Western, ve kterém psanec (Jonathan Majors) zjistí, že jeho úhlavní nepřítel (Idris Elba) bude brzo venku z vězení, a tak dá znova dohromady svůj gang, aby se pomstil. (Netflix)

oblonskij100

Něčím mě ta genderově nevyvážená podívaná iritovala a něčím vzrušovala, nebylo to ani žádným dobrým výkonem herců a ani áčkovým přístupem, prostě to ve mě něčím rezonovalo, ale nebojte se není to ten film na který bych se znovu podíval, i když jsem mu dal za tři. A ten patetický konec mě docela chytl za vajca. ()

JokerBaby

Takže teraz som to dopozeral. Som dosť silný kritik a hociktorý film teda nezožeriem. Ale WESTERN,  The Harder They Fall je teda niečo. To Vám poviem. Westerny to je moje . Nie každý má rád Westerny a preto pochopím aj to hodnotenie . Budem sa tu opakovať ako pri iných filmoch šak niektorí to tu robia. Kto dal tomuto filmu menej ako tri hviezdy to 100 percent nepozrel alebo to pozeral s nezáujmom  na preskačku. Prípadne sa ešte stihol hrať na počítači. Alebo odbiehal od obrazovky. K veci : Film je úžasný od začiatku do konca na tomto westerne nenájdete chyby. Naopak od prvej minuty do poslednej zažívate napätie z deja. Bežné westerny oproti tomuto bývali zvyčajne iné - mäkšie . Tento film ide s dobou a je tam aj tá dobová tvrdosť. Keď chce režiser aby sa vám počas filmu triasli ruky že pri tom vysypete POPCORN pri obrazovke tak o to išlo. VEĽKYM PREKVAPENÍM a novinkou mi bolo že to bol ČERNOŠSKÝ WESTERN . Myslím že bol o niečo hlbší a zaujímavejší ako bežné Westerny.  Černosi sú ohnivejšej povahy ako mi a celý film Vám dával viac precítiť a vžiť sa do toho prostredia. Reč, pohyby, objatia , bozky aj strelba . Prekvapením bolo že do filmu nastrčili aj ženy, frajerky pištolníkov.  Tak to mi bolo tiež nové. V pohode a vtipné tam boli rozhovory - somozrejme provokačné. To dáva filmu ten náboj a čakáte že na provokáciu bude odpoveď. V pozadí nechýbala Ironická černošská REGGAE hudba. Je toho veľa čo by sa dalo vychváliť , ale začiatok začiatkov / koniec, koncov/ si to určite pozrite. Podľa mňa takto nejak má vyzerať dobrý moderný Western. Trochu by som tu skritizoval herca IDRIS ELBA - samozrejme celebritný herec . Ale tento film nehral nič . Slabá aktivita , zdal  sa unavený a bol bez energie. Celý film zahral sám Jonathan Majors. Škoda . Aj preto ste to hodnotili slabšie poniektorí.Veľa ľudí odradilo aj to, že že to je Černošský Western. Čo už zvykajte si . Plne černošských filmov bude pribúdať. Jeden ide práve teraz do kín a hlavnú rolu bude mať známa Afroamerická celebrita WILL SMITH -  Král Richard: Zrození šampiónek . ()

JihadJoe

Velká bída. Samozřejmě debílci jako Slasher nebo AppleCore budou za negativními recenzemi hledat rasismus a podobný hovna. Je to pochopitelné, že když má někdo odlišný názor na kvalitu nigga movie, tak ho omezení jedinci hned nazvou rasistou :-) Ten film není sračka proto, že tam hraje hromada černochů, to mi ani tolik nevadí, navíc Idris Elba je super. Vadí mi neoriginální děj, na tu dlouhou stopáž strašná nuda, nelogické chování postav nebo odstřelovačské umění všech protagonisů, kteří na jednu ránu z pistole přesně trefují na libovolnou vzdálenost. Nefungují ani hlášky a hudba se do snímku absolutně nehodí a působí rušivě. A v poslední řadě kulisy. To je průser. Město Redwood vypadá jak Disneyland. Každá budova má nový lesklý barevný nátěr, všude září barevná světla. Chvíli mi to evokovalo návštěvu Red Light distriktu. ()

Hellscuboy

A mě se to líbilo...k snídani...vůbec jsem tomu nevěřil a ejhle..i když opomenu,že černější film jsem snad neviděl a hlavního černouška,bohužel mi byl tak sympatickej jako trenky po tejdením nošením...Elba pecka..klasika...Čeroký zmrd...a ten zvrat na konci...nevadí,jsi mrtvej... ()

Karbos odpad!

