Z Jakuba je kráľ, z Aničky kráľovná a rodina sa rozrástla o zvedavú princeznú Johanku. Tá najradšej trávi čas s milujúcim deduškom Karabom, spravodlivým to lúpežníkom, ktorý sa teraz venuje len hrnčiarskemu remeslu. Chamtiví radcovia Lorenc a Ferenc boli vyhostení z kráľovstva, potulujú sa po svete a hľadajú miesto, kde by mohli opäť začať kuť pikle. Zdá sa, že mladá, neskúsená kráľovná Júlia zo susedného kráľovstva sa stane vhodným nástrojom ich pomsty. Že by nastal čas oprášiť tajomnú bambitku, ktorá doteraz ležala dobre ukrytá a zavolať na pomoc lúpežníka Karabu a spojiť všetky sily, aby spravodlivosť a láska konečne zvíťazili? (Magic Box)

dalia

Už ani první díl nepatřil k mým nejoblíbenějším pohádkám, ale tento byl ještě o kus slabší, ani písničky už tu nebyly moc povedené. Nejlepší byl určitě Ondřej Vetchý, který na svůj věk vypadá opravdu dobře a působil nejpřesvědčivěji. Naopak Tomáš Klus hrát opravdu neumí, je neskutečně toporný. Film celou dobu těží z popularity první části, motiv "rádců" se prakticky opakuje, politické narážky působí trapně. Příběh je velmi prostinký, ale možná menší děti má šanci zaujmout... ()

Dominique27

Popravdě jsem se toho bála, nakonec jsem byla celkem spokojená. Romance mezi hrnčířem/Karabou, toho času dědečkem, a o dost mladší královnou, co typický pohádkový věk na vdávání už přešvihla, mě bavila. Jednak díky skvělým hercům a také právě proto, že se to vymyká ze zajetých kolejí, že ústřední zamilovaná dvojice má něco kolem dvacítky, maximálně ke třicítce. Písničky byly horší, to je snad největší zklamání. Král Jakub v tomto příběhu byl tak nějak navíc. Škoda, že ho scénárista více nepropojil s děním u královny v sousední zemi. Aspoň by tak třeba dostali víc prostoru naprosto skvělí rádcové. Zkrátka překonat jedničku se nepodařilo, ale povedlo se udělat fajn pokračování. ()

antalyan

Milé pokračování, sice nedostálo kvalit prvního dílu a zejména písničky jsou mnohem méně zapamatovatelné, přesto nezklamalo. ()

PORTER44

Horší než jednička,v prvním díle pobavili alespoň Vladyka s Lábusem ale bohužel v druhém díle už tak vtipní nebyli,loupežník se moc nepředvedl,žádný fantazy efekt,písníčkový doprovod nic moc. ()

katysramkova

Ani nevím, kde začít, jak špatné to bylo. Nedokoukali jsme s dcerou ani do půlky a shodly se, že na tohle nemáme. Příběh plochý, nic moc překvapivého, vtipy oproti jedničce nemastné, dialogy nepřekvapí. Hlavní herci se snaží pohádku nést, ale nemají šanci. Malá princezna přehrává. Ale nejhorší ze všeho byly písně, oproti prvnímu dílu unylé, hloupé texty, rytmicky nezajímavé. S dcerou jsme se shodli, že kdyby to celé natočili studenti DAMU, mělo by to větší šťávu. Paní Spáčilová buď stárne nebo jí bylo líto tento počin ztrhat. Jinak si nedovedu představit, proč tomu dala 40%. ()

gapa466

Taková agitka, která asi vyzněla trochu jinak než měla. Nevěřím, že by jinak Tomáš Klus roli vzal. Neschopný král, který má v království bordel. Chodí se radit k loupežníkovi. Ve vedlejším království osamělá královna, kde rádci jsou lumpové. Zpět k lupežníkovi, ten nakonec pomůže jak ve "svém" království, tak ve vedlejším, kde se mluví stejně nebo obě řeči umí. Nakonec z toho vyjde dobře i král, kterému pomůžou obyčejní lidé, na které do té doby neměl čas. To prostě nevymyslíte...................pohádky mám rád, tak takový průměr. Jo, jednička byla super, tohle je prostě kafe "druhák". ()

hdraf

50% max. Tak tady se něco hodně nepovedlo! Kdyby tam nebyli Lábus a Vladyka, tak 20%. Některým hercům bych vzal výplatu. Ani jedna písnička není k zapamatování. Nejhorší byly ty, kde zpívala Khek a finální Klus v kočářě :-))) Celá rodina včetně dětí zírala, co je to za blbost. Na jedničku nemá ani náhodou. ()

