Deväť ludí sa prihlasilo na 10-dňový pobyt v tajomnom Tranquillium House rezorte, ktorý vedie tajomná Masha (Nicole Kidman). Pobyt sľubuje úplnú transformáciu života. Každým dňom sa však na povrch dostávajú tajomstvá nielen o hosťoch, ale aj o tajomnej Mashi. (tahir)

VLADEK

Po pravdě jsem seriál shlédl hlavně kvůli Nicole, ačkoliv po tom jejím kosmetickém upgradu není vůbec jednoduché se od jejího vzhledu oprostit a vnímat příběh. K tomu bych jen poznamenal, že jsem si chvilku i myslel, že její look má mít v seriálu nějaký význam, že to třeba bude nakonec nějaký duch nebo něco. Jde o to, že velká část detailních záběrů byla zjevně digitálně upravena, další část snímána, aby byla pro ní přívětivá, ale (zejména v posledních cca 3 epizodách) jakoby to bylo vše naopak a vše bylo nemilosrdně odhalováno. Nevím nedává mi to smysl. Taky absolutně nechápu v příběhu smysl jejího ruského původu, protože ona prostě tenhle těžký úkol ohledně přízvuku nezvládla, ale knihu jsem nečetl. V seriálu nevidím skoro žádné drama, tak si to plyne, což je asi smyslem, protože kdyby se to zkrátilo na 4 díly, jak tady někdo píše, tak by to určitě nefungovalo – což mi i nepřímo potvrzují recenze lidí co četli knihu https://www.databazeknih.cz/knihy/uplne-cizi-lide-413607. Co tedy ale musím pochválit jsou herecké výkony, které jsou opravdu ve všech případech přesné, a zajímalo by mě, zda je to práce režiséra, nebo se to tak prostě sešlo. ()

bonovox

Veľké očakávania ale nakoniec celkovo sklamanie z adaptácie úspešnej predlohy. Zbytočne natiahnuté na 8 epizód, slabá réžia a nie príliš presvedčivý záver. Ale našťastie mnohé zachraňuje slušné rôznorode herecké obsadenie na čele s Nicole Kidman. Škoda, šikovnejší tvorcovia mohli z toho vyťažiť viacej. 60% ()

Tr0nic

Knihu som nečítal, tak neviem či je rovnako nudná, ako tento seriál. Každopádné v dnešnej dobe vychádzajú lepšie a nemá význam s týmto tu plytvať čas. Je to strašne natiahnuté, nudné, dialógy sa vlečú a vlastne sa tam skoro nič nedeje. Celý čas som čakal aký boom na konci príde, že ma to ohúri, ale nič sa nestalo. Dávam 1* za to, že Melissa McCarthy bola menej otravná, než som čakal. ()

Sidenius

David E. Kelly umí, ale tohle je jeden z projektů který mu dle mě moc nevyšel (obsese spojená s Nicole Kidman kterou obsazuje v poslední době mi také už unavuje). Děj který nezaujme, neskutečně dlouhá stopáž, na konci nepřijde uzavření. Všichni na drogách a to je vše. Hlavně ať po touze za honbou po penězích neuvažuje nad druhou sérií. ()

ghoston

Tak nějak mám pocit, že mi taky dali něco do smoothie. Nejdříve jsem si říkal, jaké to je klišé, drogy maskované za duchovno, ale pak jsem to nějak přijal a zase tak špatné to nebylo. Stejně ale nechápu, jak si může autor myslet, že drogy vyřeší vaše problémy. Je prostě lepší zfilmovat nějakou drogovou halušku, než těkavou mysl, ale podle mě to není pravda. Bez drog by se to obešlo. Ale to musí zase někdo napsat jiný příběh. ()

