Případu sexuálně motivované vraždy studentky filozofické fakulty se ujímá tým kriminalistů vedený postarším a konzervativním vrchním komisařem Slámou (J. Slovák). Jeho tým tvoří energická a inteligentní Lída Stehlíková (M. Issová), která žije v partnerském svazku se ženou a genderově předpojatý Ondřej Zach (T. Bambušek), který si svoji kolegyni pro její orientaci stále dobírá. Tím vzniká v týmu vyšetřovatelů poněkud výbušné prostředí. Fakulta je ochromena tragickou událostí a tísnivou atmosférou, způsobenou policejním vyšetřováním vraždy. Děkanka Klusová (J. Čvančarová) následkem událostí nebezpečně zvyšuje svoji aktivitu. Zaměřuje se především na nekorektní vztahy mezi studentkami a profesory. Exemplárním případem se stávají vedoucí katedry Mojmír Mádler (L. Veselý) a jeho studentka Klára Machová (S. Haváčová). Kriminalisté vyšetřují vraždu studentky Daniely (K. Trnková) a přitom se stále více utvrzují ve svých odlišných verzích. Zach má svého jednoznačného favorita a na něm trvá. Lída Stehlíková se naopak zaměřuje na chování některých podezřelých členů divadelního spolku a klíč hledá v obsahu skandálního románu Soni Kostkové (P. Hřebíčková) POZADÍ UDÁLOSTÍ, jehož výtisk byl nalezen na místě činu poblíž těla oběti... (Česká televize)

petisek

Postava dekanky a jej poskoka sú ozaj vtipné. Inak zvláštny mix medzi kriminálkou a komédiou, ktorému moc nerozumiem. Martha Issová hrá ako vždy dobre a jedine preto sa je jej postava ako tak uveriteľná. Katarzia urobila fajn hudbu, ale obsadená byť nemala, jej neherectvu žiaľ neviem prísť na chuť. ()

VojtaMarek00

No, jistý posun tam, od ne velmi povedeného prvního dílu, určitě je. Celé to nabírá na dynamice, Martha Issová (jako je tomu většinou) baví, podobně jako její postava roztěkané vyšetřovatelky. Linka týkající se její homosexuality nepůsobí jakkoliv násilně a příjemně vykresluje pozadí společenských témat, do kterých se seriál bez většího otálení vrhá. Dobře zpracovaná je i toxická dynamika mezi Issovou a jejím kolegou-vyšetřovatelem, synem forenzního analytika a dost odporného sexisty, jehož evilness je zatím nejvěrohodnější ze všech záporáků. Když už je řeč o nich, tak Čvančarová je se svým výkonem v druhém díle ještě násobně nesnesitelnější, než v úvodu - jako fakt se to nedá. Podtrženo sečteno, děj nabírá na obrátkách, vyprávění je stále chaotické, ale díky bohu o poznání méně, dialogy stále nadprůměr, nové postavy příjemně překvapily a Katarzia pořád není herečka. Na čistou trojhvězdu to fakt není, ale zůstávám naplněn velmi lehkým a opatrným optimismem. ()

mac000

Pro mě film stojí a padá na perfektním výkonu Marthy Issové (škoda že až od druhého dílu). Jinak snad ještě dobře vykreslená hysterická genderová korektnost ve vztazích na vysoké škole, kterou vyvolává nově zvolená děkanka. Kriminální zápletka není až tak podstatná, ale sehraje také důležitou roli katalyzátoru ve vztazích mezi členy olomoucké pátračky. ()

kingpsch

Neviem ci sa mam smiat alebo plakat ,vlastne miestami mi to prislo vtipne! Vidim, ze serial je aktualny a kopiruje vsetky “moderne trendy”!Vysetrovatelka je sexi lesba a zije s podobnym individuum,genderismus,liberalna kaviaren len sa cudujem ze hlavna postava nie je afroamerican ,to celkom produkcia podcenila…inak dejovo je to take ubohe ako vsetky tieto umele temy ()

jungewolf

Daleko lepší než 1.díl : M.Issová, T.Bambušek, J.Slovák a Z.Julina dost dobře perlí stejně jako kariéristická děkanka(J.Čvančarová) a proděkan-vlezdoprdelka(P.Vančura). Jim velmi zdatně sekundují L.Veselý, S.Haváčová a P.Hřebíčková. Hodně slabé jsou sekvence s ženou (Katarzia) doc.Bohdanovského(civilní a opět vynikající J.Havelka).  Tenhle díl : 4 - 4,5 * . /Politicky korektní ČT musí ukázat pohodovým vylíčením lesbo-konkubinátu svou vyváženost oproti Příp.1.odděl., kde se řeší skutečné případy (viz dva ci.áni, pardon Romové, co brutálně zavraždili+následně uvařili (!!!!) dvojku bu.er.ntů, pardon gayů.../ . Jsem zvědavý na 3.díl. ()