ProkopLoronz

Kde jenom začít… od pohádky jsem toho moc nečekal, přece jen se jedná o pokračování, které vychází po 11 letech, ale tohle? Opravdu jsem čekal všechno, ale s tím, jak mám rád první díl jsem alespoň trochu doufal a byla to chyba. Začneme splácaným příběhem, který na sebe navazuje nesmyslnými událostmi, které existují, aby mohli posunout dál téměř neexistující děj. Věci se ve filmu prostě nějak dějí bez jakékoliv logiky s očekáváním, že jim to nějak sežerete bez toho, abyste se nad tím zamysleli. Nepomáhá tomu fakt, že se prakticky jedná o okopírovanou jedničku, akorát s prohozeným pohlavím. Film působí jako amatérská práce někoho, kdo má nulové zkušenosti s tím, jak psát kohézní děj. Co se týče hudby, tak beru v potaz, že hudební vkus je subjektivní (i když jak koukám, tak většina lidí tu na hudbu ve filmu sdílí názor), ale opravdu byly zapotřebí 4 písničky, které akorát celý film bolestivě protahovali? A když jsme u bolesti, tak můžu rovnou mluvit o humoru a místo toho, abych vám tu do detailu vysvětloval, jak moc humor nefunguje, tak vám popíšu akorát jednu scénu: Král Jakub a královna Anička jedou zkontrolovat rozpadlý most, potom co k němu dojedou zjistí, že stále není opraven, Jakub sleze z koně a jde ke kraji mostu, kde ještě stojí kus zábradlí o ten se opře a zábradlí se nahýbá tak, že víme že spadne, ale to se stane až po několika dlouhých vteřinách, při kterých sledujeme krále Jakuba jak se snaží o zábradlí opírat, zábradlí spadne a kamera se zaměří na Aničku, která využívá sílu každého vlákna svých obličejových svalů, aby ze sebe vydala ten nejfalešnější smích, co kdy lidstvo slyšelo, ale pozor to ještě nestačilo! Protože kus zábradlí ještě stojí, a tak se o něj Jakub znovu pokouší opírat a celý tento “““VTIP““““ se stane úplně stejně znovu a jako třešničkou na dortu je scéna zakončena dalším nejfalešnějším smíchem v existenci lidstva. A přesně takhle se opakuje spousta „vtipů“, u kterých se mi křivil obličej a během filmu jsem je bohužel musel ještě tak 10x vytrpět. Ve filmu se taky nachází neexistující dramaturgie, díky které se postavy chovají podle toho jak se hodí a například Loupežník Karaba tak střídá roli moudrého otce a neohroženého bojovníka s neschopným blbečkem, takhle bych tu ale mohl jmenovat skoro všechny asi až na Lorence a Ference, kteří, abych byl fér, byli docela fajn záporáci a těch pár vtipů, kterým jsem se zasmál vzešli z nich (i když se taky prakticky jen opakovali). Mohl bych tu ještě hodně dlouho nadávat na skoro každý aspekt filmu, ale na to už opravdu nemám sílu, takže jestli chcete (což nedoporučuji) můžete se přesvědčit sami a na film se podívat. Pokud je JEDNA věc, která si zaslouží pochvalu, tak to jsou kostýmy, které vypadali zajímavě a moderně, ale zároveň do zbytku světa krásně zapadali, to ale bohužel nic nezachraňuje. Jedná se o opravdu otřesné dílo, které si maximálně užijí 3-leté děti, kterým možná právě teď křivdím a ty by film sami vypli a pokusili by se mi sdělit, že si chtějí radši pustit večerníčka. 2/10 () (menej) (viac)

Rindi

Hotdog, segedín, vepřo knedlo Michelin. Kudla z pudla, prda a mnoho dalších podobných nesmyslů... Nebýt těchto debilních rádoby vtipných "hlášek", které celkový dojem zcela zazdily, mohla to být pěkná pohádka. ()

simpanz

Těžko se to hodnotí. Na jedné straně tomu chybí pořádná dějová linka (něco se děje až posledních dvacet minut), některé vtipy jsou skutečně toporné a infantilní, dost věcí až moc přeslazených. Skoro jako by to byla nějaká fanouškovská fikce od dospívajících děvčat. Na druhou stranu je to ale milé, ukazuje to význam rodiny a jako bonus je tam živoucí sluníčko Veronika Kubařová :). Takže objektivně asi 60 %. ()

redmonkey odpad!

Tyhle moderní pohádky s Klusem v čele, Noidem v pozadí, unylou Veronikou Kchek a dějem nedějem s rádoby vtipnými dialogy…Krakonošovo tajemství bylo jako zjevení po dlouhé době, ale tahle pohádka doslova odpad…sorry, ale na tohle se nedá dívat.. ()

