Univerzitní svět. Stejný, jako je ten náš, a přece svázaný vlastními pravidly. Ponořme se tedy do něj. Soňa Kostková (P. Hřebíčková) žije v nespokojeném manželství s Liborem Kostkou (P. Ostrouchov). Svému bratrovi Vojtěchovi Bohdanovskému (J. Havelka) se svěří, že napsala román, který hodlá vydat. Vzhledem k tomu, že jde o román erotický, hrozí jí v případě odhalení identity problémy v zaměstnání. Soňa i Vojtěch totiž působí jako vysokoškolští pedagogové na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Do funkce děkanky byla nedávno zvolena ambiciózní Alice Klusová (J. Čvančarová). Žena generál, která má úplně jasno, jak by měl vypadat profil vysokoškolského pedagoga a Soňa ani Vojtěch ho určitě nesplňují. Vojtěcha navíc opustila manželka, musí se proto sám starat o pětiletého syna a zároveň přednášet na univerzitě. Zde za ním přijdou jeho studentky a požádají ho, aby jim pomohl s inscenací Shakespearovy hry. Vojtěch přijímá, aniž tuší, jak fatální následky bude mít toto rozhodnutí pro jeho život. Drobné praménky jednotlivých osudů se proplétají a slévají v pocit stále sílícího napětí pod povrchem. Karty jsou zamíchány a rozdány. To, co začalo jako nevinný univerzitní román, brzo změní brutální vražda v drsnou detektivku... (Česká televize)

Jitomirka

Jelikož jsem sama absolventkou Filozofické fakulty Univerzity Palackého, je docela vtipné sledovat, jak si život na fakultě představují filmoví tvůrci. Realita je docela jinde, ale filmové ztvárnění taky není špatné, jsem zvědavá, jak to bude dál směřovat. Olomouc je prostě srdcovka, baví mě sledovat a poznávat známá místa. ()

JB001

Sice už dávno nejsem cílová skupina, ale první díl evokoval vzpomínky na má studentská léta. Vztahy mezi učiteli a studentkami nejsou nic nového pod sluncem. Můj třídní učitel na gymplu spal s jednou mojí spolužačkou a vůbec jsem se mu nedivil. Byla to kočka. No a na vejšce to měly holky taky jednodušší... No a co se týče té první epizody snad jen to, že mne to pobavilo, a těším se na pokračování.  Takže solidní úvod a je naděje, že se to zajímavě rozběhne. Možná. A nebo taky ne. Uvidíme ()

Kekik

Tak na to, jak velké promo ČT udělalo k této mini sérii, jsem celkem zklamaná z prvního dílu. Začnu nejprve tím, že mně nesedí některé postavy. Určitě nejméně sympatická je ta Slovenka Katarzia. Tu bych tedy vystřelila na Mars. To snad i já bych to zahrála lépe. Ta se bude hodně dlouho etablovat. Jitka Čvančarová je také na odstřel. Ovšem asi to tak má hrát tu afektovanou potvoru. Jiří Havelka je pro mě příjemné překvapení. Moc ho neznám, ale působí velmi sympaticky. Tahoun prvního dílu společně s Petrou Hřebíčkovou. Na Petru jsem si musela ze začátku zvyknout. Herečku mám moc ráda, ale tady mně úplně hned nesedla. Během dílu se to ale zlepšilo. Líbí se mně, jak se příběh postupně zamíchal. Já tedy nemám tušení, kdo je vrahem, byť je tam velká "nápověda", ale zdá se mně to až moc okaté. Také mě překvapilo, jaké vztahy fungují na fakultě mezi studenty a docenty. Nevím, nikdy jsem na fakultě nebyla, ale že by studentka normálně chodila s docentem před zraky všech? A za absolutní malér považuji to, že malé dítě rodiče s úplným klidem vezmou na vernisáž pro dospělé. To je jako normální? ()

tata22

1.díl vcelku koukatelný. Až na tu slovenskou manželku, která zjevně nemá herecký talent to celkem šlo. Čvančarová se svým pobočníkem přehrávají ale jejich role je tak asi napsaná. Zřejmě schválně, nicméně úplně věrohodně to nevypadá. Uvidíme co bude dál... ()

Takaru

Uf, tohle nezachrání ani nějaký ten "věneček", rozuměj díra do prdele, některé z hlavních představitelek rozcapený přes celou televizní obrazovku. Zatím vůbec netuším Jane, co nám chceš sdělit a v neděli večer to vlastně ani vědět nechci. ()

BigJohn02

Tak Hřebejk v prvním díle rozehrál vztahy na humanitní fakultě (předpokládám, že se jedná o fildu, ale název fakulty jsem nezaznamenal), kam nastupuje na místo děkanky dominantní samice Čvančarová. Uvidíme, jak se to vyvine po vraždě studentky. Ocenil jsem, že Katarzia rychle vysmahla, protože na její afektované neherectví se vážně nedá koukat. Jo, a děkančin servilní nohsled Vančura jakoby Ovčáčkovi z voka vypad. ()

