Na titulnej stránke

• Československo Na titulnej strane (viac)

Dej komédie z novinárskeho prostredia sa odohráva v Chicagu 30-tych rokov 20. storočia. Hildy Johnson patrí medzi špičkových novinárov v meste. Po rokoch náročnej novinárskej praxe chce odísť a oženiť sa. Ale jeho prefíkaný šéfredaktor s ním má iné plány a snaží sa Hildyho presvedčiť, aby pre neho napísal posledný článok na titulnú stránku... Veselá komédia populárnej komickej dvojice Jacka Lemmona a Waltera Matthaua v réžii majstra hollywoodskej komédie Billyho Wildera. (oficiálny text distribútora)

Kivis

Vtipné zachycení amerického novinářského prostředí 70. let. Čekal jsem sice trochu více nimrání se v otázkách etiky, bulvárnosti apod., ale Na titulní straně je víceméně čistá komedie. Komedie, která za 45 let příliš nezestárla, za což vděčí především skvělému scénáři a hereckému obsazení. ()

Bogrant

Jeden z posledných filmov režiséra Wildera, ktorý sa v pokročilom veku radšej obrátil na výborne zohranú dvojicu Lemmon - Matthau, aby s nimi natočil veľmi pohodovú, dôvtipnú a ničím nekazenú komédiu, ktorá má slušné tempo, super scenár so šibnutými dialógmi, milión drobných vtipov a všemožných absurdných nápadov. Záverečná scéna na vlakovej stanici - to jednoducho vyčarí úsmev na tvári. ()

kotrlak

Jedna z nejlepších komedií kde kralujou Lemmon a Matthau. Smekám taky před Billy Wilder. Tenhle flick podle mě předčí 'Some Like It Hot'. Ted´už jen čekám kdy se objeví idiot kterej to napadne protože v tom není "inclusion and diversity" ()

botswana

Jeden ze zářných příkladů toho, že remake může překonat originál. Na titulní straně postrádá všechno, co mi na jeho dívka Pátek vadilo, není to ani ukřičené, ani moc uhoněné a telefony drnčí mnohem míň. Ústřední pár Walter Mattahu a Jack Lemmon byli skvělí a nejvíc mě pobavilo, že vydavatel o svého nejlepšího koně bojoval až do úplného konce. ()

Herbert007

Scénář je nesmírně povedený, Matthau s Lemmonem si to velmi konverzačně užívají, celkový dojem je dost divadelní a je to už dneska poplatný době vzniku... ale stejně jo, tohle určitě stojí za to vidět, má to celkovou myšlenku, vtipy který jsou logický a přitom nepředpovídatelný - tak celkový dojem za 4 ()

mina_harker

Tento film pro mě nefungoval jako komedie ani jako drama. Přitom má potenciál být být v obojím dobrý - jenže výsledný mix je přehnaný a nepřesvědčivý a nudný. Pokud by měl titulní uprchlý vrah o trochu více charismatu a člověk by se více bál o jeho osud a postava šerifa by byla zbavena své laciné komičnosti (potažmo více postav - např. mladý začínající novinář, zženštilý reportér) a postava, kterou stvárňuje Susan Sarandon by byla vyškrtnuta, protože pro děj není moc velkým přínosem, mohlo být z filmu výborné drama. Kdyby naopak ve filmu nebyly scény s prostitutkou, která s odsouzeným na smrt jako jediná soucítí a nakonec se pro něj i obětuje (i když ve finále neskončí tragicky) a byly by vyškrnuty některé trapné gagy, mohl by film být dobrou komedií. Takto je někde mezi - 2 a půl hvězdičky. Walteru Matthauovi role vydavatele, který se nezastaví pro vysoký prodej novin před ničím, vyloženě sedla. ()

negativ

Klasická situační komedie ala Lemmon / Matthau, v neustálém tempu a se stále více se komplikujícím dějem. Susan vypadá furt stejně dobře. ()