Parta vyvrhelů pomáhá doktoru Watsonovi a jeho tajemnému společníkovi Sherlocku Holmesovi s vyšetřováním série nadpřirozených zločinů ve viktoriánském Londýně. (Netflix)

Nevka

Bože, tady zase někdo dělá z komára velblouda. Jasně, je to celé hyper-korektní záležitost, která se jako celek snaží být takovým wannabe Ritchiem (městská Lidl verze krále Artuše a Sherlocka s Downeym)... Ale ve finále to není o nic horší než většina podobných projektů určených pro pubertální diváky. Máte tady týpka, který si hraje na Lewise z Ant-Mana (a nesnaží se to skrývat), silný ženský (asijský) charakter, její sympatickou sestru s nadpřirozenými schopnostmi (ta mě docela baví), krasavce z řad šlechty a týpka, který s Asiatkou a krasavcem tvoří něco jako milostný trojúhelník. Prostě nic, co byste v seriálu, který se dá s klidem zařadit pod young adults nečekali. Problém nastává ve chvíli, kdy má scénář dávat nějaký smysl. Jo, občas se dočkáte příjemně nečekaného gore nebo scény se slušnou atmosférou, ale ke všemu dojdete tak nějak náhodně, a mnohdy i bez větší logické posloupnosti. Žánry i příběhové kličky si tady prostě dělají co chtějí. Ve finále si však umím představit, že to cílovku bude docela bavit. Troufám si říct, že The Irregulars je na tom pořád o něco lépe než třeba Prokletá. Tento komentář jsem původně psal k první epizodě, ale pak jsem si řekl, že to mezi ty zbytečné "odpady!" chce vnést do případu trochu světla. ()

rikitiki

Takové bu, bu, bu pro mladé náctileté. Přesvědčivé lokace a výprava, ale herecké výkony, kupodivu - na britský seriál, hluboce podprůměrné. Historky o silách temnoty atakující Londýn 19. století nemají žádné vyústění a vysvětlení, jen tak visí ve vzduchu. Partička mladých z ulice vypadá, jedná a mluví, jako by snad každou chvíli chtěla zahájit třídní boj. Vztahy mezi postavami nedávají smysl a mění se každou chvíli. SHRNUTÍ: Pokud máte doma mladého teenagera, tak mu to pusťte. ()

iXtr3m3

Prvé štyri časti boli ako zaujímavá viktoriánska variácia na Akty X. Potom nastúpil ucelený dej a zrazu to padlo do menej výraznej roviny, ktorú síce ťahali z podpriemeru celkom slušné emócie, ktoré vo finále mali svoju váhu, ale viac sa zároveň aj ukázal fakt, že rozpočet sa minul na zaujímavé kulisy a prvé štyri časti a potom to šlo dolu kopcom. Škoda premárneného potenciálu, pretože už roky čakám na niečo ako Ligu výnimočných, tak snáď The Nevers budú na tom lepšie. ()

IceQueen

Keby exhumovali zvyšky Sira Arthura Conana Doyla, na vnútornej strane veka rakvy by našli hlboké škrábance, ako sa zdesený Sir pokúšal vyhrabať z hrobu, odhodlaný zabrániť sodomizácii postáv, ktoré stvoril... Odhliadnuc od tradičných nešvárov súčasnej filmovej a televíznej tvorby, sú The Irregulars neškodnou, aj keď dosť jednoduchou, niekedy až hlúpou zábavou pre mladšie, alebo duchom mladé jedince. Prípadne, keď na Netflixe momentálne neviete nájsť nič lepšie. Seriál je trošku podhodnotený (toho času 34 %), ale to je možno spôsobené nedostatkom autorskej fantázie vytvoriť si svoje vlastné, originálne postavy a kur... nevhodnými úpravami tých existujúcich. ()

kaylin

Problém seriálu „The Irregulars“ není v tom, že je hyperkorektní, ale je tam problém v tom, že je hyperpředvídatelný. Na první pohled to vypadá všechno hezky, produkčně seriál nezklame, ale ve skutečnosti nemá seriál čím překvapit a dobrá hororová atmosféra je rozmetána vypravěčskými klišé, kdy snad ani jedna postava nemá skutečně zajímavý vývoj. Možná jedině Watson. V konečném důsledku je mi skoro líto, že si museli tvůrci vzít na paškál známé postavy, že prostě nestavěli na vlastních. ()