Z Jakuba je kráľ, z Aničky kráľovná a rodina sa rozrástla o zvedavú princeznú Johanku. Tá najradšej trávi čas s milujúcim deduškom Karabom, spravodlivým to lúpežníkom, ktorý sa teraz venuje len hrnčiarskemu remeslu. Chamtiví radcovia Lorenc a Ferenc boli vyhostení z kráľovstva, potulujú sa po svete a hľadajú miesto, kde by mohli opäť začať kuť pikle. Zdá sa, že mladá, neskúsená kráľovná Júlia zo susedného kráľovstva sa stane vhodným nástrojom ich pomsty. Že by nastal čas oprášiť tajomnú bambitku, ktorá doteraz ležala dobre ukrytá a zavolať na pomoc lúpežníka Karabu a spojiť všetky sily, aby spravodlivosť a láska konečne zvíťazili? (Magic Box)

ajlonka

Tahle pohádka má velké plus za obsazení...tím to končí... Příběh nula, hudba se nehodí, dlouhé... Učebnicový příklad toho, že pokračování úspěšných jedniček jsou vždycky zlo... ()

Mates Hradecky

Láska kvete v každém věku. Šedesátiletý hrnčíř si místo penzijního připojištění pořídí pětatřicetiletou panovnici doufaje, že si jeho třicetiletá dcera bude s macechou rozumět. A copak by néé, dyť jsou z královské rodiny! Třeba se jim narodí taky taková "loztomilá holčičta" nečekaně se objevující a zasahující do hovoru dospělých nějakou megavtipnou hláškou. Ona a jí podobné děti jsou jasnou příčinou stoupající obliby ubytování typu adults only. Já s ní natáčet, škrtím již po druhém záběru. Největším přínosem pokračování je tak píseň a celková hudba Noid Bárty. ()

Accuphose

Vlastně se ztotožňuji se všemi, kteří tomu dali jednu hvězdičku. Klus za mě moc hrát neumí, tedy jeho postava je napsána v duchu posledního trendu "chudý duchem pod opatrovnictvím ženy" Takže otázka do pléna, zda se to dá zahrát i jinak? (přesvědčivěji určitě). Nelogičnosti, absence pohádkových předmětů, kouzel a schémat a naopak přítomnost humoru nebo taky jakobyhumoru. Chybí zlo, ponurá atmosféra a vážnost, tíha rozhodnutí a s tím spojené odpovědnosti. Je to takový parodický příběh o pravdolásce, věkovém rozdílu a novodobém socialismu. Na odpad to není, ale podruhé si to určitě nepustím. ()

Hannah68

Jedna hvězdička - a to jen díky tomu, že tam hraje O. Vetchý a že se natáčelo v mém oblíbeném J. Hradci. Vnitřek zámeckého rondelu byl to nejhezčí z celé té podivně splácané pohádky. Radši už žádná pokračování, než tohle. ()

Najnou

Jak stárnu, tak senilním, měknu (všude) a už mi stačí fakt málo. Třeba absolutně dutá pohádka, která mě ale narozdíl od svých (před(před))loňských kolegyň nedonutila provést si domácí lobotomii. Už už jsem při několika scénách přikládal dlátko ke spánku, ale nikdy jsem kladívkem neťuknul. Nevím, jestli za to vděčím ještě někomu dalšímu kromě slečny panovnice Kubařové, i když ta byla taky blbá jak dlabané necky, stejně jako všichni okolo. Úplně všichni. Něco málo hlodů bylo OK a navíc mně podobným výše zmíněná dala naději, že i vcelku pohledná, leč debility zpívající ženština může spočinout okem a následně snad i dlaní na retardovaném seniorovi. ()

PoprockCZ

Nějak jsem od dvojky zázraky nečekala, ale tohle bylo hodně dětinské. Žádná z písniček nebyla dějově nosná, naopak některé popěvky až zdlouhavě protahovaly děj (dvouminutový zpěv u záclon). Mezi vztahem hrnčíře a královny by nebylo nic špatného, kdyby jejich zřetelný věkový rozdíl tak nebil do očí. Rádcové pak doslova dělají to samé, co v jedničce jen je musíme vidět v opravdu ošklivých kostýmech trhanců v úvodu (a s kečupem, který dobově zase vůbec nesedí). Pochválila bych herečku malé princezničky, ta byla fajn. ()

domeniqeue

A mně se to líbilo snad víc než jednička. Mělo to vtip a nápad a hlavně moc pěknou hudbu a písničky. Pravda, někdy to bylo trošku moc, ale jinak super. Ale kudla už mi přišlo dost na sílu a trapné ... ()

soukyd33

Problém některých lidí je v tom, že hrát neumí, jen si to myslí. Někteří herci to hrají tak, že jen čtou text. Přesně tak vypadal například král. Pokračování nemá vlastně co nabídnout, kromě nových postav. Poznámka: Písničky jsou vlastně divné. Moc mi tam neseděli. Poznámka: Velmi hezký byl románek mezi dvěmi postavami. Nejlepší herci jsou zde Vetchý a Kubařová. 👍 Nejhorší herci: Tomáš Klus. Hvězdiček 2 ()