Dneska jsem byl u zubaře, moc to nebolelo, 2X vrtal, naštěstí umrtvil. Pak jsem zajel s autem do myčky, ten nejlepší program ! No a pak koupil něco do akvárka a půl dne ho čistil, moc se mi to povedlo, žena mě pochválila....k večeři krutá s bramborem, trochu tužší, chtělo to nechat dýl dojít v troubě, no co, tak příště budu o něco moudřejší ;) ()

Davidaxik odpad!

Tak tohle bylo brutálně špatné.  1. Netuším jako kde by se v Americe vzala volná rodina černochů (začátek) a ještě z barákem jak kráva a vybavením v té době za milión. A zlatý revolvery????  2. Samej černoch???????????????? CO 3. ... CO?! Naprosto špatný film, příběh za nic. Hudba podprůměr.  Jediný pozitivum jsou brutální kostýmy! Skvělá práce.  Zbytek je naprostá úchylovina a snaha změnit historii světa ()

BloomGeorge

Tohle snad nelze komentovat. Naprosto stupni příběh, naprosto stupidní komparz, scény i prostředí. Jedna hvězda jen za efekty. Nestojí ani za shlédnutí v módu ala nuda 👎 ()

bonovox

Veľmi netradičný western...u mňa mix modernej hudby a čiernych pištolníkov moc nefungoval a taktiež dlhšia stopáž a pomalé tempo. Záverečné rozuzlenie ale celkom dobre vymyslené. 40% ()

Ja.Malachi odpad!

..nedá sa inak napísať..film od čiernych pre čiernych,plný čiernych..to vždy dopadne katastrofálne!!!prečo si myslia že sú všetci dobrý herci ???a režiséri???.nemám nič proti nim..sú aj dobrý herci ..a v tomto filme ich pár je ..a ano dvaja..ale prečo ...prečo si to robia...:/ ()

fikee

Hezky natočený, barevný, ale neskutečně blbý western. Pokud vám nevadí, že se všichni chovají naprosto nelogicky a chcete se podívat na nějaké to střílení se šestiraňáky, asi dostanete co chcete.  Na druhou stranu, už od The Quick and the Dead (Rychlejší než smrt) jsou standardy na béčkové westerny někde jinde a to nemluvím o tom, že žánr zažívá poslední dobou svou renesanci a v konkurenci moderních indie westernů tenhle film scénáristicky neobstojí. A to nemusím srovnávat ani s Tarantinem. Produkčně to až taková bomba taky není, po odečtení barevného filtru a neobvyklého soundtracku vám zůstane dost tradiční kamera a zcela neinvenční zvuk. ()

vaclav.g.kar

Čekání je u konce, osobně jeden z nejočekávanějších filmů roku. Mám moc rád westerny a možná i raději béčkové westerny.  Tohle je přesně ono přepálená přestylizovaná černošská jízda s nadupanou hudbou a akcí která jede na plný plyn. Co mi ale nesedlo byla přepálená stopáž která mohla být klidně o 30 minut kratší. Absolutně nechápu hodnocení v ''černých'' číslech :D :D . Ale sto lidí sto chutí, kdo jsem abych soudil vkus ostatních. Majors je vycházející hvězda Washingtonovského kalibru a Idris je prostě sympaťák i když hraje totálního zmrda. Mám z toho až Tarantinovský feeling a i když režisér nepopiratelně spoustu věcí odkoukal u Djanga tak tomu něco chybí. Možná trochu lepší scénář a dramaturgie. Ale na to že je to jeho první celovečerák tak myslím veliká paráda. Kdyby byl film o 20 minut kratší tak attakuje Dunu nebo Last duel.. Jo jsem asi divnej ale mě to opravdu sedlo. Tak jak je dávám 75% pro příjemnou podívanou z černošského Divokého západu kde je Bílé město opravdu a reálně celé bíle včetně domů a cest a snad i trávy :D ()

Kritickej

3/10 Dementní western plný barviček a černých banditů (pravděpodobně paralelní realita) s debilními dialogy, herci, kteří nemají co hrát a výpravou, ze které je člověku na blití, pokud tedy má rád něco jako klasický western. O moc výš to nezvadají ani přestřelky, kterých je zoufale málo a když už se jedna pořádná na konci objeví, vypadá to spíš, že hlavní hrdina je na střelnici, kde mu ti zlí vbíhají do rány. Pusťte si Godless a zapomeňte, že tohle existuje. ()

lada32

Paráda. Hudba luxusní.Kamera, exteriéry, herci.. Být pod tím podepsaný přeceňovaný Tarantino, tak tady všichni ,,chrochtáte,,blahem.. ()

Steven Spielberg chystá svůj první western

Steven Spielberg chystá svůj první western

08.12.2021

Legendární režisér Steven Spielberg (Čelisti, Dobyvatelé ztracené archy, Zachraňte vojína Ryana) oznámil, že jeho dalším snímkem bude příspěvek do westernového žánru. 74letý filmař si letos splnil… (viac)