ArdeliaLortz

Péťu Hřebíčkovou mám ráda, o tom žádná. Zrzavá barva jí sluší a i jí věřím, ze kouří cigarety, že napsala přisprostlou knihu a že přemýšlí, díky svému nesympatickému manželovi o tom, že si začne s mladším kolegou. Čvančarádu fakt hodně můžu a její děkanku fakt od první věty nesnáším. Havelka supráckej. Ale řekněte mi! ŘEKNĚTE MI NĚKDO! PROČ TAM HRAJE TA ŠÍLENÁ NEUMĚTELSKÁ SLOVENA? Nesympatická až na půdu, hrát umí hůř než já (a to jsem na základce v dramaťáku hrála Mařenku v Pošťácké pohádce a u dětí na prvním stupni to mělo fakt super ohlas). První díl trochu rozpatlanej, až jsem si říkala jakože cože, to není seriál, ale film?! ()

bardem

Katarzia katastrofa, krok vedle- nerozumím, přeobsadit klapkou a cajk. V reále mega nesympatická, arogantní, vůči platícímu publiku nepříjemná bábenka-nééé, to se mezi profíky často nevidí, plus herecké poleno. Až vymázla vlakem ze scény, dalo se to vidět, ale žádná hitovka to nebude. Čvančarovic děkanka nejvíc, Havelka zachraňuje. ()

David.S

U filmové detektivky by nevadilo, kdyby prvních dvacet minut obsadila jen "satira", ale u seriálu ji rozložit na celou jednu epizodu, kdy až v závěru preskočíme z Kameňáku do detektivky, působí divně. Ne každý divák totiž zjistí, že se jedná o detektivku, protože odpadne již např. u scény s vibrátorem. Přitom by stačilo málo, např. dát do úvodu  záběr na místo činu v divadle. Komediální detektivka může být skvělá, např. Na nože, ale zde to tak nevypadá. A předpokládám, že bude vyšetřovat policie (první epizoda pryč a neznáme detektiva) a ne ta děkanka, byť ve stylu To je vražda, napsala by to mohlo být zajímavé. ()

IGATY

Ehm... Takže my hodinu a deset minut čekáme, až se tam něco stane? No potěš pytel, to se máme v dalších dílech na co těšit...teda spíš čekat Nic proti Slovákům, ale ta slovenská pseudohvězda je tam jak pěst na oko. V biografij o ní píší, že se snažila jít studovat herectví a opakovaně ji nevzali...nedivím se. Dávám 2 hvězdy jen v naději, že se to snad rozhýbe. ()

adaben

První díl se mi poměrně líbil. Už proto, že nezačínal jako většina českých kriminálek výkřikem "máme výjezd" a vzápětí ohledáním patologa a jeho sděleními, ale že skutečně, jak slibovali tvůrci, rozehrál lidské vztahy jako to ve správné detektivce má být a pak teprve přišel zločin. A že to rozehrávání vztahů trvalo celý díl mi nevadilo, zejména Hřebíčková a Havelka hráli přesvědčivě, a také představitelky studentek a studentů se herecky neztratili. Jen se bojím, aby další díly nebyly slabší. Něco napovídají některé recenze kritiků, to by byla škoda. ()

bratr_jezek

Tak taková představovačka všech postav, které budou v sérii vystupovat. Jinak se to snaží ukazovat určitou představu o tom, jak to asi chodí na VŠ - nevíte jestli je to pokus o realitu, pokus o parodii, pokus o kritiku či jen nějaké vlastní dost "divná" fantazie. On opravdu každý, který na VŠ nedělá jen vědu je téměř perzekuován snaživými kolegy a nadřízenými? Aféry studentů a jejich vztahů s vyučujícími nedávno otřásly společností. Opravdu je tedy téměř každý profesor ochoten spát s nějakou studentkou a ona není proti a touží po tom téměř víc než on? Kdo je viník a kdo oběť? Seriál by měl být nestranný a není, naopak vypadá to, že je to vlastně obecně přijímané a tolerované a že tomu asi máme i fandit. Další otázkou jsou vztahy. Proč nefunguje manželství Hřebíčkové? A proč se za své nepere víc její bratr? A proč jeho manželku velmi špatně hraje někdo, kdo hrát vůbec neumí? A je Čvančarové karikatura nebo výborný herecký výkon? Uvidíme, kam to půjde dál, detektivkou se to stane až na konci dílu a je jasné, kdo bude hlavní podezření a pokud se nestane nějaký obrat, tak je jasné, kdo by mohl být pachatel. ()