NovySvet

Cením Hřebejka, že na kriminálu jde jinak, než všichni před ním. Aspoň teda v Česku. Trvalo to dlouho, než tu konečně někdo vytvořil dílo plně podporující LGBTQ+ a vytvořil hlavní postavu, kterou je silná a sympatická žena, žijící v harmonickém páru se svojí přítelkyní. Už jen kvůli tomu se mi to líbí a i když mě to nebaví na 5*, kvůli naštvaným komentářům vesnických buranů je velmi rád dám :-) ()

EddieIron

Marthu Issovou mám rád, zvlášť v téhle poloze, kterou předvádí tady, ale nějak si nedovedu představit, že by se takhle chovala policajtka. Jinak se nám to pěkně rozjíždí, lesby, z nichž jedna je "přičmoudlej skřet", doktor, jenž to považuje za zavrženíhodné a který je navíc otec kriminalisty, jemuž lesba sebrala případ, dále neetické vztahy na vejšce, rodinné drama, kde zjevně úchylná matka bude radši lepit porno, než by byla se svým dítětem... skoro se děsím, co všechno se do těch čtyř dílů vejde. ()

Martin86

Můj zájem o seriál padá čím dál víc a "policistka" Issová tomu jen přispívá. Policie bez emocí, stejně jak pozůstalí a děj si jede bez povšimnutí dál. No uvidíme jak se to vyvine dál. Tento díl krásných 2 z 5 ()

tchempi

Celé je to neskutečně trapné a špatné, ovšem největším bizárem je vyšetřovací linka. Tak amatérské a nevěrohodně ztvárnění policejní práce se jen tak nevidí. A ta trojka karikatur v rolích kriminalistů... takové snad ve svém sboru nemá ani policie v Burkina Faso. ()

Ebenauer

Katarzia naďalej mimo vesmír. Lesbická vyšetrovateľka rovnako. Niekto na úrovni Havelkovho profesora by sa mohol cítiť naviazaný na katarznú "manželku" len v zle napísanom seriály... a fakt som sa najprv tešila ()

Jitomirka

Baví mě, jak Olomoučáci pode tvůrců používají uši drásající "vomlouvám se" a "vobejvák" a "žijí na privátě" (to jsou ty holky prostitutky, nebo co?). Issová je nesympatická vyšetřovatelka bez sociálního cítění, vyšetřování celkově se nikam neposouvá, většina postav nesympatických a policajti mi vůbec nepřijdou jako policajti. ()

solfernuz odpad!

Po shlédnutí druhého dílu mám v hlavě jedinou myšlenku. Je nejvyšší čas, aby koncesionářské poplatky nebyly povinné, ale dobrovolné! Seriál bez hodnoty. ()

BruceTichac

Viděl jsem první polovinu druhého dílu a vím, už žádné další nebude. Ani dobré obsazení nemůže seriál zachránit. A koho napadlo udělat z paní Issové kriminalistku!?!? Jako ona se žádný kriminalista nechová ani nemluví!! ()

jauahaoas

Co to mělo jako být? To jsou z Dejvického tak neschopní nebo Hřebejk začal být senilní? Issová a Čvančarová "0"., ale třeba je blbě scénář i režie. Snad se to vylepší. Měl to být film, a ne seriál. Potenciál to má. Havelka je dobrej. Celkové zklamání. Uvidíme, co 3. a 4. díl. ()

a-ja

Martha Issová jako vyšetřovatelka, tak to byl teda fakt ústřel (ona vypadá jako puberťačka a jako puberťačku hraje všechny role - ať už je to princezna nebo Bohdanka v pohádce nebo tohle)... Dementní dialogy z její pusy, to byl scénárista po lobotomii, nebo co? ()

pop.z.pop odpad!

Pravděpodobně ta nejhorší hodina a čtvrt vysílacího času co letos Česká televize odvysílala. Takovou neuvěřitelnou koncentraci idiotů v hlavních i vedlejších rolích si nedovolí ani ty nejodvážnější parodie :/ Děj se vůbec nikam neposunul. Kromě toho, že vyšetřovatelka Lída je lesba a zrovna dostala krámy jsme se vlastně nic nedozvěděli. Proč, proč, proč musí ve všech českých seriálech všichni působit jak totální kreténi. Když se vyvažuje genderově, měla by se vyvažovat i ta nekonečná imbecilita aspoň v hlavních rolích....a vrah je beztak manžel sestry ()