Dark Web: Cicada 3301

iXtr3m3

Slušný pokus o režisérsku prvotinu sympaťáka Smallville Aquamana (samozrejme aj kopy iných lepších úloh). Najväčším problémom tohoto filmu je, že je v podstate o hovne. Snaží sa nám pretlačiť genialitu určitých jedincov, oháňa sa fotografickou pamäťou, krásne "kódovanie" a neviem čo ešte, ale realita je niekde inde. Prečo teda dve hviezdy? Lebo je to naozaj "fajnovo" natočené, odľahčené, dalo sa to jednoducho pozrieť. Ale odporučiť to niekomu? Nie, to nemôžem. ()

Marze

Film se zoufale snazi byt moderni, ale je to spis lacina komedie. Liceni online kultury je realne, ale ne moc zabavne ()

lardko

První hádanka byla zveřejněna 4. ledna 2012, kdy přidal neznámý uživatel pod přezdívkou 3301 na web 4chan obrázek cikády. Napsal k němu, že jeho cílem je najít vysoce inteligentní jedince, kteří zvládnou rozluštit zprávu ukrytou v obrázku. Netrvalo dlouho a někdo ji skutečně rozluštil. Zjistil, že když obrázek otevřete v textovém editoru, tak v něm najdete skrytý text. Ten vedl k odkazu, který jste museli dešifrovat a následně jste se přes něj dostali k dalšímu obrázku. Další nápovědy vedly na subreddit, na kterém se nacházely souřadnice ke knize. Po dešifrování se ukázalo, že se jedná o knihu Mabinogion. Pomocí souřadnic ke knize jste zjistili telefonní číslo, když jste jej vytočili, přehrála se automatická zpráva: Velmi dobře, vedeš si skvěle. S originálním JPG obrázkem jsou spojena tři čísla, 3301 je jedním z nich. Aby ses dostal na další indicii, musíš přijít na další dvě čísla, vynásobit je a přidat .com na konec výsledku. Hodně štěstí. Ahoj.“ Další dvě čísla byla šířka a výška původního obrázku. Když jste postupovali podle instrukcí, dostali jste se na web s odpočtem 84 hodin. Když odpočet skončil, na stránce se objevil seznam souřadnic. Ty vedly na 14 různých míst v 5 zemích po celém světě. Na místech, kam vás souřadnice dovedly, byly rozmístěny plakáty s QR kódem, který odkazoval na další obrázek se skrytou zprávou. Ta vedla zase ke knize a ta následně na deep web. Tím  první kolo hádanek skončilo. Do neznámého cíle prošlo jen pár těch, kterým se podařilo rozluštit hádanky jako prvním. Dalším se jen zobrazil text: „chceme ty nejlepší, ne ty co následují“. Cicada našla vysoce inteligentní jedince, které hledala a tím to prozatím skončilo. Co se s nimi stalo, nikdo neví. O tohle jsem se dost zajímal, ale tenhle film , no nevím no je to dost slabé. ()