Rozhraní

(festivalový názov)
  • angličtina Cusp

Kronika jednoho léta tří dospívajících dívek v prázdninovém bezčasí amerického maloměsta. Intimní, ambientní trojportrét provází bezútěšným prostředím přízračné krajiny benzinek, fastfoodů a maringotek, kde dívky prožívají své první lásky, sex, opilost, zklamání a bezmoc. Poetické, až lyrické zachycení nachového nebe a rudých západů slunce stojí v ostrém kontrastu s přízemností existence, spontánním zabíjením nudy, poflakováním a neokázalými večírky. V otevřených hovorech a sociálních interakcích je naleptávají rodinná traumata rozpadlých rodin, agresivní chlapáctví, sexuální zneužívání a toxické zákony přežití a uspokojení. (MFDF Ji.hlava)

Azurose

Vizuálně zajímavý film, který kromě krásných observačních záběrů nemá co nabídnout. Sledujeme tři mladé dívky užívající nočního života a řešení problémů současných teenagerů. To je právě problémem, jelikož jsou jejich problémy dnes již všem známé a jsou tak běžné, že nikoho nepřekvapí. Dívky nejsou příliš sympatické a tvůrci to zachraňují emotivními scénami. Film mě ale potěšil moderní hudbou a úchvatnými záběry na americké prostředí. Celkově bych film shrnul jako příjemný film k posezení, který může posloužit jako vhled do života mladých Američanů. ()

Amalberga

Taková dokumentová oddechovka. Skupina puberťaček prožívá jedno ze svých promarněných lét a všechno tak nějak za nic nestojí. Proč se na film podívat: 1. Abyste si připomněli, že puberta je děsný období a je fakt, super že už ji máte za sebou. 2. Počet zbraní ve filmu krásně poukazuje na to, proč je v USA tolik "mass shootings". Mladší osmnácti let by opravdu neměl mít co dočinění se zbraní. ()