Itanek

Pohádka vysloveně špatná není. Ač se tváří i zde na čsfd, že hlavní postavy jsou Klus a Janovičová, pohádka je o Karabovi - Vetchým a o královně ze sousedního království - Khek Kubařové. Hate - věkový rozdíl: Vetchý (60 let) tráví dost času v posilovně, je to na něm vidět, vypadá spíš na kováře, než hrnčíře. Vypadá a hraje tak 45-50 letého. Kubařová ač ji je 35 mi vypadá spíš na zachovalou 40-45tnici. Vrásky u očí, možná se ji snažili zestaršit, ale prostě k sobě věkově pasují, Kubařová se usmívá a je velmi pozitivní. Dále chválím dítě -Valentýna Bečková mne moc neiritovala, což u jiných recitujících dětí mám problém. Co mne trošku vadilo, Vetchý tam hodil mluvu, gesta, prostě přepne na Luňáka z Okresního Přeboru, když byl nervózní z nové ženské. Jinak zápletka jasná od začátku, hudba - videoklipy jiné než jednička, za mne moc klipové a méně do děje. Jednička 90% tady méně ale ne o tolik. Tak 80% bych mohl dát. Uvidíte časem, že bude patřit k těm lepším pohádkám. ()

hindator

Jedna hvězda za výpravu (pěkné lokace, kostýmy, celkové sladění prostředí,...) a jedna za výkon O. Vetchého (on zpívá!!!) a V. K. Kubařové. To je asi tak všechno. Podivný příběh se snahou "vmontovat" do něj narážky na aktuální témata, přehnané prvoplánové pitvoření obou rádců, nehraní neherce Kluse i Noida Bárty (kterého mám jinak rád) - to všechno udělalo z tohoto počinu počin zbytečný. ()

Senny

"Kudla!" Bez pořádné zápletky, opravdu strašné písně a V. Bečková jako malá princezna je svým projevem nesympatická takovým způsobem, že jsem opravdu zvažoval, zda dokoukám do konce. Jednu hvězdu za O. Vetchého a V. Kubařovou. ()

HankaM

Pohádce bych dala i 4 hvězdičky, ale mrzí mě písničky, zatímco v jedničce se mi líbí snad všechny, tady je to zklamání. Textově ani hudebně mě žádná nijak neoslovila, což je škoda. Jinak se mi líbí děj, všechny linky jsou pěkné, hezké je i navázání na dvojici kuchtiku z jedničky v podobě nové dvojice kuchařky a velitele vojska. Herci všichni výborní. Miluji kostýmy této pohádky a jejich barvy, je to originální a přitom tak vkusné. Paralela na dnešní dobu a vtípky na tom postavené jsou fajn, přeřeknuti a drobné legrácky "to byla prda" pobavily. ()

Janakin

Tak tohle hodně bolelo. Přes debilitu rýmů až po naprosto ignorantský a vypatlaný postavy. Jediný dobrý na celý pohádce jsou Kubařová a Vetchý, jinak děs. Lábus s Vladykou trapný, Klus naprosto mimo a královna Anička nijaká. Příběh naprosto nepřekvapivá a nudná slátanina. Nemá cenu se na to koukat. Půlku filmu jsem vlastně ani neviděla, schovávala jsem si totiž hlavu pod polštář, abych tu hrůzu neslyšela. No tak dál. Bártu docela můžu, ale písničkář je to otřesnej, ty rýmy co ze sebe vyplodil jsou jak sbírka děl z prvního stupně základní školy. Radši by se měl držet muzikálů. A nakonec film je vhodnej tak do pěti let. Ostatní maj totiž tu smůlu, že pochopěj děj. Dvě hvězdy dávám za docela povedený scény ve vězení a za Veroniku a Ondřeje. ()

Radimur

Všichni ví, že je téměř nemožné, aby se jakákoliv filmová dvojka vyrovnala jedničce. Nebo ji dokonce překonala. To se stává jednou za sto let a v tomto století už se to v říši českých pohádek podařilo Andělovi páně, takže to od "Bambitky" nikdo čekat nemohl. A zázrak se nestal. Pohádka je opřená opět o Ference a Lorence, krásné barevné kostýmy a vtipné scény přináší nová postava v podání skvělé Veroniky Khek Kubařové. Trochu roztříštěný děj skákající z jednoho království do druhého zachraňuje příděl dalších pohádkových písniček, které ale také nedosahují zábavnosti jedničkových, možná tím, že jsou složitější na zapamatování. Nicméně pohledem dětských očí a možná i za milou prostořekou princeznu, ve které se všechny malé divačky určitě zhlédnou, dávám pěkných 80 %. A taky proto, že teprve v dalších letech se ukáže, jaký mají obě bambitky divácký potenciál, na rozdíl od pohádek, které stačí vidět jen jednou za život. ()

JenTR

Prosím, řekněte někdo decentně producentům, že Kubařová fakt už nemůže hrát princezny. Děkuji. Pokud jde o recenzi filmu, je to v lepším případě průměrná česká pohádka. Ta malá holčička je roztomilá, ale hraje až moc profesionálně. Klus, Vetchý, Vladyka....vhodnější by byli jiní herci, ale co naplat. Druhý den už nevíte o čem to bylo. ()

Zažijte Vary naostro!

Zažijte Vary naostro!