Letadlo kdesi nad Atlantikem unesou teroristi a žena, která cestuje se synkem a trpí záhadnou nemocí, kvůli tomu musí odhalit svoje temné tajemství. (Netflix)

agentmiky

Upírských žánrovek je jako šafránu, doopravdy si za poslední roky nevzpomenu na moc titulů. Blood Red Sky nabídne fakticky zajímavě rozehranou zápletku. Za mě bych si osobně film užil daleko více, kdybych si nevyspoileroval ten hlavní zvrat v trailerech, těm lidem, kteří tak neučinili, tiše v koutku duše závidím. První půlka za mě dost fajn, stísněná atmosféra v letadle měla své nefalšované kouzlo, masky super, parádní hudba celý zážitek jen umocňovala. Ale druhá půlka začala postupně drhnout, scénář tady už nepůsobil tak pevně jako v první části. Chování postav dost nelogické, ten malý uřvaný klučina mě doháněl k šílenství. Potěšilo, že se to snažilo minimalizovat digitální triky, v tomhle ohledu palec hore. Na vyplnění volného odpoledne ideální podívaná. Za mě 6/10 ()

Tom Hardy

Trochu kostrbaté představování kladných postav a ne úplně hladká expozice v tempu, ale výborní (a snadno identifikovatelní) záporáci, vlastně docela obstojný dějový oblouk a naprosto skvělá finální třetina. Podobný hravý masakr tu v rámci upírského žánru tuším nebyl od Od soumraku do úsvitu. A to už je sakra let! ()

moviefreak

Tak toto som po všetkých tých Twilight ligotavých sračkách potreboval a upírsky žáner dvojnásobne!!! Od hororu 30 Days of Night (2007) som takýchto skvelých, drsných a animálnych upírov nevidel! Áno film je Bčko so všetkým čo k tomu patrí, ale Nemci sa s minimálnym rozpočtom snažili ako mohli. Určite by som si pokračovanie, alebo hoc čo z tohto sveta pozrel. ()

Morholt

V principu jde o rvačku upírky s teroristy s tím, že ženská, kromě jiného, musí potlačit své instinkty, aby společně s ostatním nezakousla i svého syna. Mě to bavilo. Akce je slušná a řádně krvavá, herecky pobavili takřka všichni, přičemž prim hrál Scheerův psychopat a díky slušnému tempu ty dvě hodiny utekly jako voda. Ano, jsou tu mraky klišé a okopírovaných motivů z novodobějších upírských klasik, ale spíchnuté je to slušně a o tom to je. 70% ()

raimi odpad!

Neskutečnej odpad. Fakt jsem se dost nasmál. Že to bude na hovno, bylo jasný od okamžiku, kdy jsem to zapl a zjistil, že to má přes dvě hodiny. Hadi (teda upíři, no) v letadle 2, a taková stopáž? Ajtakrajta! Ještě tak do hodiny a čtvrt jsem chtěl dát dvě hvězdy. Po asi padesátý melodramatický vsuvce, už jen jednu, ale poté, co ultrasobečtí hlavní "hrdinové", odmítli pustit do kokpitu lidi, aby je zachránili před masakrem, a v klidu se tam bavili o pi*ovinách, zatímco za dveřma probíhaly jatka, šlo to do odpadu. Melodramatický scény k smíchu, to už byla snad parodie. Samozřejmě hodnej muslim vs zlí fake muslimové. Protože pravej muslim nemůže být terorista, že áno. Jo, a bohatí lidé jsou zlí a peníze je nezachrání. A taky geniální a všeřešící dítě, kterému dospělí brání v rozletu a tak musí brát zodpovědnost do svých drobných ruček a mačkat velký čudlíky.  A geniální záporáci se svým ďábelským plánem, obsahující jednoho absolutně nestabilního, nezvladatelnýho psychopata, kterej nevydrží nedělat neřešitelný problémy ani tři vteřiny. Jak důmyslné! Bože, je tak snadný psát recenze na ty nový SJW bullshity, inspirace přilétá v hejnech! ()

• V zavazadlovém prostoru v letadle jsou detekční senzory na snímače kouře, těžko by tam mohl někdo zapálit auto, a to by v klidu doutnalo a hořelo, aniž by se nespustil protipožární systém. Ten se spouští automaticky. (PROCESOR)
  • Dveře do pilotní kabiny jsou chráněny pinem, který se neustále mění a zná ho pouze posádka. Není možné se tam tedy bez pinu dostat. (PROCESOR)
  • Ve filmu se vyskytuje postava teroristy Jurije (Jan Loukota), který má být Čech, mluví ale rusky. Omyl je o to tragičtější, že se film natáčel v ČR a polovina štábu jsou navíc podle závěrečných titulků našinci. (panPatejl)