Dejna

Woooow, tohle byla teda úžasná jízda. Nevzpomínám si, kdy jsem se naposledy tak těšila na večer, až si dám zaslouženě nohy nahoru a pustím si další díl Nine perfect strangers. Právě jsem dokoukala poslední díl, takže dokud jsou dojmy ještě čerstvé.. 1. bod - nádherná hudba (mimo jiné Bon Iver, sladké překvapení :-) Bod druhý - neskutečně zajímavé téma, obzvláště v dnešní době, kdy jsou psychedelika tak žhavým tématem mnoha odborných i neodborných diskuzí. I já se o ně už delší dobu zajímám a upřímně, kdyby takový "Tranquilium retreat" existoval, domnívám se, že by na zápis stály dlouhé fronty (a já někde vpředu :-).  3. bod - herecké výkony - mnozí pomlouvají Nicole, ale mně zde přišla naprosto úchvatná, možná ještě lepší než v Sedmilhářkách, kde neměla možnost vyjádřit takové emoce. Ostatní herci také potěšili, ač je neznám jmény, ale spíš jen "od vidění". Melissa McCarthy, jak mi normálně leze na nervy, tak tady se mi její postava i hraní líbily moc. Za mě prostě "complete package", super seriál, který ve Vás zanechá "feeling super good" pocit a podnítí Vás přemýšlet nad mnoha existenčními otázkami. A i kdyby ne, tak Vám slibuju, že nudit se u toho rozhodně nebudete. ()

Debreno

Prvý diel je síce dobrá príprava, ale postupne to začne, ťažké, trápne, scenáristické lapsusy na ktoré som citlivý, ale keď si už aj ja všímam smiešnu réžiu, tak to už je naozaj zlé znamenie.  Postava Nicol Kidman (Nedovolím si tvrdiť, že to je chyba herečky) je strašná, pôsobí ako z paródie.  Záverečná epizóda je úplný klinec do rakvy, spomalené zábery, kamera ktorá sa pretáča 360 stupňov (2d), to by snáď už ani v tých najdivokejších sitcomoch nepoužili v takom kontexte, ako to bolo použité tu, nehovoriac o tom, že jednotlivé postavy sa na scéne objavujú rovnako vtipne ako v The room, len bez “Hi Johny!”Niektorí herci dokázali vystrihnúť sympatické charaktery, ale tým to končí, nemá to pointu, celé je to antiklimatické a najhoršie sú tie postupné "odhalenia", ktoré vyzerajú ako ťahané z rukáva, aby sa niekam príbeh pohol. Jedna hviezda je za niektoré výkony. ()

Rumbambule

No nevím... Úvodní titulky jako by mě vracely k Sedmilhářkám, což pro mě působí trochu rušivě. Nine Perfect Strangers vám umožní v osmi epizodách sledovat partu více či méně sjetých individuí na cestě za poznáním sebe sama... Dokoukala jsem to jen ze zvědavosti, kam to všechno povede - pozabíjí je tam Masha všechny? Uzdraví se všichni? Bude z nich nakonec jedna velká šťastná rodina? Nebo co vlastně?  Nicole Kidman i ostatním nelze upřít skvělé herecké výkony, to nepochybně. Ale tenhle seriál je jedním z těch, které dokazují, že sebelepší herec to někdy prostě nezachrání... ()

Sadi

Kdyby nebylo Melissy a Bobbyho, tak to asi nedokoukám. Ti jsou v rolích naprosto skvělí, každá jejich scéna stojí za to (a když se na něj na konci dívá u toho stolu áááá). Řekla bych, jestli spolu nemůžou hrát v každým dalším projektu, ale to je skoro realita teď už a vůbec mi to nevadí. Ale i Regina Hall a Michael Shannon zaslouží zmínku. Jen na to, že to byla role přímo napsaná pro Nicole, tak mi vůbec nesedla, Masha mi pila krev, stejně jako Yao a Delilah, její opěvovaný method acting moc nechápu, když ten akcent taky nebyl nijak úžasnej imo, ale nejsem lingvista zase. :D Ale Melissa a Bobby ftw x1000. ()

McGuffin

Úplně cizí lidé, Nine Perfect Strangers, se sejdou v kalifornském letním táboře, aby si za hříšné peníze dopřáli údajně best of wellness. Jenže majitelka jim chce kromě koupelí a skákání v pytli dopřát, a také jí to vyjde, zážitek blízký smrti, takže hosté i publikum koupili zajíce v pytli a musí si jen předlouhý filmový čas na ten zatajený zážitek počkat. Což je sám o sobě zážitek blízký smrti. Jen co jím nijak nadšeně projdou, rozdají si i s majitelkou úsměvy ve stylu Cojsmesitojsmesi a vrátí se z vykutáleného wellness do svých všedních životů, stejně jako publikum. Podle knihy Liane Moriarty to scenáristicky natáhli David E. Kelley a John-Henry Butterworth. P.S. To je zpráva o příběhu kratším než filmu z něj. MacGuffin ()