Skráť to, zlato

• Česko Zkrať to, zlato (viac)

Ako by ste žili svoj život, keby každý váš rok trval len niekoľko minút? Teddy je notorický leňoch. Jeho dni sú väčšinou jeden za druhým naplnené nudou a flákaním. Stretnutie s tajomnou cudzinkou však všetko zmení. Z jeho života sa stáva, doslova chvíľková záležitosť. Ráno po svadbe s milovanou Leannou sa Teddy zobudí a skôr ako sa nadeje, zistí, že po pár minutách jeho život skočil o rok do predu. Majú deň prvého výročia ich svadby a Leanna má krátko před pôrodom. Teddymu prešiel rok, ktorý si nepamätá, že by prežil. Jeho život sa rozpadá a pre Teddyho začínajú šialené preteky s časom. S pomocou svojho najlepšieho priateľa Sama sa Teddy snaží počas pár chvíľok dať dohromady všetko čo sa pokazilo. Musí sa naučiť žiť svoj život vo vzácnych okamžikoch, aby získal späť ženu, ktorú miluje i keď by to malo byť i len na pár sekúnd... (Magic Box)

movemat

Menej komediálna, menej nápaditá a menej dojímavá variácia Kliku. Primeraná stopáž a celkom sympatický hrdina to zachránili od prílišnej nudy. Takže s prižmúrenými očami 3 hviezdičky. ()

blondboss

Pri tomto snímku som si dokonale pripomenul môj najobľúbenejší film v rámci podobného žánru Click. Tieto filmy s časovou smyčkou ma dosť bavia a viem si predstaviť ešte pár podobných. Dá sa povedať, že toto je v podstate taká austrálska verzia Clicku upgradnutá o väčšiu časovú tieseň. Každopádne ale účel to splnilo, ja som sa bavil, ale pozor, nemožno to veľmi nazývať komédiou, to by bolo zavádzanie. 75 % ()

wowylgu313

Po hodně dlouhý době jsem byl "donucen" pustit film a kolonkou "romantický" no ... takhle , romantika tam víceméně nebyla žádná a komedie to zas tak moooc taky nebyla. Občas, málo, sem/tam jsem se pousmál. Pointa a efekt, který měl film živit byl nudný a nijak extra záživný. Po dobu filmu docela nuda a spíš čekání na to jak to nečekaně předvídatelně dopadne. Jedna hvězda za zajímavý nápad, který by fungoval kdyby byl pořádně uchopený. A druhá hvězda za ten konec, ten byl takový jakoby citlivě/hezký/hodný. Prostě těch 5 minut na konci bylo fajn. ()

Heywood

Trapný plagiát obdobného brazilského filmu, herci hrozní, lesba nenávistná nikoliv milující (takhle se lidem neubližuje), zázračný konec to křečovitě zachraňoval, ale marně. Romantika = Nula, Komedie = Nula. Exteriéry bída, hudba o ničem to nadšení ostatních vůbec nechápu. Za mě 20% ()

Dawe2

Totožné, jako Era Ora. Ale liší se trochu v příběhu, v rychlosti průběhu a především v konci. Era Ora je bych řekl skoro ve všem lepší, v provedení, v hereckých výkonech, ve všem. Ale tenhle film je milosrdnější na konci. Takže normálně bych hodnotil níže, ale za ten konec, za to poselství a naději dám také 80%. Ale Era Ora bych doporučil skoro víc. ()

leafroller

Filmy o cestování časem jsou moje vášeň a vždy ocením, když se někdo dobře vyrovná s putováním do budoucnosti. Není to totiž tak snadné jako s minulostí. Žel tento film se s ním dobře nevyrovnal. Od začátku cesty není po celý film jasné, o co jde, co má být výsledek (i když skalní filmový nadšenec konec odhadne snadno). Jenže filmy nejsou o cíli, ale o cestě. A cestu zde představuje několik zběsilých skoků časem, které hrdinu stále více vyřazují z prostředí a děje, takže divákovi nezbývá, než trpělivě čekat, jestli "něco bude". A i když se hlavní hrdina hned několikrát odvolává na Groundhog day, nemá s ním tento film nic společné. Absolutně nic.50% ()