Mark vedie tím pracovníkov, ktorí si nechali chirurgicky oddeliť spomienky na pracovný a osobný život. Keď sa však mimo práce objaví tajomný kolega, začne sa ich cesta za objavením pravdy o svojej práci. (Apple TV+)

Naby

Nemuzu si pomoct, ale je to úplná pecka. Neuvěřitelně originální sci-fi příběh. Po celou dobu je napínavý, každou chvilku me něco překvapilo. Uz dlouho jsem se nekoukal na něco, co jsem nejpozdeji do půlky (dílu / série) nevedel přesně jak to dopadne. U tohohle jsem neměl tušení a naopak zvědavost jak to bude me táhla k dalšímu dílu. Jasná 5*. Doporučení všem co mají rádi nové sci-fi nápady. PS: Urcite jednen z nejlepších seriálu na ATV+, dost možná ten nejlepsi. ()

Matulko_

Pred pár rokmi som sa rozhodol, že zmením zamestnanie. Už ma nebavilo, že vtedajší zamestnávateľ zastával názor, že čím menej vie vedúci o práci svojich zamestnancov, tým lepšie ich dokáže viesť. Vstúpil som teda do sveta korporátu. Širokými dverami, so všetkou pompou, členovia manažmentu nás s otvorenou náručou vítali a odovzdávali nám uvítacie darčeky: plátené tašky, perá, hrnčeky na kávu 'n Stuff. Behom prvého týždňa sme nafasovali sadu kartičiek, na ktorých bolo napísaných 10 princípov, na ktorých je založená politika firmy. Mali sme sa ich naučiť naspamäť, vybrať si tri, ktoré budú naše najobľúbenejšie a tri, v ktorých by sme sa chceli zdokonaliť. Keď sa blížil koniec kvartálu a bolo potrebné pridať, priniesli každému tímu ovocný kôš a „zábavnú“ fotostenu, pri ktorej sme sa fotili. Keď bolo na konci roka potrebné prekonať kvótu, prišiel kúzelník s fotografom (fakt nekecám). Zažil som šéfa, ktorý odpovedal citátmi nášho CEO ale aj šéfa, ktorý dokázal behom 10 minút prepnúť 3x medzi bezemočným profesionálom a sympatickým štyridsiatnikom. Severance je zvrátené sci-fi o reálnom svete. Neviem, či by ma tak zaujal, ak by som neabsolvoval ani nie ročnú anabázu v spomínanej firme, ale vďaka nej (možno aj napriek nej), som s mrazivým pocitom na chrbte hltal každý diel a vyžíval sa v tom prazvláštnom vizuáli, ktorý tvorcovia divákom prichystali. ()

Andy.222

Severance má několik věcí proč je to skvělý seriál a pár prvků, proč až tak moc ne. Hlavní věc co musím vypíchnout je jeho nepředvídatelnost. Celkem i od začátku se neubírá tím směrem kterým bych čekal a platí, že čím méně o něm víte, tím lépe pro vás. Atmosféra i herecké výkony jsou fajn, stejně jako vizuální stránka a výprava. Nicméně. První věc co mě vytáčela je tempo. Minimálně za mě už překročilo hranici mezi pomalým a utahaným, kde už budování napětí přechází do netrpělivě znuděného "Tak sakra když už se začne něco dít?" A když už začne, tak se dostaneme k druhému kameni úrazu. Tím je jak-bych-to-jen-řekl "přehnaná sebedůvěra". Jsem přesvědčen že seriálové řady by měly nějakým způsobem tvořit uzavřené celky, které by sice neměly zodpovědět všechno, ale rozhodně by člověk neměl mít pocit, že "končíme uprostřed". Tento seriál si je tak jistý tím, že bude další řada, že se přesně tak chová a v mých očích se tím značně shazuje. Slabší 4* ()

Kusbi

Takhle to dopadne, když má někdo skvělý scénář, skvělé herce, skvělou scénu a k tomu ještě skvělou hlavní znělku, kterou si člověk prostě zapamatuje. Nemám moc, co vytknout, byť se tady objevují názory, že to bylo třeba moc rozvleklé, tak za mě to celé bylo dávkováno zcela přiměřeně. Hlavní čtveřice byla skvělá a závěrečný díl mě zanechal s velkým očekáváním od druhé řady. Sem s ní! ()

mmirri

Přes lehce depresivní dopad mě to bavilo.Perfektní minimalistický styl a ztvárnění všech postav. První epizody rychle vtáhly do děje, za prostředkem se děj nějak zabrzdil, aby poslední díl byl až příliš nabytý událostmi. I bez dalšího pokračování má seriál, myslím velkou výpovědní hodnotu. Co si lidé všechno nechají líbit? Pod jakými okolnostmi odevzdají sami sebe? Co zůstane z člověka, který zapomene všechny masky svých životních rolí? A co vlastně z člověka udělaly jeho životní role? ()

rostsoft odpad!

