Poté, co detektivka Mare Sheehanová zareaguje na telefonát týkající se zloděje ze sousedství, plní pokyny svého šéfa a pod narůstajícím tlakem komunity znovu oživuje nevyřešený případ pohřešované osoby. Později, zatímco všichni kolem oslavují zasnoubení jejího bývalého manžela Franka, se Mare účastní oslavy legendárního basketbalového vítězství na střední škole a seznámí se s profesorem Richardem, který je ve městě nový. (HBO Europe)

Frajer42

Velmi slibný rozjezd, kdy jsem už po pár minutách poznal, že tohle bude můj šálek kakaa. Pro kriminálky z malých zapadákovů mám slabost. Atmosféra je zde vskutku ponurá, tajemný a zajímavá. Postavy jsou skvěle napsané, nesmírně zajímavé, bravurně zahrané i moc hezky obsazené. Jen je jich hrozně moc a zorientovat se v tolika jménech a pochopit vzájemné vazby bude chvíli trvat. Tím spíš, když je městečko prošukané skrz naskrz a snad každý je něčí vzdálený příbuzný. I když šlo spíše o seznamovací epizodu, tak se mi nesmírně líbila a těším se, co přinesou další díly. [83 %] ()

dO_od

// Na rozjezd perfektní. Ponurá krimi s depresivní Kate Winslet, kde se očividně bude klást důraz především na sociální drama, a až pak na ústřední linku s vyšetřováním. V pilotu pak tahle kombinace funguje skvěle především díky nezvykle velkému počtu zajímavých postav s reálnými životními problémy (aniž by to působilo jako úplná výkladní skříň), atmosféru tomu Zobel navíc vlepil parádní, takže teď už jen čekat, jestli to udrží nastavenou laťku i dál. Winslet je tady každopádně fakt výborná. 9/10 ()

Anderton

Pri sledovaní pilotu som mal dojem, že som niečo podobné videl už nespočetnekrát, takže podľa neho predčasne usudzovať, ako to bude pokračovať, nemá zmysel, skôr len kvôli nadšeným reakciám stále očakávam niečo výnimočnejšie a poriadny rozbeh v druhej epizóde. Kate táto úloha perfektne sadne, pletky medzi teenagermi mi prišli slabšie no a môžete trikrát hádať, ako dopadne jej prvé stretnutie s Guyom Pearcom v bare. ()

warrenur

Kate je vyborna vo svojej roli lokalnej detektivky v malomeste s jeho prostymi, drsnymi ludmi jednoduchych radosti a mnozstva starosti. Tazive prostredie a takze zivoty predstavenych su pre mnohych velmi tazivym prostredim. Vyborny otvarak. Silne stvorhviezdie. 85% I ostatni zucastneni herci, od tych najmladsich, detstkych az po nahodne znamosti nevyzeraju na slapnutie do...... Som zvedavy, ci sa bude zivot v meste nasledovne casti, krutit okolo tragedie v poslednych minutach. Zaverecna hudba a obrazy perfektne dokreslili atmosferu. ()

Phietros

Úvodní díl mě ničím nenatchnul, než krimi spíše dobře vykreslené sociální vztahy a negativní Mare. Jediný výrazný moment, který stojí za zmínku byl podfuk na mladou holku od mimina, kterou napálila frajerka jejího bejvaliho a dostala na budku no a ten závěr! Škoda, že se více pozornosti nevěnovalo vyšetřování, ale díky dramatu a podání i tak zajímavé! 60% ()