Hongkongské obyvatelstvo je terorizováno nebezpečnými gangstery a brutálními triádami. Policejní inspektor Yuen (CHOW YUN-FAT) přísahá, že prohnilé podsvětí vyčistí. Na pomoc mu přichází tajný policista Tony (TONY LEUNG). Oba muži, oddaní stejnému poslání ale každý zvyklý hrát jinak, spojí své síly, aby se pokusili vyhrát boj proti nenáviděnému nepříteli. (oficiálny text distribútora)

VashCZ

Blbost na blbost. Superakční scény o kterých nevíme proč by měli přicházet. A když přijdou, tak i přes zdařilý prvotní feeling jsou nepřátelé tupí paňáci. Třeba z výtahové scény jsem ale vrněl blahem. ()

DanGreyman06

Hard Boiled je peckový akční film plný akce a přestřelek. Magnum Opus Johna Woo. Všudypřítomná brutalita a obří destrukce. Drsné postavy a extrémně z toho filmu jsou cítít devadesátky. Příběh někomu může přijít slabší, ale o ten tu zas tak moc nejde. Odkaz tohoto filmu je taky legendární. Inspiraci si u tohodle filmu vzaly tvůrci Maxe Payna a filmaři Johna Wicka. Film má i pokračování v podobě hry Stranglehold. Pokud chcete vidět nejlepší akční film svého života, tak 100% po Hard Boiled šáhněte! Filmu dávám 10/10. ()

Kňour

Yuen Tequila s párátkem v zubech a libovonou zbraní v ruce (rukou) s e sesvým parťákem Tonym doslova protančí tímhle filmem v dešti olova a sprškách krve. Choreografie akčních scén je naprosto úžasná a narozdíl od americké akční produkce se té asijské nestává, že postavy nahradily jen papaírové archetypy, sledujeme tu, jak se obě hlavní hrdinové a jejich vztah vyvíjí až do konce. Údajně 377 mrtvých, což je na dvouhodinový akční film opravdu XXXXL porce a přitom i zbývá dost místa na konverzační pasáže, které přitom nepůsobí pitomně. ()

gabo1

Vidieť to v dobe vzniku, tak som ohromený a tých hviezd je ďaleko viac. Takto mi však prišli scény plné nikdy nekončiacich zásobníkov a šesť mŕtvol padajúcich na jeden výstrel, predsa len nie úplne podľa môjho gusta. A celý príbeh o priateľstve a cti drží pokope ozaj len silou vôle. ()

Astu.

Krvavý balet s nezaměnitelnou atmosférou, kterou v podobných filmech nejdete málokdy. Jazzové pauzy jsou skvělé. Jedna ze špiček žánru. 10/10 ()

EL5530

Já hlupák si až do této chvíle myslel, že Terminátor 2 je nejlepší akční film všech dob a ono houby. John Woo je Hongkongský Cameron! Legendárníííí!!! ()

Calvus77

Zajímavé, když jsem si pročítal hodnocení tohoto filmu, které je vysoké i u jindy kritických kinofilních intelektuálů, znovu jsem si uvědomil, jak je hodnocení subjektivní záležitostí, kde záleží na místě a času, věku a rozpoložení... Mě zlákalo ke zhlédnutí ono vysoké hodnocení a také to, že si čas od času ještě stále rád "šlehnu" nějakej říznej akčňák. Podobných filmů jako je tento jsem kdysi viděl spousty (daboval je jeden hlas a občas se to sekalo), ale dnes již mám zřejmě jiné požadavky na akční pobavení. Chvíli mi trvalo než jsem se zorientoval, ale je to v podstatě jednoduché: každý trochu sympatický záporák je tajnej a vše se točí kolem tří nezničitelnejch borců. Scény s dětmi mi přišly vyloženě trapný a závěrečné prozření hlavní záporné mlátičky taktéž. Zde opěvované akční scény mi přišly naopak velmi nevyužité. To že je vše předimenzované a afektované, to k tomu tak nějak patří. Režisér se s tím mohl pomazlit více, ale on ne, výbuch a hned pryč... Pro mě vyloženě zklamání, holt už se nevrátí pohádka prostého mládí ()