Basniknoci

Musím říct,  že to bylo slabé. Věkový rozdíl mezi Ondrou Vetchým a Veronikou K. Kubařovou (kteří hráli výborně) byl poněkud nešťastný.  Kdyby tvůrci zůstaly jen u prvního dílu a nerozvíjeli děj dál, udělali by lépe. ()

AdelleR

Jednička je v tomto duchu kreativnější, ale druhá Bambitka si taky jede docela obstojně. Letos jsem na ni koukala podruhé a jo, myslím, že budu schopná ji sem tam o Vánocích zapnout i po následující roky, hrůza to není. Pořád to nenápadně jede proti politice, což mě strašně baví, na slovních hříčkách to taky neubírá, je to vtipné od začátku do konce - a málokdy se stane, aby mi dětský protagonista nelezl na nervy, tady jsem ale princeznu měla ráda od začátku. Jasně, Ferenc a Lorenc prostě jsou divní oproti jedničce, dějově to taky sem tam hapruje, ale celkově to je fajn podívaná. ()

Karloz

Heja heja hej, umění v tom nehledej. Jednička byla vtipná, dvojka nemá nic, jen pár skvělých herců, kteří nemají co hrát, bylo mi jich vlastně líto. O hudbě raději neříkám nic. ()

Benigni

Málokdy se druhý díl dokáže rovnat dílu prvnímu. Navíc tady to z původního příběhu vychází opravdu jen velmi volně. Chyběl mi tam více humor a vlastně taky i Luděk Sobota. Nefuknční byla hudba, byla hrozně provplánová, takhle to dělají často začátečníci. Harmonická a melodická klišé, divné aranže a vlastně vlastně skladatelská práce bez jakékoliv invence. Nechápu proč si tvůrci nenašli profesionálního skladatele typu Jirásek, Bok, Matějů, Soukup apod. a sáhli po Bártovi...?? Jediné, co stálo za to byla první píseň Veroniky Kubařové. Velmi dobrý byl naopak Vetchý a vůbec jeho linka s královnou z Jindřichova Hradce. ()

5tipes

V případě, že pohádka nemá silný dramatický dějový základ a pevné režijní uchopení, nepomůže ani Veronika Kubařová s Vetchým, kterému bych už podobné role raději nesvěřoval. Herecky je výborný, ale v téhle postavě se moc nenašel. Největší problém vidím ve scénáři, ale vlastně mnohem hůř na mě působila ta strašná hudba. ()

melica

Přes několik povedených momentů – nejvíc se mi líbil král Tomáš Klus táhnoucí do boje – převládá rozpačitost. Krásně vypravený film s děravým scénářem plným nelogičností. Začněme tím, že partnerky důležitých postav z minula, kuchařka Vilma Cibulková a teta Zuzana Fialová, kamsi zmizely bez vysvětlení a loupežník Karaba si musí hledat novou ženskou. Potenciálně pěkné nápady, jako falešný kouzelný hrnek, se nepovedlo pěkně zpracovat. A doslova hloupé texty písní – proti Noidově hudbě nic nemám, ale nemohli slova nechat napsat Kluse, když už to (částečně) zpívá? Super ale byla malá princeznička Valentýna Bečková. ()

Moco

První díl byl hodně oblíbený, hezká zápletka, písničky a spravedlivé rozuzlení. Mladý princ postupně dospěl, rozlišil dobro od zla a dokázal nastolit spravedlnost. Tak vysokou laťku je obtížné přeskočit, ale filmový tvůrci ani ve druhém pokračování nezklamali. Nebudu samozřejmě prozrazovat děj, ale je dobré vědět, že pohádka má znovu zajímavý vývoj postav a nabízí i postavy nové. Přiznat si svoji chybu, poslechnout dobrou radu, a když jde opravdu do tuhého, uvědomit si, že nás sleduje vyšší prozřetelnost, která vidí, jakou budoucnost si vybíráme. Taková jsou pohádková ponaučení druhé Bambitky. ()

broyler odpad!

Tak fajn, dočkal jsem se. Za normálních okolností bych dal TSB 2 cca dvě, možná i tři hvězdy, ale porovnám li hodnocení ČŠFD "predátorů" s filmy, které v podobném žánru vznikly a vy jste je tady totálně "zabili", dávám odpad. Tvůrci nechť si to neberou osobně, není to relevantní jejich práci. Netuším, jak je to zde zařízeno a je mi to jedno. ale já si osobně přečtu vždy rád recenzi Spáčilové, pak se juknu a hodnotím. Poslední dobou mám ale dojem, že jste všichni odborníci na to " Kudy teče hlavní proud v řece". Tedy.... napíše - li někdo něco, pak se s tím svezu. Možná je to všechno jinak a pletu se, ale  prozatím mi to tak připadá. ()

Zažijte Vary naostro!

Zažijte Vary naostro!