému nekomplikovanému sci-fi thrilleru, se zvědavým očekáváním na konci. Škoda, že se nejelo dál ve stejných kolejích. Druhá část je stále zajímavá, halucinační, paranoidní, mindfucková, divák často neví, co je ještě realita a co už halucinace aktérů. Možná to ale nevědí ani tvůrci filmu. Třetí čtvrtina z lesa už je poněkud odfláknutá a málo zajímavá, dvě postavy jsou navíc příšerné i příšerně zahrané (bonzák a šerif). A ke čtvrté čtvrtce je asi škoda jakýchkoliv slov, při absurdním rozhovoru se šíleným doktorem jsem už jen koukal po časomíře a těšil se na konec. Zaokrouhluju dolů, stejně jako strmě padala dolů úroveň jednotlivých kapitol. ()

silentname

"Doors" je teda ďalší ukážkový sci-fi výplach, aký odporúčať nebudem. Nedá sa povedať, že by film nemal potenciál, no jednoznačne je vidieť, že niektorí ľudia nevedia ako spracovať veci poriadne. A hlavne niečo napísať tak, aby to vo výsledku nevyznelo ako nudný blábol. Myslím si, že na tento film sa tvorcovia inšpirovali čiastočne filmom "Arrival" s snažili sa dať tomu možno trošku temnejší a hororovejší podtext. No výsledne je toto ďalšia antológia, ktorú môžem označiť za skoro absolútny fail. Ale poďme od začiatku. Otvoríme poviedkou "Lockdown", ktorá podľa mňa v sebe má nejaký potenciál, no pôsobí viac ako nápad než ako reálny film. Alebo by som to mohol označiť aj ako keby sme sa dočkali len úvodu. Na jednej strane to v kontexte asi má byť úvodom, no bol by som úprimne viac zvedavý čo sa odohralo s postavami ďalej. Keby bol tento film o nich a nejakým spôsobom by sa to rozvilo, tak to možno mohlo niečo priniesť. No je to príbeh bez konca. "Knockers" funguje o niečo lepšie. Je to asi jediný z týchto príbehov, ktorý dokopy aj k niečomu dospeje. Možno by sa to dalo spracovať o niečo lepšie, no minimálne je tu niekoľko zaujímavých nápadov. Ako tie miestnosti, ktoré idú za sebou a sú v nich určité zmeny a posunuté hodiny. Alebo aj fakt, že sa trošku o postavách niečo dozvieme. Pôsobí to síce amatérsky no v rámci všetkého čo tu je to ponúka asi najzaujímavejšie elementy. "Lamaj" je veľmi pomalý segment, ktorý opäť nedospeje nikam. Možno to chce dať nejaké odpovede no príchodom policajta na scénu je podľa mňa všetko zabité a potenciál vyhodený von oknom. A k "Interstitials" poviem iba toľko, že pokojne môžete film v tomto bode vypnúť. Ako bolo viackrát spomenuté, to je len absolútne na smiech. Keby sa rozhodli mať spolu Chris Pratt a Afroman interview v čase keď bol zhúlený, tak takto nejako by to asi dopadlo. Nemám viac ani čo dodať, tento film je nepodarený blábol, ktorý síce má nejaký potenciál byť zaujímavý, no nevie z neho absolútne vyťažiť. Nemusela z toho byť antológia. Mohol to byť radšej jeden konzistentný film s jedným režisérskym tónom. Ale nie. Nech je to vo výsledku čokoľvek, realita je, že "Doors" nefunguje. Hodnotenie: D ()

noriaki

Skvělý námět, mizerné zpracování. Film se skládá ze čtyř povídek kolísavé kvality. Nejvíc mě zaujala první, pro svou mysteriózní atmosféru a strašidelný nádech. Druhá předvedla myšlenkově plytkou variaci na Solaris, aniž by vytěžila jeho pointu. Třetí je analytická a nabízí několik neuspokojivých odpovědí. Čtvrtá je vtip. ()

Solverino

Jedna hvězdička za nápad, ale stejně jsem to moc nepobral... otřesné ne/herecké výkony, velmi slabé efekty a prapodivně namixovaný děj. No, celkově je to dost velká slabota a doporučit to opravdu nejde. A ta poslední scénka (povídka to nejde snad ani nazvat) je opravdu Odpad! nejodpadovatější. Fakt totální debilita na úrovni první třídy zvláštní školy. ()

Lacike

Podobný indie sci-fi horor ako nedávny film Portals. Zase sa po celom svete zjavujú portály/dvere, ktoré vedú bohvie kam a my sledujeme v niekoľkých pár minutových epizódkach ako sa s tou situáciou vysporiadajú rôzny náhodný ľudia. Samozrejme sa na konci nič naozaj zmysluplné nedozvieme, takže si nadšenci Davida Lyncha môžu do konca života premýšľať, čo to kurva malo znamenať. A tie postavy tiež za veľa nestoja a behom krátkej chvíľky som mal chuť väčšinu z nich poriadne preplieskať. Jeden väčší magor ako druhý. Triky prakticky žiadne nie sú. Takže film okrem nápadu ponúka len zo začiatku celkom slušnú hororovú atmosféru. Ale po dvadsiatich minútach ma už prestala baviť tá hra na to, že za dverami je niečo temné a my nevieme čo. Portals je o niečo lepší film. Ponúka aspoň nejaké tie gore scény. 3/10. ()