Luky321

Ačkoli jsem fanouškem starých akčních filmů (klidně béčkových), tak mě Hard boiled zklamal. Z hodnocení i komentářů jsem čekal víc. Dle mě film nijak nerozvíjí příběh, ani postavy. Jediné, co bylo rozvíjeno, je počet zabitých, který dosáhne počtu 307. Herecký výkon oceňuji u Tonyho (Tony Leung) a Philipa Kwoka, jelikož i ten ukázal více charakteru než hlavní postava - detektiv Tequila. Tequila se pro mě stal jen loutkou bez emocí, které je vše lhostejné. Svou práci dělá snad jen proto, aby si mohl večer pochlastat v baru a zahrát s kapelou. Efektům nic nevyčítám, rozpočet a 20 let udělá svoje, ale chyběly mi herecké výkony a možná sem tam alespoň nějaký ten suchý vtípek typu „Arnold“. Hlavním měřítkem je pro mě to, že jsem se u filmu nudil. Jediné, co mě donutilo se dodívat, bylo očekávání zázraku a fakt, že za minutu umře ve filmu průměrně 2,5 člověka. Zážitek a dojmy si neodnáším, zítra si na film už nevzpomenu. Přesto za jisté výkony a kvality dávám dvě hvězdičky. ()

NEAL

Srdeční záležitost. John Woo a Chow Yun Fat naposledli pospolu (pravděpodobně). Jeden z filmových milníků. A ano, glorifikace násilí (filozofická dušička může být spokojena). ()

Sadova302b50

Bylo dobré to vidět, akční scény rozhodně nejsou odbyté, některé pasáže byly originální, jízda po zábradlí zajímavá :-), film na několika místech docela paroduje sebe sama, včetně záchrany nemluvněte. Tony Leung si zde střihl roli tajného policisty, což si zopakoval v sérii Volavka, kde dostal mnohem větší prostor. Na svůj věk byl tenhle snímek zábavný. A hlavně se jedná o poctivý kus práce. 78% ()

Ardath

John Woo znovu ukázal, že jen on byl mistr přestřelené akce a pořádně krvavé zábavy. Hard Boiled má přes dvě hodiny, a přitom se zdá být o polovinu kratší. Čím to, že většina dnešních akčňáků působí opačným dojmem? ()

capitanflash

Film jsem shlédnul znovu po x letech a musím říct, že je to pořád skvělý akční film. Bojové a střílecí scény asi není třeba rozebírat, ty jsou prostě skvělé. Ovšem na rozdíl od Killera a Lepšího zítřku je zde přece jen o dost slabší příběh proto dávám ,,pouze´´ 4*. ()

omega_SK

Bum-bum prááásk a ratata takmer cele 2 hodiny ..... a preto 82% a 3500 hodnotiacich !?!?! Toto ze ma byt superturbopathviezdopecka? Doktor Chocholoušek ma tolko pacientov? ()

mdf

Sice odstupem času se usmíváme nad tím,že se třeba nemění zásobníky atd,ale to neznamená,že to není nabitá akční pecka i se skvělou hudbou. ()

MaxBodycount

Keď sa Woo v Hardboiled zbavil melodrámy ktorou ociachoval nap. Killera alebo Bullet in the Head, zasadol na pomyselný trón kráľa akčného filmu. Niežeby na ňu v tejto gunporn extravaganze nebolo miesto - ako ukážka poslúži vzťah policajta v utajení k svojmu triádskemu bossovi - ustupuje však do pozadia a zbrane + ubercool charizma hlavného hrdinu tak majú hlavné slovo vo filme, ktorý diváka berie viac ako rukojemníka, než rovnocenného partnera a pri všetkých efektných spomaľovačkách si nájde čas na záblesk kritickej introspekcie - výťahová friendly fire je skutočne mrazivým momentom aj medzi stovkami bezpredsudkovo vyberaných mŕtvol lemujúcich krvavú dvojhodinovú cestu. Žiaľ, Woo už sám seba v podobnej forme nenašiel, možno aj preto, že mu Hollywood nedovolil vystrieľavať nemocnice, každopádne nám /okrem iných skvostov/ v podobe Hard Boiled zanechal najlepší akčák všetkých čias. Moment filmového blaha : záverečná modrá 40- minútovka. ()

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

John Woo remakuje svůj nejslavnější film

05.05.2022

Čínský filmař John Woo známý pro své kultovní snímky jako Hard Boiled, Tváří v tvář či Killer se po letech konečně dostane k režii remaku svého dost možná nejzásadnějšího filmu. Je jím právě poslední… (viac)

Chow Yun-Fat – filosof nebo zabiják?

Chow Yun-Fat – filosof nebo zabiják?

12.03.2009

Filosof určitě. Podle magazínu Production Weekly začne v Pekingu už koncem března natáčet historický epos Confucius, ve kterém si zahraje slavného filosofa a státníka ze 6. až 5. století před Kristem… (viac)