Parta vyvrhelů pomáhá doktoru Watsonovi a jeho tajemnému společníkovi Sherlocku Holmesovi s vyšetřováním série nadpřirozených zločinů ve viktoriánském Londýně. (Netflix)

psychoJoa

Vůbec nechápu to celkově nízké hodnocení. Ano, nebyl to nejlepší seriál, ALE byl teda mnohem lepší než ty, co dostávají i 50%. Jako “slátanina” mnoha žánrů fungoval dobře (až na poslední díl, který tvůrci zakončili zkratkovitě...), hudba nebyla špatná, herecké výkony byly přesvědčivé a příběh se mi taky líbil. Mnoho komentářů se zde zaměřuje především na zpracování Sherlocka a Watsona - ti ale nejsou ztěžejní a mě osobně jejich ztvárnění nijak nervy nedrásalo (výjimečně ani fakt, že je Watson hrán černochem). První 4 díly jsou nejlepší z celé série, protože jsou zaměřené na jednotlivé případy. Zbylé 4 díly se věnují hlavní zápletce s trhlinou a tato část už trochu pokulhávala. Shrnuto, podtrženo - není to nejlepší počin, ale z těch teen-fantasy seriálů je to ještě ten lepší! ()

misterz

Začiatok bol celkom sľubný, pokiaľ sa riešili tie jednotlivé záhadné úmrtia, tak to aj trochu bavilo. Akonáhle sa však k tomu začala nabaľovať hlavná myšlienka celého príbehu a osobný príbeh postáv, tak to paradoxne začalo otravovať. Ani po hereckej stránke to nebolo bohviečo. Ešte šťastie, že výprava bola priam pastvou pre oči. Veľmi slabý priemer. 50/100 ()

3 AM Code

Slabota. Asi nejvíc tomu škodí, že se tvůrci zjevně nemohli rozhodnout, kdo je jejich publikum. Dětské postavy a často úplně naivní děj vypadají, jako že to je Scooby Doo pro 21. století. Sem tam dospělácké gore by zase chtělo být pokračovatelem Penny Dreadful. Ve výsledku to malí špunti neuvidí kvůli přístupnosti, a náctiletí a dospělí se budou chytat za hlavu nad tou dětinskostí. ()

filmmovier

Ne. Ani by mi to moc nevadilo, kdyby ten seriál byl dobrý, jenže on není. Musí se mu ale nechat, že je velmi dobře natočený a místy i příjemně temný s opravdu dobrou atmosférou... ale jen v první polovině. Pak už to bylo čím dál horší, a i předtím mě to bavilo díl od dílu méně. Fakt je to pitomé. Nehledě na multikulti obsazení (včetně multikulty sester, které jsou ale obě opravdu hodně fajn), černého Watsona (který rozhodně v pohodě není - a nejen proto, že je černý, ale také proto, že je protivný a nemá s Watsonem vůbec, ale vůbec nic společného). Protivný a nejhorší za hodně dlouhou dobu je i sám Sherlock Holmes, který kvalitu rozhodně nezachránil (v což jsem doufal) a ani ty snové a vidinové scény mě nebavily. Nehledě na stupiditu scénáře. Na druhou sérii se rozhodně nepodívám, ale každopádně Netflix plodí mnohem horší záležitosti (mrk, mrk, Prokletá) a vizuálně je to skutečně povedené, včetně krásně zachyceného dobového Londýna, což já jsem vždy schopen ocenit. Ovšem ani jako fantasy, ani jako detektivka, ani jako rodinné drama to prostě nefunguje. Nefunguje ani humor a moderní soundtrack je absolutně mimo a nehodící se. Pro cílovku a lidi, kterým je Sherlock Holmes úplně ukradený, to ale může být dobré, a věřím tomu, že je. Já nejsem ani jedno, ani druhé. 50%. ()

rikitiki

Takové bu, bu, bu pro mladé náctileté. Přesvědčivé lokace a výprava, ale herecké výkony, kupodivu - na britský seriál, hluboce podprůměrné. Historky o silách temnoty atakující Londýn 19. století nemají žádné vyústění a vysvětlení, jen tak visí ve vzduchu. Partička mladých z ulice vypadá, jedná a mluví, jako by snad každou chvíli chtěla zahájit třídní boj. Vztahy mezi postavami nedávají smysl a mění se každou chvíli. SHRNUTÍ: Pokud máte doma mladého teenagera, tak mu to pusťte. ()