Totální úchylnost.  Začalo to jako příšerná nuda, takto pokračoval až do doby, než se objevili dva homosexuálové, a k tomu ten otřesný černoch, jehož orientace sice neznám, ale choval se a taktéž vypadal jako homosexuál. Něco tak divný ho a nudného už jsem dlouho neviděl. Hlavní postava je tak nesympatická až hnusná. Nechápu výběr tohoto herce. A ostatní, také nic moc. Jediná sympatická postava celého seriálů je Helly. Jejich spolupracovnice v týmu kultivaci dát. Co to vlastně kultivace dat je? Opět nějaký nehorázný nesmysl, který vlastně nemá žádné vysvětlení. To celé zakončilo nijak, neb to má otevřený konec. Pravděpodobně bude druhá řada. U toho, ovšem, já už budu chybět. Zajímalo by mě, jestli někdo vůbec pochopil, o co v tomto díle šlo. Od začátku pouze přibývaly otazníky, které nebyly nikdy zodpovězeny. Nedoporučuju na to koukat. ()

Hexx

Tušil jsem, že tentokrát jdu do něčeho speciálního a nemýlil jsem se. Prvních rádoby rozjíždějících dílů je do nás vtloukáno jakési nudné, otázkami ovíjené mysteriózno, které se v poslední třetině rozvine v plně hltající vyvrcholení, tak jak už jsem to dlouhou dobu nezažil. Mistrně natočeno styl "start/cíl". Bizarní chodby společnosti dotažené solidně do WTF, stejně tak odměny typu "vaflová jízda". Za mě prozatím seriálová petarda roku, hodně hlasitá a brnkající snad na všechny mozkové elektrody. ()

suffragium

Zklamání, které se kupodivu dostavilo až u posledního dílu. Rozvážné tempo vyprávění odpovídalo atmosféře budované pomalými, ale neomylnými tahy; atmosféře plné napětí, nevysloveného tajemství, frustrace a stupňujícího se vzdoru. Způsob, jakým bylo vypravění vedeno, nevylučovalo, že příběh bude nakonec směřovat k úlevnému rozuzlení. Přesto jsem žádné lusknutí prstů či wow efekt nečekal – na to mi narativ plný narážek a podvojných identit připadal příliš komplexní. Nicméně nečekal jsem ani takový neslaný nemastný závěr. Nevyřešilo se vůbec nic, vše zůstalo u náznaků. Jenže tyto náznaky mě ani nenalákaly na vidinu eventuálního pokračování v podobě příští sezóny. Může být, nemusí. Nevím. Já však případné pokračování nejspíš oželím. Čekal jsem prostě víc. Nebyla dotažena prakticky ani jedna narativní linka. Škoda. Námět i atmosféra byly výborné, herecké výkony skvělé. Možná bylo rozehráno příliš motivů najednou. ()

Rise.Fall

Poměrně originální záležitost, ale ... 9 dílů. Začátek a hlavně konec má co nabídnout, ale co ta výplň mezi?! Zajímalo by mě kolik % celkového času seriálu sledujeme člověka/dvojici/skupinu co kráčí bílou, prázdnou chodbou. Počítal ty minuty někdo?! 3,5* ()

Neuker

Naprosto nechápu proč je kolem tohoto takové haló. Ta atmosféra ála Control je super, ale úplně mě to tedy nenaplňuje potřebou dokoukat i ty poslední tři díly první série. ()

absurdian

Vizuální i herecký koncert a skvělá režie. Chápu, že v dnešní módě nekonečných honiček, stříleček a co nejmohutnějších výbuchů to některé diváky nudí. Inu - pro ně to holt není určeno, ať se klidně vrátí k věčnému bum - prásk. Já si to ohromně užil. ()

hunter.ex

Vlastně je to trochu nahoru a dolů. Zajímavý začátek, který sklouzne do lehce natahovaného středu série, aby v závěru naprosto vygradoval a ukončil celou sérii nechutným cliffhangerem. Kdo na to má sakra teď čekat?! ()

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

29.12.2022

Za Teda Lassa si připlatíme

Za Teda Lassa si připlatíme

30.10.2022

Když se před třemi lety spustila streamovací služba Apple TV+, měla v nabídce pouhých pět titulů. Teď už jich jsou desítky a mnoho z nich sbírá prestižní ceny, od televizních Emmy po filmové Oscary.… (viac)

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

Nominace na ceny Emmy 2022 oznámeny

12.07.2022

Poprvé v historii oznámila Televizní akademie letošní nominace na ceny Emmy, aniž by uvedla, která streamovací služba nebo televizní stanice má největší množství želízek v ohni. Samo o sobě to není… (viac)