Asakusa Kid

• Japonsko 浅草キッド (viac)

Velký Takeši Kitano kdysi začínal jako učedník legendárního komika Fukamiho z Asakusy. Takešiho hvězda pak začala stoupat, zatímco sláva jeho mentora pomalu pohasínala. (Netflix)

Marze

Film neni jen pro fanousky japonskych filmu. Videt zacatky Takesiho je prijemne informativni. A ve filmu je mnoho zabavnych scen. Poslednich 30 dni je smutnych. Juja Jagira a hlavne Jo Oizumi jsou oba fantasticti. ()

Zíza

Perfektně zahraný nostalgický film o začátku kariéry Kitana Takešiho v rukou Hitoriho Gekidana... Když on usedne na režisérkou židli, já jsem strašně spokojená a tady to nebylo jinak. Zvládnuté na všech frontách, především Jagira Júja jako Kitano válel a opravdu je to jeden z nejlepších v jeho generaci, i když ho nechávají neustále hrát šílence a násilníky, je očividné, že perfektně zvládne i dramatickou roli. Tuhle nostalgii z Asakury jsem si užila. ()

Chrustyn

Ve chvíli kdy je asijský film postaven na seriózním herectví, mám s tím většinou problém, protože jejich přehnané herecké pózy, mě nikdy nedokážou přesvědčit. ()

Tsuki

Ach ty zašlé časy někdejší Asakusy, živých jevištních vystoupení, kterým ještě tolik nekonkurovala televize, časy mladických let... Jak řekla na začátku filmu postava Čiharu, "závidím ti, protože teprve začínáš." Je to zkrátka film, ze kterého dýchá nostalgie. Třebaže málokdo z nás by měl osobní zkušenost s tokijskou Asakusou 70. let, naopak téměř každý má snad zkušenost s nějakými vlastními "začátky" (ať už se to týká čehokoliv) a hořkosladkými vzpomínkami, které se s tím pojí. Ta nostalgická atmosféra je ve filmu téměř hmatatelná a v tomhle ohledu je to moc příjemný zážitek. Přiznám se, že o životě Kitana "Beata" Takešiho jsem téměř nic nevěděla, takže to bylo i fajn seznámení s počátky jeho kariéry. A Jagira Júja teda překvapil! Už dávno to není ten klučina z Daremo shiranai. Jelikož jsem ho od té doby v ničem jiném neviděla, vůbec jsem netušila, kam až se herecky dopracoval. Očividně je to talent. Film je celkově zajímavý také svým náhledem do tématiky komediálního herectví a japonského komediálního žánru "manzai" (druh stand-up comedy, většinou ve dvou). ~(4,2)~ ()

Lacike

Úchvatný film o komediálnych začiatkoch Takeši Kitana. Hlavne o jeho vzťahu k majstrovi u ktorého sa učil. Trochu mi to pripomenulo Sammo Hungovú poctu svojmu majstrovi vo filme Painted Faces. Je pekné vidieť, že aziati nezabúdajú na svoje učňovské korene a sú na ne hrdí. A to aj napriek tomu, že boli miestami riadne tvrdé. Ale film má nielen pútavý dej, ale je aj neskutočne svižne natočené. Ponúka skvelé hudobné montáže a na konci sa vytiahne aj s pôsobivou scénou na jeden záber. Funguje tu perfektne jak komediálna stránka, tak aj dramatická. Film jak rozosmeje, tak dokáže aj dokonale dojať. Júja Jagira je v úlohe Takešiho absolútne dokonalý. Presne vystihol všetky tie jeho tiky a aj nekompromisný štýl humoru. Za mňa veľká pecka, ktorá poteší každého Kitanovho fanúšika. Kľudne by som prijal film aj o ďalších kapitolách Kitanovho života. 9/10. P.S. Díky Zíze za tip na tento film. Nebyť teba, tak som ani netušil, že takáto pecka vznikla. ()